VIDEO! Uurimine: tulekahju sai alguse majast seest külmkappide juurest

"Praeguseks on selge, et põleng puhkes hoones sees ja põlengu algkoht oli külmikute juures," ütles Lõuna päästekeskuse juhi Margus Klaos kolmapäeval päästeameti pressikonverentsil. Päästetööde käigus leiti ruumidest hukkunud mees, naine ja kolm last.

VIDEO! Uurimine: tulekahju sai alguse majast seest külmkappide juurest (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Praeguseks on selge, et põleng puhkes hoones sees ja põlengu algkoht oli külmikute juures," ütles Lõuna päästekeskuse juhi Margus Klaos kolmapäeval päästeameti pressikonverentsil. Päästetööde käigus leiti ruumidest hukkunud mees, naine ja kolm last.

Klaose sõnul laekus päästjatele teade Ihaste põlengu kohta veidi enne südaööd ja juba algses teates oli sees info, et majas on sees ka perekond. Teataja oli naaber, kuid ta avastas põlengu paraku alles siis, kui leegid olid juba suureks paisunud. Seega ei päästnud olukord ka asjaolu, et esimesed päästjad jõudsid sündmuskohale kuue minutiga. 

Klaos lisas, et praegustel andmetel ei ole maja rusudest leitud jälgi suitsuanduri olemasolust.

Klaos märkis, et põlenud hoone oli ümberehitatud suvilast ja praegu kasutusluba sellel polnud.

Lõuna prefektuuri esindaja Meelis Saarepuu sõnul on alustatud kriminaalmenetlust, et tuvastada õnnetuse kõik asjaolud. "Hetkel teevad eksperdid sündmuskohal tööd," ütles Saarepuu, lisades, et põlengute uurimine on keeruline. "Kindlasti kuulame üle veel ka inimesi. Eesmärk on tagada, et selliseid sündmuseid tulevikus ei juhtuks," ütles Saarepuu.

Ka Lõuna ringkonnaprokurör Raul Heido märkis, et menetluse eesmärk on selgitada õnnetuse kõik asjaolud. "Praeguse seisuga ei viita miski kellegi kuritahtlikkusele, vaid tegemist oli traagilise õnnetusega," lisas Heido.

Tema sõnul on määratud ekspertiisid, mille tulemuste selgumine võtab aega. Muuhulgas selguvad ekspertiisidega ka hukkunute surma põhjused ja põlengu põhjus.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu pani kõigile südamele, et esimese asjana tuleb panna elukohtadesse suitsuandur. 

Eile kell 23.58 teatas Ihaste elanik häirekeskusele, et Tartus Koidutähe tänaval põleb tema naabermaja. Põlengu avastamise ajal oli maja tuld ja suitsu täis ning leegid ulatusid juba osaliselt ehitisest välja, et teataja pidi aiavoolikuga enda maja kaitsma. Kuue minutiga kohale jõudnud Annelinna komando päästjad leidsid eest lasuleekides põleva eluhoone, kuhu päästetöödeks sisenemine oli esialgu võimatu. Kustutustöid alustati väljast, kuid suitsusukeldujad sisenesid järk-järgult söestunud ruumidesse, kust leiti hukkunud mees, naine ja kolm last.
 
Maja sisustus hävis tulekahjus. Päästetööde käigus toodi ruumidest välja lekkiv gaasiballoon. Põlengu tekkepõhjusi ja asjaolusid selgitab prokuratuur ja politsei.
 
See on päästeameti ajaloo traagilisimate tagajärgedega eluhoone tulekahju. 2015. aasta jaanuaris hukkus Lääne-Virumaal tolleaegses Laekvere vallas Rohu külas elumaja põlengus ema koos kahe lapsega.
 
Detsembrikuu viimase seitsme päeva jooksul on tulekahjudes hukkunud nüüd juba kaheksa inimest, neist kuus Tartumaal. Kokku on tules sel aastal elu kaotanud 39 inimest. Külmemate ilmadega sagenevad eluhoonete tulekahjud, mille põhjuseks on ülekütmine, kütteseadme rike või hooletus kütmisel.
 
Ole lahtise tulega ettevaatlik ja veendu, et sinu suitsuandur on töökorras. Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab tulekahju käest ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.
 

Tulekahjus hukkunud pere sai maja kevadel

Ööl vastu kolmapäeva Tartus Ihaste elurajoonis majapõlengus hukkunud pere kolis majja tänavu kevadel, kirjutab Tartu Postimees.

Hävinud maja ühisomanikud olid 27-aastane Karolina ja 38-aastane Sergei, kes said Koidutähe tänaval asuva maja omanikeks käesoleva aasta aprillis ning neil oli kolm poega. 

Tulekahjukoha naabri Ly Heinoneni sõnul oli kõige vanem poeg esimese klassi õpilane, keskmine poeg oli nelja- ja noorim pooleteise-aastane. Pereema töötas poemüüjana ja isa oli viimasel ajal kodune.

Heinonen arvas, et õnnetus võis olla põhjustatud ülekütmisest. "Vahel märkasin ka öösel kella ühe ajal, et maja köetakse. Hoone oli minu teada praktiliselt soojustamata," ütles naaber. Ta lisas, et magamistoad asusid teisel korrusel.

Ehitisregistri kohaselt rajati hoone algselt suvilaks 1985. aastal ning ühes kinnisvaraportaalis ripub endiselt mitteaktiivne maja müügikuulutus, kus on kirjas, et majas on elektriküte, ahjuküte ja kamin.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...