VIDEO! Korteriühistute probleemid: vähe parkimiskohti, äripinnad elumajades

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava ütles teisipäevasel rahvarohkel korteriühistute ümarlaual, kus korteiühistuliikmed jagasid oma probleeme, et tuleb luua kohtuväline korteriühistukomisjon.

Pilt: Ilja Matusihis

VIDEO! Korteriühistute probleemid: vähe parkimiskohti, äripinnad elumajades (1)

Video: Dmitri Povilaitis

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava ütles teisipäevasel rahvarohkel korteriühistute ümarlaual, kus korteiühistuliikmed jagasid oma probleeme, et tuleb luua kohtuväline korteriühistukomisjon.

Korteriühistutel oli erinevaid probleeme, mis muudavad elu ebamugavaks ning vajavad lahendust. Näiteks üks viiekordse maja juhatuse esimees selgitas, et üks elanik soovib teha augu köögi ja elutoa vahele. Kuna teisel korrusel on auk juba tehtud ning korteriühistu juhatus vastutab maja kui terviku eest, on nad murelikud, kui paljude käest peaks korteriomanik nõusolekut küsima ning kas seda nõusolekut on üldse vaja.

5images

Teine juhatuse liige tundis muret parkimiskohtade üle. "Usume, et kõik magalarajoonides on näinud ehitusbuumi," selgitas ta. "Linna nõusolekul pannakse kitsastesse elurajoonidesse karpe juurde, mis vähendab parkimiskohti."
Paljud teisedki nõutusid, et parkimiskohad on probleem. "Teerulliga sõidetakse meie soovidest üle, justkui vanade majade elanike soovid on null, tähtsad on ainult arendaja soovid!" pahandas ta.

Ühes majas oli probleem kasutusotstarbena. "Meie majas on äripind, mis oli büroopind. Seal üritati pidada firmasid, kuni selle ostis ära üks joogastuudio," selgitas juhatuse esimees. "Läbi maja käib nüüd võõraid, iga päev kohati kuni 10 tundi päevas!"

Ohtrad probleemid näitasid, et vajalik on komisjon, mis need kiiresti ja efektiivselt lahendaks.

Helve Särgava hinnangul on hädavajalik, et riik looks sarnaselt töövaidluskomisjonile ja üürikomisjonile ka korteriühistute komisjoni. "Taoline komisjon aitaks vähendada kohtute ülekoormust, vähendaks vaidlustele kuluvat aega ning hoiaks kokku raha. On oluline, et selle komisjoni looks just riik. Ei piisa sellest, et komisjoni nime all pakuks konsultatsioone üks või teine omavalitsus. Siin on vaja seaduse jõudu," selgitas Särgava.

Tema sõnul kutsus ta teisipäevasele ümarlauale Tallinna korteriühistute juhatuste liikmeid, aga ka korteriomanikke, kes tahtsid tõstatada kitsaskohti ühistu tegevuses. Kohale tuli enam kui sada inimest. "Kuulasime ära ja panime kirja probleeme seinast seina, alates renoveerimiste ja ümberehitamiste ning aknavahetuste küsimustest kuni seadusandluse probleemideni välja. Küsiti muu hulgas ka seda, mida teha lärmavate ja tülikate naabritega," ütles Särgava.

"Olen varasemalt seda rõhutanud ja kordan ka praegu – Eesti seadused peavad olema keskmisele inimesele arusaadavad ja lihtsasti loetavad. Tänasel ümarlaual tehti tõsist kriitikat, et uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus seda kahjuks ei ole," lisas Särgava.

Revisjonikomisjoni esimehe sõnul valmib koosoleku täielik kokkuvõte lähiajal ja see saadetakse kõigile osalejatele ning avaldatakse internetis.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...