VIDEO! Tallinnas on koroona tunginud nelja kooli ja kolme lasteaeda

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et alates käesolevast nädalast kõikidest Tallinna koolides rakendatud ennetusmeetmeid.

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Tallinnas on koroona tunginud nelja kooli ja kolme lasteaeda (1)

Erki Varma

"Tänase seisuga on Tallinnas nakatunuid kahes munitsipaalkoolis ja kahes erakoolis, lisaks kolmes lasteaias. Nakatunuid on nii õpilaste kui ka õpetajate seas. Nii koolides kui ka lasteaedades on rakendatud viiruse leviku piiramiseks meetmeid, eelkõige isolatsiooni ja osalist distantsõpet," kinnitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Linnapea sõnul on alates käesolevast nädalast kõikidest Tallinna koolides rakendatud ennetusmeetmeid.  "Eelkõige see puudutab hajutamist. Suurem osa koolidest, see tähendab umbes 90% rakendasid osalist distantsõpet," rääkis Kõlvart, kelle sõnul on mõnes koolis võimalik hajutada ka ilma distantsõppeta. "Tegemist on nende koolidega, kus on kas kaks hoonet või siis on tõepoolest koolis nii vähe õpilasi."

Kõlvarti kinnitusel lähtutakse sellest, et distantsõppel ei tohiks ükski klass olla üle ühe nädala järjest. "Üldine lähenemine on, et distantsõpe peab algama kaheksandast klassist, aga mõnes koolis on distantsõpet rakendatud ka madalamas õppeastmes," selgitas ta ja lisas, et selliseid koole on 11.

Ennetusmeetmeid rakendatakse linnapea sõnul sügishooajal kuni esimese koolivaheajani. Selleks ajaks saab hinnata, kuidas muutub üldine olukord ja kuidas muutub olukord koolides. "Jälgime koostöös Terviseametiga olukorda ja oleme valmis operatiivselt korrigeerima," sõnas Kõlvart.

Tallinna nakkuskordaja üle 30

Terviseameti Põhja regiooni juhi Ester Öpiku sõnul on tänase seisuga Eestis teada kokku 35 uut nakatumisjuhtu ja neist 10 on Tallinnas. "Kui Harjumaa nakkusnäitajat vaadata, siis see on 29,6 saja tuhande inimese kohta. Teame seda, et enamus nakatunuid elab Tallinnas. Seega saab öelda, et Tallinna näitaja on üle 30 saja tuhande inimese kohta," rääkis Öpik.

Haiglas viibib 20 inimest üle Eesti ja seda on ühe võrra rohkem kui eile. Kaks inimest on juhitaval hingamisel. Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 17, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega 10, Gourmet Coffee koldega 23 ning muusika koldega seitse. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna Männi lasteaia koldes on nakatunuid kokku kaheksa.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1139 inimest, kellest 190 on haigestunud. Haigusjuhtumid on Tallinnas tuvastatud neljas koolis ja kolmes lasteaias. "Üks kool on Läänemere gümnaasium, kus haigestus 5. klassi õpilane ja ka õpetaja. Seeläbi on hetkel kontaktseid õpilasi kakskümmend kaks, kes on suunatud distantsõppele," rääkis Öpik.

Teine kool Tallinnas on Kesklinna Vene Gümnaasium. Seal haigestus Öpiku sõnul kuuenda klassi õpilane, kes osales ka ühtlasi ka õpilaste bussiekskursioonil. "Seal olid koos kolme klassi õpilased ja õpetajad ja seepärast tekkis siit meil lähikontaktseid kokku lausa 90 ja ka nemad on kõik distantsõppele suunatud," selgitas Öpik.

Kolmas kool on Tallinna Euroopa kool. "Seal on meil hetkel uurimisel, aga me teame, et haigeid on kokku seitse lapsevanemat ja üks laps. Sooviksin siinkohal selles kontekstis välja tuua selle, et nakatumine toimus lastevanemate koosolekul," rääkis Öpik, kelle sõnul on oluline ka koosolekutel jälgida ohutusreegleid ja haigena neil mitte osaleda.

Neljas kool on Tallinnas asuv Rocca al Mare kool, kus haigestus õpetaja, kes aga nakkusohtlikul perioodil koolis ei käinudki ning kus seetõttu ei ole põhjust ka kedagi täiendavalt isolatsiooni või distantsõppele suunata.

Oluline märksõna on hajutatus

Nakatunuid on ka kolmes Tallinna lasteaias. Üks on Lepistiku lasteaed, kus haigestus õpetaja abi. Tõenäoliselt sai õpetaja abi Öpiku sõnul nakkuse lapsevanemalt. Lähikontaktseid on seal kokku 18 last ja kaks õpetajat, kes on kõik suunatud eneseisolatsiooni.

Männi lasteaias haigestus kaks õpetajat, üks õpetaja abi ning kaks lapsevanemat ja neli last. "Siin on lähikontakseid kokku 25 ja nad on kõik suunatud eneseisolatsiooni," selgitas Öpik.

Kõige värskem nakatumisjuhtum on Öpiku sõnul Sinilille lasteaias, kus haigestusid sama rühma lapsevanemad. "Siin toimus ka lastevanemate koosolek, kus osales üks sümptomitega lapsevanem. Lapsed ei ole veel haigestunud, kuid risk on olemas ja seetõttu on ennetavalt üks rühm suunatud isolatsiooni."

Olulised märksõnad on tema kinnitusel jätkuvalt hajutatus ja pigem väikesed rühmad. "Kohe, kui on mitmed suured grupid kuskil lähestikku koos, tõuseb nakatunute ja sealt ka lähikontaktide arv väga hüppeliselt," pani Öpik inimestele südamele, et pöörataks tähelepanu haiguse ennetamisele.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...