VIDEO! Vaata, milline saab olema uus Reidi tee

"Ma arvan, et selliseid visualiseeringuid tuleks rohkem teha, sest see annab hea pildi sellest, mida plaanitakse ja ehk võtab maha ka asjatuid pingeid ja hirmutamist, et tegemist on mingi kohutava magistraaltee ja ei millegi muuga," ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas. "Sest nagu sellest videost näha, on seal nii rannapromenaad, kergliiklustee, puhkealad rannas, kui ka haljastus sinna piirkonda, mis täna on tegelikult suures ulatuses täielik tühermaa."

Pilt: Ekraanitõmmis

VIDEO! Vaata, milline saab olema uus Reidi tee

"Ma arvan, et selliseid visualiseeringuid tuleks rohkem teha, sest see annab hea pildi sellest, mida plaanitakse ja ehk võtab maha ka asjatuid pingeid ja hirmutamist, et tegemist on mingi kohutava magistraaltee ja ei millegi muuga," ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas. "Sest nagu sellest videost näha, on seal nii rannapromenaad, kergliiklustee, puhkealad rannas, kui ka haljastus sinna piirkonda, mis täna on tegelikult suures ulatuses täielik tühermaa."

"Ma arvan, et selliseid visualiseeringuid tuleks rohkem teha, sest see annab hea pildi sellest, mida plaanitakse ja ehk võtab maha ka asjatuid pingeid ja hirmutamist, et tegemist on mingi kohutava magistraaltee ja ei millegi muuga," ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas Tallinna TV saates "Pealinnatund".

"Nüüdseks lõppjärku jõudnud projektis on olemas lahendused nii ühistranspordile, kergliiklusele kui ka jalakäijatele," ütles abilinnapea Taavi Aas, kes kinnitab, et Reidi tee arvestab kõigi linlaste huvidega.

 

Aas kinnitas Tallinna TV saates "Linnapeatund", et peatatud ametiseisundis meeri Edgar Savisaarega on peale Keskerakonna viimast kongressi kontakt saavutatud ja temaga ka vesteldud. "Mis puutub Savisaare staatusesse, on ta Keskerakonna liige. Auesimehe pakkumisega ta nõustunud ei ole. Arvestades Savisaare teeneid Eesti riigi ja Tallinna ees, on erakond valmis talle selle eest tasu maksma, sel teemal oleme ka temaga rääkinud ja usun, et pole kaugel aeg kui vastavad dokumendid saavad vormistatud."

Kellest saab Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat kohalike omavalitsuste sügisesel valimisel otsustab Aasa sõnul erakonna juhatus ja Tallinna nõukogu. "Meil on mitu päris head nime, kes võiksid seda ametit pidada. Edgar Savisaare nimekirja sündi ma ei usu ja kas ta sügisel valimistel kandideerib on kahtlemata tema enda otsus. Oluline roll selles on ka tema tervisel."

Umbusalduse õnnestumisse Tallinna linnavolikogu esimehe Kalev Kallo suhtes Aas ei usu. "Kui vaadata eelmisi umbusaldamisi pole ka volikogu opositsioon päris ühtselt käitunud. Arvan, et ka seekord ei lähe teisiti. Keskerakonna saadikute ühtsuses volikogus olen kindel."

Rääkides Tallinna arengust märkis Aas, et möödunud aastast võeti tänavusse kaasa aegade suurim eelarve, seda eeskätt tänu investeeringute mahule. "150 miljoni euro suurust investeeringute mahtu pole meil kunagi olnud. Meie ülesanne on need investeeringud sel aastal ellu viia või neid alustada. Üks suurtest investeeringutest on Reidi tee, mille sisus on ka rannapromenaad, kergliiklustee, puhkealad rannas ja haljastus. Kolmest suurest projektist valmib tänavu Gonsiori tänav, Reidi tee ja Haabersti ristmik lõpuni ei valmi. Haabersti ristmikule on väljakuulutatud ka riigihange, Reidi teele veel mitte. Mõlema projekti valmimise tähtaeg on 2018."

Tallinna Linnahalli puhul on projekteerimise lähteülesanne valmis, hetkel käib projekteerimise hanke ettevalmistamine. "Meil on olemas ka kokkulepe hoone projekteerijatega, kellel on teadupärast autoriõigus. Loodan, et läbirääkimised projekteerija leidmiseks saavad paari kuuga peetud ning siis saab projekteerimisega ka alustada. Linnahall on märgiline objekt sellest, kuidas suhted Toompea ja all-linna vahel on muutunud. On ainuõige, et taolisi objekte korrastavad riik ja omavalitsus koos. Linnahalli korrastamine avaldab mõju tervele Eestile, mitte ainult Tallinnale. Riik on lubanud objekti rekonstrueerimiseks 40 miljonit eurot, projekteerimisele kulub Tallinna tänavusest eelarvest 3 miljonit. Kokku panustab linn oma eelarvest objektile kindlasti rohkem kui 40 miljonit eurot. Lõppsumma selgub peale hankeid," selgitas Aas.

Ajaks, mil Eestist saab Euroopa Liidu eesistujamaa soovib linn korda saada parkimisalad Kultuurikatla kõrval ning ristmiku Energia Avastuskeskuse ees. Olulisim objekt selleks ajaks on aga trammiühendus lennujaamaga. "Eesistumise esimeseks päevaks me trammiühendust valmis ei jõua, kuna eesistumise aeg nihkus poole aasta võrra ettepoole. Seega paar esimest kuud tuleb lennujaamast kesklinna tulekuks kasutada muid transpordivahendeid. Ka lennujaama esine saab nägusama väljanägemise. Trammiühenduse Kopli pool on plaanitud avada 1. septembriks. Suvel jõuavad pealinnas liinile ka esimesed retrotrammid. Uusi busse tuleb linna juurde 50, neist 20 hübriid-, 30 tavabussid. Solarise trollid läbivad uuenduskuuri ning teenindavad tallinlasi veel kümmekond aastat kindlasti. Škoda trollid lõpetavad aga sel aastal oma tegevuse. Sel aastal katsetab linn ära ka juhita bussi ja vesinikbussi."

Aas kinnitas, et ühistranspordi kasutajate arv on Tallinnas tõusnud. "Pargi ja reisi" tasuta parkla saab juurde võimaluse registreerida sõbrapilet ehk ka autojuhiga linna kaasa tulijad saavad kasutada tasuta ühistransporti.

Tallinna tänavusse eelarvesse on planeeritud ka mitmete parkide korrastamine ning õpetajate palgatõus.

 

LOE KA:

Taavi Aas: Reidi tee projekt arvestab kõigi linlaste huvidega

Reidi tee peatamisest võidaks arendajad

Rainer Vakra: riigikogu keskkonnakomisjon toetab Reidi tee rajamist

Taavi Aas: Reidi tee vähendab kesklinna liiklus- ja teekoormust

Väino Rajangu: Reidi teed on kohalikele elanikele väga vaja

FOTOD ja VIDEO! Linnajuhid ja ajakirjanikud tutvusid tulevase Reidi tee trassiga

Laadimine...Laadimine...