Viimsis avati Haabneeme kooli 1,2 miljonit maksnud juurdeehitus

Täna avati Haabneeme kooli 1,2 miljonit eurot maksma läinud kolmekorruseline juurdeehitus, millega saab kool juurde 1000 ruutmeetrit pinda.

Pilt: Scanpix
Haridus

Viimsis avati Haabneeme kooli 1,2 miljonit maksnud juurdeehitus

Täna avati Haabneeme kooli 1,2 miljonit eurot maksma läinud kolmekorruseline juurdeehitus, millega saab kool juurde 1000 ruutmeetrit pinda.

Haabneeme kool kujundatakse juurdeehituse valmides kuueklassilisest koolist ümber üheksaklassiliseks põhikooliks, selgub pressiteatest.

"Viimsi vald on kasvav vald ning igal aastal on õpilaste arv meie valla koolides järjepidevalt kasvanud. Tänavu alustas esimesel septembril õppetööd kõikides valla koolides kokku juba 2575 õpilast," ütles Viimsi vallavanem Rein Loik.

"Haabneeme kooli juurdeehitus on Viimsi selle aasta üks olulisemaid investeeringuid. Alles maikuus panime me sellele majale nurgakivi ning täna saame juba avada," lisas Loik.

"Tänu juurdeehitusele saame Haabneeme koolis varasemast rohkem pakkuda oma õpilastele ka erinevaid huvihariduslikke võimalusi nii teadmiskeskuse ringide kui kooli enda huviringide näol," ütles abivallavanem Jan Trei.

"Kui 2009. aastal alustasime Viimsi Kooli õppehoonena, olid meil vaid teised ja kolmandad klassid. Viie aasta järel muutus kool kuueklassiliseks Haabneeme Kooliks ning täna avame siis üheksaklassilise kooli juurdeehituse," ütles Haabneeme kooli direktor Sirje Toomla.

Haabneeme kooli praegune õppehoone valmis 2009. aastal arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ projekti järgi ning seal toimis seni kuueklassiline kool.

1,2 miljonit eurot maksma läinud juurdeehitus on kavandatud toimiva koolihoone arhitektuurilise jätkuna, järgides selle kõrgusi, rütme ning viimistluse põhimõtteid, olles siiski olemasolevast koolihoonest eraldatud, kuid ühenduses teisel ja kolmandal korrusel olevate koridori jätkavate puhkeruumide abil.

Kasutatud on raudbetoon seinapaneele analoogselt olemasolevale õppehoonele. Hoone harmoneerub olemasoleva kooli- ja lasteaiahoonega. Samuti sobib uus hoone looduskeskkonnaga kooli vahetus läheduses ning on ka sisustuselt ergonoomiline ning materjalivalikult ja ruumipaigutuses kaasaegne.

Juurdeehituses on ruumid, millest Haabneeme kool on seni puudust tundnud: tööõpetus- ja tehnoloogiaruum, kodundus- ja käsitööruum, loodusklassid, muusika- ja kunstiklass, keemialabor ning kaks rühmatööruumi. Lisaks on kavandatud õpperuume teenindavad puhke- ja sanitaarruumid.

Haabneeme kooli juurdeehituse ehituse teostas AS Eviko. Haabneeme kooli juurdeehitus kerkis Randvere tee 18 asuvale krundile.

Viimsi vald asub Harjumaal Tallinna linna, Maardu linna ja Jõelähtme valla naabruses. Viimsi valla pindala on 73 ruutkilomeetrit, vallas on 19 260 elanikku. Viimsi vallas on kaks alevikku, 20 küla ning 15 saart, neist suuremad on Naissaar ja Prangli.

Laadimine...Laadimine...