VIDEO! Taavi Aas linnahallist: suured asjad sünnivad läbi vaeva ja valude

Linnahalli ajaloost kõneleva filmi "Linna hall" esilinastusel  kõnelnud tegevlinnapea Taavi Aas ei kahelnud, et linnahall saab uueks tehtud

Pilt: Raepress

VIDEO! Taavi Aas linnahallist: suured asjad sünnivad läbi vaeva ja valude

Video: Dmitri Povilaitis; tekst: Ivo Karlep

Linnahalli ajaloost kõneleva filmi "Linna hall" esilinastusel  kõnelnud tegevlinnapea Taavi Aas ei kahelnud, et linnahall saab uueks tehtud

"See on olnud üks õige mõte, teha linnahalli ajaloost üks film," kiitis Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas filmi "Linna hall" esilinastusel tegijaid.  "See maja peegeldab meie lähiajalugu ja film näitabki, kuidas see maja sündis ja mis seal on toimunud. Ja uskuge mind, selles majas on toimudu väga palju. Kõik ajaloo keerdkäigud on sellest majast läbi põimunud. See film on tehtud väga professionaalselt, on väga tempokas ja pakub meile kõigile palju äratundmisrõõmu," ütles Aas ja tänas veel kord kõiki filmi tegijaid.

Ta peatus ka sellel, mis linnahallist edasi saab. "Kuna üks konkurss on tühistatud, siis tuleb kiiresti alustada teise konkursiga projekteerija leidmiseks. Kui projekteerija on leitud , siis saab hakata edasisi töid tegema – projekteerima ja ehitama. Aas cavaldas heameelt ka selle üle, et nüüd on linnahallile õla alla pannud ka riik. Veel kord . "Omalt poolt püüame teha kõik, et see maja valmis saaks.," lubas Aas ja lisas, et nagu kõikide suurte projektidega, ei tule miski lihtsalt. "On piisavalt, mida vaidlustada, on piisavalt, mille üle vaielda, aga eks see olegi tänapäeval niimoodi, et ükski suur asi ei sünni niimoodi, et ei oleks seal juures suuri valusid."

Filmi režissöör Kalev Lepik ütles esilinastusel, et materjali linnahalli ajaloos oli tohutult ja üsna rakse oli seepärast valida, mida võtta, mida jätta. "Nagu suured kuulsad režissöörid ütlevad: eks vaadake mu filmi, siis te näete ise, millega on tegemist," naljatas lepik.  Ja lisas, et hinge sai sinna filmi pandud küll. Lõpuks tänas ta oma abilisi ja kangelasi -  kõiki inimesi, kes linnahalli majas on töötanud ja veel töötavad ning seda maja siiani elus hoiavad.

Filmile on kavas teha järg sellest, kuidas hakkab kulgema linnahalli taastamine praegu.

Laadimine...Laadimine...