Pere ja kodu

Perekonnaseisuameti "Südamete ööl" jagatakse nõu välismaalasega abiellujatele

Perekonnaseisuameti "Südamete ööl" jagatakse nõu välismaalasega abiellujatele

"12% abieludest sõlmitakse välisriigi kodanikega ehk nn segaabielud. Selliste abielude arv kasvab aasta-aastalt ja näeme oma praktikas vajadust jagada õigeaegselt infot, mis selliste abielude puhul kaasneb. Eri riikidel on erinevad tavad ja seadused,  mida tasuks eelnevalt teada, et mitte ebameeldivusi valel ajal  kogeda ning tagantjärele tark olla," rääkis Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask.

Märtsis selgub Eesti parim youtuber

Märtsis selgub Eesti parim youtuber

Eestis leiab üleeuroopalise digitaalse võimekuse nädala Get Online Week raames aset noortele suunatud võistlus "Tark youtuber 2017". Youtube’i videode vahendusel blogimises ehk vlogimises võtavad siinsed noored mõõtu 27. märtsist kuni 10. aprillini.

Sass Henno: perevägivallale ei tohi õigustust otsida

Sass Henno: perevägivallale ei tohi õigustust otsida

"Ärme otsi õigustust lapsepõlvest, alkoholi pruukimisest, valesti otsa vaadatud pilgust või poest toodud valest WC-paberist," sõnas kirjanik Sass Henno. "See, et näägutamine põhjustab vägivalda, on sama debiilne väide, kui et lennuõnnetusi põhjustab gravitatsioon või pussitamist põhjustab ohvri paiknemine vales asukohas."

UURING: Eesti naistel on meestega võrreldes kahekordne töökoormus

UURING: Eesti naistel on meestega võrreldes kahekordne töökoormus (2)

"Suur osa rutiinsetest majapidamistöödest on naiste kanda," nentis Turu-uuringute AS uuringujuht Vaike Vainu. "Meeste töödeks loetakse aga auto sõidukorras hoidmist ja koduseid remonditöid, mis on enamuses hooajalised, mitte igapäevased kohustused." Oma kodutööde koormusega ei ole rahul 56 protsenti Eesti naistest ja 27 protsenti meestest.

FOTOD! Kakumäe uus lasteaed sai nurgakivi

FOTOD! Kakumäe uus lasteaed sai nurgakivi

"Loodetavasti on Veerise tänavale rajatav uus lasteaed leevenduseks eeskätt just sealsetele lapsevanematele, kes saavad juba sel sügisel oma mudilase kodulähedasse lasteaeda viia," sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Koolid hoiatavad lapsevanemaid ohtlike mängude eest
Haridus Pere

Koolid hoiatavad lapsevanemaid ohtlike mängude eest

Tabasalu ühisgümnaasiumi lapsevanemad said reedel e-kirja, milles kool hoiatas neid Eesti laste seas levivate ohtlike mängude eest. "Viimastel nädalatel on sagenenud teated lastest, kes mängivad nii sõiduteedel kui sotsiaalmeedia vahendusel ohtlikke mänge ning seavad sellega ohtu oma elu või vigastavad ennast," seisab kirjas.

Puuetega inimeste koda kutsub infopäevale

Puuetega inimeste koda korraldab 15. märtsil kell 15 oma tegevuskeskuses (Endla 59) infopäeva, mis tutvustab riigikontrolli auditit "Riigi tegevused töövõimereformi ettevalmistamisel".

Loomaaed ei plaani jääkarupojaga end turundada

Loomaaed ei plaani jääkarupojaga end turundada

"Loomadest rääkides peame rääkima ka seda lugu, mis toimub nendega väljaspool inimese tehismaailma. Jääkaru puhul peame paratamatult rääkima kliima soojenemisest ja sellega seonduvatest probleemidest," rääkis loomaaia direktor Tiit Maran.

PSÜHHOTERAPEUT: Vägivallatsejast mehed proovivad teha kõik, et oma ohvrilt usutavus võtta

PSÜHHOTERAPEUT: Vägivallatsejast mehed proovivad teha kõik, et oma ohvrilt usutavus võtta (1)

"Ma olen ise ka töölt niimoodi ära läinud, et vaatan selja taha. Tekib tõesti hirm, sest psühhopaadid võivad mida iganes teha. Nad ei ole lollid," märkis psühhoterapeut Mirjam Püvi, kelle sõnul oskavad vägivallatsejatest mehed jätta endast ka väga abivalmi ja sõbraliku mulje, proovides nii õõnestada naise usutavust. "Naise sõna tuleb alati uskuda, eriti kui on selge, et suhtes on vägivald sees. Kõige hullem on see, kui ta tunneb, et teda ei usuta."

Õpilasmalev otsib rühmajuhte

Õpilasmalev otsib rühmajuhte

Rühmajuhi tööülesanneteks on 13-19-aastastest noortest koosneva rühma komplekteerimine, juhtimine ja neile ühistegevuste korraldamine. Rühma kestvus on 2-3 nädalat.

IVAR TRÖNER: Absoluutse vaesuse lävepakk on Eestis kuritegelikult madal

IVAR TRÖNER: Absoluutse vaesuse lävepakk on Eestis kuritegelikult madal

Eesti Lastevanemate Liidu uuringujuhi Ivar Tröneri sõnul elab enese hinnangul suhtelises vaesuses 23,7 ja absoluutses vaesuses 10,11 protsenti lapsevanematest. Võrdluses teiste Euroopa riikidega iseloomustab Eestit häbiväärselt väike toimetulekupiir. "See ei võta arvesse perede tegelikke kulutusi ja see ei kata isegi minimaalse toidukorvi vajadusi," selgitab Tröner.

Tallinn toetab noorteühinguid ja suviseid noortelaagreid

Tallinn toetab noorteühinguid ja suviseid noortelaagreid

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet võtab tänasest vastu taotlusi suviste noortelaagrite korraldajatelt ning noorteühingutelt majanduskulude katmiseks. Taotlusi saab esitada 31. märtsini k.a elektroonselt Tallinna lehel asuva mittetulundustegevuse registri iseteeninduskeskkonna kaudu.

Kristiina Luht: kolmandik Eesti naistest on kogenud vägivalda

Kristiina Luht: kolmandik Eesti naistest on kogenud vägivalda (1)

"Mees saab füüsiliselt tavaliselt haiget tänaval või baaris, naise jaoks on kõige ohtlikum koht aga kodu, mistõttu on ka ohvriteni keerulisem jõuda," rääkis sotsiaalministeeriumi esindaja Kristiina Luht, kelle sõnul peituvad vägivalla juured juba lapsepõlves õpetatud soorollides. "Poistele õpetatakse rahaga ümberkäimist ja autojuhtimist, tüdrukute puhul oli esikohal aga see, kuidas ilus. Nii ongi maast madalast mõlema roll teada - üks teenib raha, teine lakib küüsi."

Tallinn loob kesklinna Lotte lasteaia

Tallinn loob kesklinna Lotte lasteaia

Lasteaias on kavas avada kuus rühma kuni 132 lapsele. Rühmad komplekteerib lasteaia direktor Tallinna hariduse infosüsteemi andmete alusel pealinna lasteaedades järjekorras olevatest lastest. 

Ökonomist: suurem osa palgalõhest tuleb naistele vähem maksmisest, mitte erinevatest ametitest

Ökonomist: suurem osa palgalõhest tuleb naistele vähem maksmisest, mitte erinevatest ametitest

2014. aastal teenisid naised tunnis keskmiselt 1,5 eurot vähem kui mehed. Sellest ligikaudu ühe euro suurune erinevus tulenes sellest, et mehed teenisid samadel ametialadel naistest enam, kirjutab Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja. Palgalõhe võiks Oja sõnul olla väiksem, kui leevendada turu toimimist takistavaid probleeme. Kui näiteks lastehoiuvõimalused oleksid paremad, ei peaks emad nii pikalt kodus olema.

Laadimine...Laadimine...