Viljandi kultuuriakadeemiat hakkab juhtima Iñaki Sandoval Campillo

Tartu üÜlikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktoriks valiti reedel Iñaki Sandoval Campillo, kuid enne ametisse asumist peab valimisotsuse kinnitama Tartu ülikooli rektor.

Pilt: Scanpix
Kultuur Haridus

Viljandi kultuuriakadeemiat hakkab juhtima Iñaki Sandoval Campillo

Tartu üÜlikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktoriks valiti reedel Iñaki Sandoval Campillo, kuid enne ametisse asumist peab valimisotsuse kinnitama Tartu ülikooli rektor.

Uus direktor astub ametisse 1. septembril, teatas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia valimiskogu esimees BNS-ile. Praegu töötab Iñaki Sandoval Campillo Barcelonas asuva Liceu konservatooriumi professori, jazziosakonna juhataja ja magistriõppe dekaanina.

Kultuuriakadeemia direktoriks kandideerisid Garri Raagmaa ja Iñaki Sandoval Campillo. Uue direktori valis Viljandi kultuuriakadeemia 25-liikmeline valimiskogu, mis koosnes Viljandi kultuuriakadeemia nõukogu ja nõunike kogu liikmetest.

Viljandi kultuuriakadeemia praeguse direktori Anzori Barkalaja ametiaeg lõpeb tänavu 31. augustil.

Iñaki Sandoval Campillo on kaitsnud filosoofiadoktori kraadi Universitat Autònoma de Barcelonas 2013. aaastal, läbi viinud õppetööd lektorina Pamplona konservatooriumis ja õppeassistendina Las Vegase Nevada ülikoolis. Ta on tunnustatud džässpianist, millest annavad tunnistust arvukad kontserdid ning albumid.

Ehkki vahetult enne jaanipäeva kõlistati kultuuriakadeemia peamajas juba vahuveiniklaase ning õnnitleti Garri Raagmaad uue ameti puhul, osutusid õnnesoovid ennatlikuks, sest TÜ rektor jättis valimiskogu tulemuse kinnitamata. Mõni päev pärast valimisi saatis üks valijameestest, riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder rektorile kirja, milles viitas põhjendamatult segasele valimiskorrale, mis oli ka vastuolus akadeemia põhikirjaga, kirjutas Sakala.

Vastuolu tunnistas ka valimiskorra esitanud akadeemia senine juht Anzori Barkalaja. Ta rääkis, et oli lasknud valimiskorra kokku panna oma alluvatel ning üks asjasse mittepuutuv punkt sattus sinna ajal, kui ta oli puhkusel. "Seedril on suuremas osas õigus," tunnistas Barkalaja mõni nädal tagasi kaheleheküljelise vaidlustuse lugemise järel.

Rektor Volli Kalmu otsusega kogunes täna 25-liikmeline valimiskogu, et uuesti direktorit valida. Kohale kutsuti ka mõlemad kandidaadid, kord juba võitjaks kuulutatud Garri Raagmaa ja Inaki Sandoval Campillo.

Laadimine...Laadimine...