Viis riigifirmat said uued nõukogu liikmed

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal nimetas uued nõukogu liikmed viide riigi osalusega ettevõttesse ja kahte sihtasutusse.

Pilt: Scanpix

Viis riigifirmat said uued nõukogu liikmed

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal nimetas uued nõukogu liikmed viide riigi osalusega ettevõttesse ja kahte sihtasutusse.

AS Eesti Loots uus nõukogu liige on rahandusministri soovitusel Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liige Andres Lume, kes asendab parteitut Yrjö Saarineni. Andres Lume on transpordivaldkonnas tegutsev ettevõtja, AS Kunda Trans juhataja. Ta on varem olnud ka Tallinna Sadama nõukogu liige, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM), vahendas BNS.

AS Saarte Liinid uus nõukogu liige on samuti IRL-i kuuluv Kaido Kaasik, kes asendab parteitut Jaanis Priitu. Kaido Kaasik on Saare maavanemana kursis Saaremaa elanike ja ettevõtete ning saare külaliste transporti puudutavate teemadega, mis on seotud Saarte Liinide tegevusvaldkonnaga.

AS Teede Tehnokeskuse uus nõukogu liige on Sotsiaaldemokraatliku Erakonda (SDE) kuuluv Jüri Morozov, kes on kauaaegne Saare vallavanem ja eelmise riigikogu koosseisu liige. Samuti vahetub Teede Tehnokeskuse nõukogus SDE liige Tõnis Blank, kelle asemele tuleb sama partei liige Priit Lomp, kes on Tartumaa Omavalitsuse liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu juhatuse liige ning Haaslava vallavanem.

Eesti Interneti Sihtasutuse nõukogu liikmeks sai Reet Roos IRL-ist, kes asendab parteilise kuuluvuseta Jaanus Tehverit. Reet Roos on ettevõtja, Inspired Communications OÜ asutaja ja osanik. Ta on olnud nõukogu liige AS-is Eesti Post ja Arengufondis. Ühtlasi pikendatakse Eesti Interneti Sihtasutuse nõukogu liikme Tiit Vapperi volitusi. Tiit Vapper on ettevõtja, AS Reaalsüsteemid juhatuse esimees ja endine Vabaerakonna liige.

Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse uus nõukogu liige on siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna, kes asendab seal Riho Kuppartit.

AS Metrosert nõukogus pikendatakse Ingrid Teinemaa volitusi. Ingrid Teinemaa on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kvaliteedi infrastruktuuri talituse juhataja.

Laadimine...Laadimine...