VTA juhi vallandamine võttis Kruuselt ametnike usalduse

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) töötajad soovivad vallandatud juhataja Ago Pärteli tööle ennistamist.

Pilt: Scanpix

VTA juhi vallandamine võttis Kruuselt ametnike usalduse

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) töötajad soovivad vallandatud juhataja Ago Pärteli tööle ennistamist.

VTA teenistujad on kaks korda pöördunud maaeluminister Urmas Kruuse ja viimati ka peaministri poole, et paluda Pärteli tööle tagasi võtmist, vahendas BNS Eesti Päevalehte (EPL).

Pärtelist rääkides rõhutatakse toetuskirjades tema kogemusi ja vaieldamatut ekspertiisi, märgib EPL.

Pärteli poolt on isegi mõned seakasvatajad, lisab ajaleht. Atria juhatuse liige Olle Horm ütles, et Pärtel sai oma asjadega raskes olukorras hästi hakkama. Tema pärandiks jääb pea poolte Eesti sigade päästmine, sest just tänu Pärtelile jättis Euroopa Komisjon Eesti suurima, Ekseko seafarmi kõige karmimast katkupiirangualast välja. Seda tunnistab Horm hoolimata sellest, et Ekseko kuulub nende suurimale konkurendile HKScan Estoniale.

Töötajad mainivad, et Pärteli abiga suudeti katku ohjeldada.

"Käesoleval hetkel on terves ametis töömotivatsioon tunduvalt langenud. Valitseb üldine ebakindlus ja teadmatus tuleviku osas," edastas EPL töötajate kirja, milles viimased väidavad ka, et minister ei vasta nende kirjadele ja suhtub hoolimatult.

EPL-i hinnangul on VTA teenistujate nimel saadetud kiri "ootamatult julge". "Vankumatut toetust avaldatakse juhile, keda sama ajal kahtlustatakse valetamises. Ligi kuu enne otsust saadetud kirjas tunnistatakse isegi, et eeldatavasti jääb Pärtel süüdi, kuid teenistusest vabastamine oleks liialdus," märgib ajaleht.

Samas ei soovi VTA töötajad esineda avalikkuses oma ameti ja nimega, sest kardavad töökoha pärast. Mitu inimest kinnitas ajalehele, et ministeeriumist on tulnud soovitusi suu pidada.

Peaminister Taavi Rõivasele saadetud kirjas öeldakse muu hulgas: „Kujunenud olukorrast tulenevalt on VTA teenistujatel tekkinud põhjendatud kartus oma töid ja tegemisi avalikkusele kommunikeerida.”

"Maaeluminister on kohtumisel veterinaarkeskuste juhatajate ja VTA juhtkonnaga andnud mõista, et on veterinaar- ja toiduameti teenistujate omavahelise e-kirjavahetusega hästi kursis. See asjaolu, et VTA teenistujate kirjavahetust valimatult loetakse, on äärmiselt häiriv ning näitab üheselt ministeeriumi usaldamatust," edastas EPL töötajate sõnumit. Maaeluminister Kruuse ütles, et kellegi kirjavahetust pole distsiplinaarmenetluse käigus loetud.

Kruuse allkirjastas 31. detsembril käskkirja, millega vabastas Pärteli alates 1. jaanuarist VTA peadirektori ametist.

"Peadirektori tegevuse suhtes toimunud distsiplinaarmenetlus näitas, et peadirektor andis oma alluvale korralduse edastada avalikkusele valeinfot mobiilse põleti Hurikan 1000E kasutamise kohta Tartumaal asunud seakatkukolde likvideerimisel," ütles maaeluminister Urmas Kruuse pressiteate vahendusel.

"Distsiplinaarmenetluses tuvastatud asjaolude valguses pole praeguse peadirektoriga võimalik jätkata usalduslikku teenistussuhet. Avaliku teenistuse tippjuht ei saa endale sellist käitumist lubada ja sellele tuleb anda selge hinnang," lisas minister.

Pärteli viimane tööpäev oli 31. detsember.

Laadimine...Laadimine...