VIDEO! Sotsiaalminister Kiik Eesti maasikatest: Eesti toit on puhas ja selle kvaliteet on kõrge

"Üleüldiselt on Eesti toit puhas ja selle kvaliteet on kõrge," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik, et paanikaks ei ole põhjust. "See, et neid aineid leitakse, on pigem isegi hea märk, et meie kontroll töötab piisavalt tõhusalt."

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Video Eesti

VIDEO! Sotsiaalminister Kiik Eesti maasikatest: Eesti toit on puhas ja selle kvaliteet on kõrge (1)

Sandra Lepik

"Üleüldiselt on Eesti toit puhas ja selle kvaliteet on kõrge," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik, et paanikaks ei ole põhjust. "See, et neid aineid leitakse, on pigem isegi hea märk, et meie kontroll töötab piisavalt tõhusalt."

Täna kirjutas Maaleht sellest, kuidas turult ostetud Eesti maasikad sisaldavad ohtlikku kemikaali. "Eesti maasikakasvatajad on tublid ja töökad ning nende eesmärgiks on pakkuda maitsvat ja kvaliteetset toitu," ütles Kiik.

"Üleüldiselt on Eesti toit puhas ja selle kvaliteet on kõrge," märkis valitsuse pressikonverentsil Kiik, et paanikaks ei ole põhjust. "See, et neid aineid leitakse, on pigem isegi hea märk, et meie kontroll töötab piisavalt tõhusalt," selgitas Kiik, et kui kontrolli käigus kunagi midagi ei leita, tekib samuti küsimus, et kas need kontrollid on ikka piisavalt pädevad.

"See toit, mida saate poest ja see, mida saate Eestist, vastab kõrgele kvaliteedile ning julgen soovitada tarbida kõike Eestimaist," kinnitas Kiik.  

Euroopa Inimõiguste Kohus kui arenev õigusallikas

Euroopa Inimõiguste Kohtust rääkides oli Kiik kindel, et see on Eestile oluline. "Riigi roll on inimeste õiguste eest seista, seetõttu on see kohus vajalik, et inimesed saaksid vajadusel abi saamiseks sinna pöörduda," selgitas Kiik.

"Ühtlasi toimib see ka areneva õigusallikana, mis hoiab inimõiguste standardeid läbi aja," tõi Kiik näiteks soolist võrdõiguslikkust puudutavad küsimused. "Eestil ei ole juriidiliselt põhjust siin mingeid muudatusi kaaluda," lisas Kiik, et Eesti suhtes on tuvastatud vähe murekohti, struktuursed vead puuduvad sootuks."

Keskkonnateemad ei ole enam teisejärgulised

Pühapäeval peatus põlevkivielektri tootmine kaheksaks tunniks, mis oli Eesti Energia ettevõtte ajaloos esmakordne nii pikk seisak. "See on see koht, kus tuleb järjest jõulisemalt ja kiiremini mõelda, et mis on alternatiivid," loetles keskkonnaminister Rene Kokk alternatiive, milleks on tuuleenergia ja päikeseenergia.

"Üleüldse  peaksime ühiskonnas avama diskussiooni võimaliku tuumaenergia kasutamisele. Me ei peaks vältima seda teemat kui tabu, sest elektrit läheb meil järjest rohkem vaja," kinnitas Kokk, lisades, et valitsuses moodustatakse töörühm, kes antud teemaga tegelema hakkab.

Hääletamine ei ole kunagi lõpuni läbipaistev

Täna kogunes esmakordselt kokku elektroonilise hääletamise töörühm, mille eesmärgiks on elektroonilise valimissüsteemi turvameetmete kontrollimine. "Nii nagu pabersedelite puhul, ei ole ka e-hääletamise puhul kõik lõpuni läbipaistev," peab justiitsminister Raivo Aeg antud töörühma loomist vajalikuks kindlustunde loomiseks.

"Kindluse all pean silmas seda, et selgitataks välja võimalikud turvaaugud. Kui eksperdid need leiavad, siis asume asja kohe parandama ja kui ei leia, siis on ka hea," rääkis Aeg. "See on vajalik ühiskonda rahustava sõnumi andmiseks või kui reaalselt ongi probleem, hakata sellega  tegelema."  

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...