Viimsi valla elanike arv ületas 20 000 piiri​

Rahvastikuregistri andmete järgi on Viimsi valla elanike arv 1. juuni seisuga 20 010. Viimase 14 aastaga on Viimsi elanikkond kasvanud 10 000 võrra.

Pilt: Scanpix
Eesti

Viimsi valla elanike arv ületas 20 000 piiri​

Rahvastikuregistri andmete järgi on Viimsi valla elanike arv 1. juuni seisuga 20 010. Viimase 14 aastaga on Viimsi elanikkond kasvanud 10 000 võrra.

"Viimsi valla elanike arv on jõudsalt kasvanud ning see näitab, et oleme jätkuvalt atraktiivne elukeskkond neile, kes otsivad pealinna lähedust metsade ja merepiiriga ümbritsetud turvalises elukohas," sõnab Viimsi vallavanem Siim Kallas.

"Meie elanikkond kasvab suuresti noorte perede toel. Innovatsioon, keskkonnasõbralik mõtteviis ning tervislik eluviis on märksõnad, mis viimsilasi ühendavad ning siinset kogukonda kõige ilmekamalt iseloomustavad. Need märksõnad ei peegelda üksnes siinset väärtuskaarti, vaid on justkui teeviit Vallavalitsusele näitamaks viimsilaste ootusi valla arengute planeerimisel," lisab Kallas. "Me teeme iga päev julgeid samme tõestamaks, et oleme kõige kaasaegsem omavalitsus Eestis. Me soovime olla teerajajad ning eeskujud teistelegi, kes tahavad olla mitte ainult arengutega kaasaskäijad, vaid arengute juhid."

Viimsi vald on suurte arengute faasis. "Hiljaaegu allkirjastasime koostöölepingu TTÜ Mektory ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga, kellega ühes planeerime Viimsisse tipp-tasemel noorte talentide kooli ning õige pea avab uksed Viimsi Riigigümnaasium, mis saab olema üks ütlemata erinäoline haridusmeka. Meie eesmärk on pakkuda noortele parimat võimalikku haridust, et avada neile mitte ainult siinsete kõrgkoolide uksed, vaid et kogu maailm jääks neile avatuks," lisab vallavanem. "Lisaks töötame selle nimel, et viimsilastel oleksid mitmekesised võimalused sportliku vaba aja veetmiseks. Juba selle aasta teises pooles avatakse Karulaugu Spordikeskus, mis saab olema tervisespordi harrastajate kogunemiskoht," ütleb Siim Kallas.

Keskkonnaagentuuri andmetel on 50,9% Viimsi valla maa-alast ehk 3728 ha looduskaitse all. "Viimsi on tõepoolest looduskaunis koht ning rohealade rohkus on siinkohal üks kindel argument. Siin metsade all vohab ka kolmanda kategooria looduskaitse all olev karulauk ning pean ütlema, et ka põdrad armastavad meie metsade kohinat ja kaunist merevaadet. Nimelt on meil keskmisest rohkem põtrasid," lisas vallavanem.

Viimsi vallavalitsus alustas kampaaniat, mille eesmärk on kutsuda viimsilasi registreerima end viimsilasteks. "Viimsi turu-uuringu kohaselt elab Viimsis ca 3500 inimest, kes küll igapäevaselt elavad siin, kuid ei ole oma sissekirjutist Viimsisse registreerinud. Me soovime teadvustada, et nende panus siinsesse elukeskkonda on oluline ning võimaldab kohalike arengutega tempokamalt edasi minna," võtab vallavanem Siim Kallas kokku.

Laadimine...Laadimine...