Viru tänavale ja ja Kalamaja parki tuleb tasuta wifi

Äsja avatud tasuta traadita interneti levialale Pirita rannas lisanduvad peagi veel Viru tänav, Kalamaja park ja Pikakari rand.

Pilt: Albert Truuväärt

Viru tänavale ja ja Kalamaja parki tuleb tasuta wifi

Urmas Kaldmaa

Äsja avatud tasuta traadita interneti levialale Pirita rannas lisanduvad peagi veel Viru tänav, Kalamaja park ja Pikakari rand.

Esmakordselt saab Pirita rannas kasutada tasuta traadita internetti. Wifi levib kõige paremini rannahoone ja jõe vahel. "See on kindlasti kena üllatus rannakülastajatele," lausus Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder. 

Kui kõik läheb plaani kohaselt, peaks aasta lõpus saama tasuta wifit kasutada ka kogu Viru tänaval. Tallinna infotehnoloogia direktori Väino Olevi sõnul tuleb selleks pidada läbirääkimisi majaomanike ning muinsus- ja arhitektuurikaitsjatega. "Viru tänava muinsus- ja arhitektuurilise kaitse alustele majadele ei tohi vastavate ametiasutuste loata wifi-seadmeid panna," selgitas Olev. "Kõige olulisem on aga saada igalt majaomanikult luba seadmete paigaldamiseks. Tehnilises mõttes on probleem veel selles, et seal on väga palju era-wifisid. Ühel hetkel võivad tugijaamad hakata üksteist segama."

Linnaosade ettepanekul

Tallinna infotehnoloogia teenistus on Teliaga kokku leppinud, et augustis otsustatakse ära, kuhu täpselt Viru tänava tugijaamad tulevad. Selleks ajaks loodetakse ka Viru tänava majaomanikega kokkuleppele saada.

Tasuta wifi-alade kavandamisel on Tallinna linn lähtunud eelkõige linnaosade arvamusest ja ettepanekutest. "Linnaosavalitsustes teatakse kõige paremini piirkonna elu ja vajadusi," tõdes Olev. Sealjuures tuleb muidugi arvestada wifi rajamiseks vajalike tehniliste tingimustega ja nende loomise kulutustega. Eelkõige peab valitud kohas olema püsiv elektritoide ja tugijaama paigaldamiseks sobiv paik. Ajutised või ainult hooajaliselt kasutatavad hooned selleks ei sobi. Kui tugijaama paigaldamiseks tuleb rajada kaabli- või raadioliine, tähendab see täiendavaid kulutusi.

Tugijaamad posti külge?

Põhja-Tallinn taotleb wifi- ühendust Kalamaja parki, kuid Olevi sõnul puudub seal esialgu nii püsiv elektritoide kui ka sobiv koht. Wifit tahetakse veel Pikakari randa, kuid seal on kõik ehitised hooajalised ja neisse tugijaama paigaldada ei saa. Välja on pakutud, et tugijaama võiks paigaldada elektriposti külge. Olevi sõnul on tasuta wifi järgmisel aastal Pikakari rannas igal juhul olemas. Juba on ka otsustatud, et kui Sõle spordikeskus valmis saab, tuleb sinna wifi tugijaam.

Paljudes kohtades Tallinnas on wifi ammu olemas, seda pakutakse kõigis linnaosades. Wifi kasutamiseks tuleb selle levialas seade ühendada TallinnWIFI nimelisse võrku ning avada veebibrauser.

Tehniliste probleemide korral tuleb pöörduda teenusepakkuja klienditoe telefonile 123. Kohti, kus wifi levib, saab vaadata Tallinna veebilehel aadressil http://www.tallinn.ee/est/Traadita-interneti-levialad-Tallinnas). Olevi andmeil kasutavad Tallinna tasuta wifit 90% ulatuses turistid.

 

Kus tasuta wifi Tallinnas levib?

• Tasuta wifi levib Harju tänaval, Kadrioru pargis muuseum-raamatukogu ja Luigetiigi ümbruses, Neitsitornis ja torni esisel, Politseiaia Kreutzwaldi tänava poolses osas, Raekoja platsil ja raekojas, Stroomi rannahoones, loomaaias põhjavärava ja kohviku ümbruses, Tammsaare pargis kioski ja mälestusmärgi vahel ja Tornide väljaku lava ümbruses.

• Samuti Vabaduse väljakul, Musumäe Viru tänava poolses osas, Hopneri majas, Nõmme muuseumis, Nõmme noortemajas, Nõmme vaba aja keskustes, Pirita vaba aja keskuses, turismiinfokeskuses Niguliste 2, Viru Keskuse bussiterminalis, Tallinna linnavalitsuse ametiasutustes ja linnaosavalitsustes.

Laadimine...Laadimine...