VIDEO! Võõrtööjõu suuremahulisest sissevoolust Lasnamäele hakkab saama tõsisem mure

"Võõrtööjõu suuremahulisest sissevoolust Lasnamäele hakkab saama tõsisem mure, kui paljud arvata oskavad. Lasnamäe koormus võrreldes teiste Eesti paikadega on ebaproportsionaalselt suur," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään.

Pilt: Ilja Matusihis

VIDEO! Võõrtööjõu suuremahulisest sissevoolust Lasnamäele hakkab saama tõsisem mure (1)

Toimetaja: Toomas Raag

"Võõrtööjõu suuremahulisest sissevoolust Lasnamäele hakkab saama tõsisem mure, kui paljud arvata oskavad. Lasnamäe koormus võrreldes teiste Eesti paikadega on ebaproportsionaalselt suur," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään.

 

Küsimus polegi Vääni hinnangul selles, kas sisse rändavad ukrainlased, lätlased või süürlased.

"Küsimus on elementaarses ülevaates, kontrollis ja esmases võimes pakkuda vajalikke teenuseid nii senistele elanikele kui ka uustulnukatele," ütles Vään.       

Vääni sõnul elab Lasnamäel 118000 ametlikult registreeritud inimest.

"Aga kui eelmisel aastal said rahvastikuregistri kaudu läbi linnaosa isikukoodi ümmarguselt 2000 inimest, siis selle aasta prognoos on 4000 ja see tendents peaks olema murettekitav kõikidele teistele linnaosadele ja kogu riigile," ütles ta.          

Vääni sõnul ei kahtle võõrtööjõu kasulikkus keegi ja need on tublid töötajad.

"Aga eks nad toovad oma, aga ka palju probleeme kaasa," ütles ta. "Üks on näiteks see, et kuidas maksavad nad makse meie riigile? Kuidas on nad meie riigil arvel koos oma pereliikmetega? Kuidas see ausas konkurentsis ettevõtjate vahel on, on õige. Kas need inimesed ise on kaitstud kõikide probleemide eest, mis, mis see kaasa toob? Me oleme kuulnud läbi meedia, et renditööjõud on tihti petnud inimesi. Kes neid peaks kaitsma siin, kui nad ei ole isegi arvel kusagil? Ja ülevaade puudub, palju neid on?"                

Lasnamäe linnaosa vanem ütles, et kogukond on võõrtööjõust  häiritud.

"Need inimesed, kes sisse tulevad, hoiavad palgataset madalal ja samas hoiavad nad kõrgel eluaseme kulusid," ütles ta.  

"Meieni jõuavad teemad läbi selle, kuidas nad mõjutavad avalikku korda, kuidas elatakse erinevates kohtades äriruumides ja kui seaduslikult ja kaaselanikke arvestavalt seda tehakse," ütles Vään. "Kuna meie suhtleme otseselt väga paljude inimestega, alates kirikupeadest kuni lõpetades erinevate ametite, koolide ja registrite töötajatega, kes omakorda suhtlevad väga paljude inimestega, siis on need probleemid meil väga selgelt silme ees."               

Vään ütles, et ta soovib tõstatada diskussiooni võõrtööjõu kasutamisest.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...