Viiendik joobes juhtidest avastatakse tänu kaasliiklejatele

Tänavu nelja kuuga tabas politsei Lõuna-Eestis viiendiku joobes juhtidest tänu tähelepanelikele kaasliiklejatele.

Pilt: Scanpix

Viiendik joobes juhtidest avastatakse tänu kaasliiklejatele

Tänavu nelja kuuga tabas politsei Lõuna-Eestis viiendiku joobes juhtidest tänu tähelepanelikele kaasliiklejatele.

Lõuna prefektuuri patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel sõnas, et liiklusturvalisuse tagamisel on oluline iga inimese panus. „Selge on see, et politsei ei jõua oma jõududega igale tänavanurgale või külapoe ette, kus mõni alkoholi pruukinud inimene autorooli istub ja potentsiaalseks surmakutsariks kehastub. Seda olulisem on iga üksik silmapaar, mis ohuolukorda pealt näeb ning taskust telefoni järele haarab. Hädaabinumbril joobekahtlusega autojuhist teada andmine on kõige lihtsam viis olla liiklusturvalisuse saadikuks. Inimeseks, kelle tänuväärt tegutsemine aitab teha teed ja tänavad meie kõigi jaoks turvalisemaks,“ ütles politseijuht, vahendas BNS. 

Käesoleva aasta neljal kuul tabas politsei Lõuna-Eestis kokku 586 alkoholi tarvitanud autojuhti, nendest 20 protsenti ehk 120 tänu tähelepanelikele kaasliiklejatele. „Kaasliiklejate teateid joobekahtlusega juhtidest laekub tasapisi aina enam ning see näitab üheselt veelgi jõulisemat sallimatuse kasvu liiklust ohustavate joobes juhtide suunal,“ tõdes Pähkel. 

Ta selgitas, et ka väiksemad alkoholikogused avaldavad tugevat mõju näiteks nägemisele, mille läbi saab autojuht vähemalt 90 protsenti ohutuks liiklemiseks vajalikust infost. „Alkoholi mõjul muutuvad ebakindlaks juhtimisega seotud tegevused, esinevad tajuvead ning vaateväli aheneb tunnelnägemiseks. Autoroolis on selline piiratud võimekusega inimene tõsimeeli surmakutsar, kelle tegevusest võivad suurde ohtu sattuda peale tema enese ka kõik teised,“ selgitas Pähkel. 

Tähelepanelike inimeste teated autojuhtidest, kes on alkoholijoobes, on jätkuvalt oodatud hädaabinumbril 112.

Laadimine...Laadimine...