VIDEO! Vene Kultuurikeskuse juht ja näitleja Eduard Toman tähistas 60. juubelit

Tallinna linnavolikogu liige, ent esmalt siiski näitleja ja lauljana tuntud Eduard Toman tähistas möödunud nädalavahetusel 60ndat juubelit.

Pilt: Kuvatõmmis

VIDEO! Vene Kultuurikeskuse juht ja näitleja Eduard Toman tähistas 60. juubelit

Toimetaja: Lisa Gabriela Metsala

Tallinna linnavolikogu liige, ent esmalt siiski näitleja ja lauljana tuntud Eduard Toman tähistas möödunud nädalavahetusel 60ndat juubelit. Moskvas näitlemist õppinud Toman oli kümme aastat Tallinna Vene Teatris näitleja ja lavastaja ning seejärel kaksteist aastat teatri kunstiline juht. Praegu on Toman Tallinna Linnavolikogu liige ning töötab Vene Kultuurikeskuse direktorina.

Paljud tunnevad Eduard Tomanit ilmselt tema filmirollide kaudu. Ta on kaasa teinud filmides "Need vanad armastuskirjad", "Tulivesi", "Disko ja tuumasõda", "Punane elavhõbe" – kokku 11 filmis. Lisaks sellele on ta mänginud seriaalides "Kättemaksukontor", "Viimane võmm", "Kelgukoerad". Ilmselt palju vähem teatakse tema tegevust poliitikuna.

Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Teriku sõnul on Tomanil hea vaatenurk edendamaks linna kultuurielu. "Kui ta kultuurikomisjoni juhatab, siis ta tunneb seda valdkonda selle poole pealt, mis poliitiliste otsuste väljundina muutub, ehk et ta on kultuuriinimene – ta teab, mis moodi töötab teater ja tunneb, mismoodi see valdkond toimib. Seetõttu on temal võimalik siin teha poliitilisi otsuseid sedasi, et need valdkonda edasi aitaksid, mitte ei pärsiks."

Täna oli Vene kultuurikeskuses Eduard Tomanile pühendatud päev. See oli Tomani huumorile kohaselt väljamüüdud etendus, kuhu omad teadsid tulla, teised pidid aga kaudsete õnnesoovidega leppima.

Laadimine...Laadimine...