Võrdset kohtlemist pooldav kirikuõpetaja Laats sai tunnustuse

EELK Harju-Risti koguduse õpetajat Annika Laatsi tunnustati aasta hääle nimetusega, sest Laats paistis lõppenud aastal silma hoolivuse, võrdse kohtlemise ja mitmekesisuse kirgliku toetamisega.

Pilt: Scanpix

Võrdset kohtlemist pooldav kirikuõpetaja Laats sai tunnustuse (1)

EELK Harju-Risti koguduse õpetajat Annika Laatsi tunnustati aasta hääle nimetusega, sest Laats paistis lõppenud aastal silma hoolivuse, võrdse kohtlemise ja mitmekesisuse kirgliku toetamisega.

Vabaühenduste liit EMSL tunnustas riigikogu valges saalis peetud tunnustusüritusel teiste hulgas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Harju-Risti koguduse õpetajat Annika Laatsi aasta hääle nimetusega, sest Laats paistis lõppenud aastal silma hoolivuse, võrdse kohtlemise ja mitmekesisuse kirgliku toetamisega.

Lisaks on Laats panustanud oma aega ja energiat muuhulgas Diakooniahaiglas, Vaikuse laste rahupaiga loomisel ning pagulaspere lõimimisel Harju-Risti kogukonnas, teatas vabaühenduste liidu pressiesindaja BNS-ile.

Lisaks aasta hääleks valitud Laatsile kuulutas vabaühenduste liit välja aasta vabaühenduse, aasta missiooniinimese, aasta algatuse, aasta ettevõte ja aasta innustaja.

Aasta vabaühenduseks valiti MTÜ Eriline Maailm, mis on puuetega lapsi kasvatavaid peresid toetav mittetulundusühing ja on tegutsemise algusest 2014. aastal kaasatud oma töösse üle 300 pere. Ühenduse eesmärk on erivajadustega lapsi kasvatavatele peredele info andmine ja psühholoogilise abi osutamine, riikliku õppekavaga erakooli loomine erivajadustega laste jaoks, ühiskondliku suhtumise muutmine erivajadustega inimestesse ja nende elukvaliteedi tõstmine. Julia Stepanova juhitud vabaühendus kaasab peamiselt venekeelseid elanikke, aga teeb palju koostööd ka eestikeelsetega.

Aasta missiooniinimesteks valiti Silver Tambur ja Rainer Sternfeld, kes väärivad liidu hinnangul tunnustust oma tegevuse eest Eesti avatumaks ja seest ning väljapoole suuremaks muutmisel.

Silver Tambur on veebiajakirja estonianworld.com asutaja ning ingliskeelse üritustesarja Estonishing Evenings eestvedaja. Tema algatusel on tutvustatud paljudele välismaalastele Eestit ja soodustatud sõbraliku ning avatud mõtteviisi tekkimist.

Rainer Sternfeld on Silicon Valleys resideeruv Eesti ettevõtja, kelle omaalgatuslik podcast "Globaalsed eestlased" loob mälupilti Eesti mõtlejatest üle maailma. Vabariigi sünnipäevale pühendatud sarjas mõtestab ta koos palju riigipiire ületavate eestlastega meie kohta ja käekäiku vabas maailmas, et ennast avada ja üksteiselt õppida.

Aasta innustajaks valiti "Superheroes" liidriprogramm, mis õpetab teist hooaega 13-17 aastastele tüdrukutele liidri- ja juhtimisoskusi. "Ma tahan. Ma saan. Ma teen ära", ütleb programmi moto ja töötatakse selle nimel, et avada tüdrukutes peituv maailmamuutja potentsiaal. Nelja kuu jooksul on intensiivsesse programmi kaasatud tüdrukud erinevaist Eesti paigust ja eri keelt kõnelevatest kodudest. Tulevasi superkangelasi inspireerivad Eva-Kristiina Ponomarjovi eestvedamisel naised, kes on oma tarkuse, võimekuse ja/või juhtimisoskuste poolest eeskujuks ning mentoritena on kaasatud hulgaliselt vabatahtlikke professionaale.

Aasta algatuseks valiti Tagasi Kooli e-külalistunnid, mis kingib Eestile sel õppeaastal sada e-külalistundi. Kingituse siht on innustada kooliõpilasi mõtestama Eesti ühiskonnas toimuvat, unistama ja andma ideid Eesti elu paremaks loomisel.

E-külalistundide korraldusse kaasati kooliõpilased, kes pakkusid välja teemad, millest nad külalisõpetajatelt kuulda sooviksid. Formaat võimaldab tänu tehnoloogilistele lahendustele igal koolil osaleda kõigi saja külalisõpetaja tunnis ning loob võimaluse arutleda olulistel teemadel üheaegselt kõikjal Eestis. Tänu sellele on juba jõutud väga paljudesse koolidesse, kuhu külalisõpetajad muidu ei jõuaks.

Vabaühendutste liit valis aasta ettevõtteks Rimi Eesti Food AS, mis on aastaid silma paistnud vastutustundliku ettevõttena, kes edendab tervislikke ja säästvaid eluviise, on küsimuseks siis tasakaalus toitumine, pakendid, taastuvenergia või kodumaine talutoit.

Eriliselt on Rimi silma paistnud osalise töövõimega personali kaasamisega ning oma teenindajate ja klientide harimisega alkoholi ostmise ja tarbimise teemadel nii täiskasvanute kui iseäranis noorte seas.

Liidu pressiesindaja ütles BNS-ile, et liit valis lõppenud aasta tegijad välja 40 esitatud isiku ja ühenduse seast.

"Eelmisel aastal silma paistnud algatusi ja kodanikke seob mõtteviis, et igaüks saab parema ühiskonna heaks midagi ära teha ja meil kõigil on omakorda hea elada ühiskonnas, mis on avatud, hooliv ning erinevustega arvestav,” ütles vabaühenduste liidu juhataja Kai Klandorf.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...