Pere ja kodu

FOTOD! Leigarid Sassi-Jaanil Eesti Vabaõhumuuseumis

FOTOD! Leigarid Sassi-Jaanil Eesti Vabaõhumuuseumis

Igal laupäeval ja pühapäeval kell 11 sünnib Eesti Vabaõhumuuseumis Sassi-Jaani talu õuel pärimuslikest tantsudest, lauludest, mängudest ja elavast pillimuusikast külapidu, mis kunagi ei ole täpselt samasugune kui eelmine.

Maa tuleb täita lastega

Maa tuleb täita lastega (2)

"Eesti pered igatsevad kolmandaid ja järgmisi lapsi," kommenteeris rahvastikuminister Riina Solman hiljutist küsitlust, mille põhjal peetakse kolmelapselist peret Eestis ideaaliks isegi sagedamini kui kahelapselist.

UNICEF hindas Eesti perepoliitika üheks maailma parimaks
Pere Eesti

UNICEF hindas Eesti perepoliitika üheks maailma parimaks

Eesti perepoliitika on koos Rootsi, Norra, Islandi ja Portugaliga üks maailma paremaid, selgub UNICEFi värskest raportist, milles võrreldi tasustatud vanemapuhkuse pikkust nii emadele kui isadele ja lapsehoiu teenuseid kuni 6-aastastele lastele. Eesti on võrreldud riikidest pikima tasustatud vanemapuhkusega.

Uuring: vanemate lubav suhtumine soodustab laste alkoholi tarvitamist

Uuring: vanemate lubav suhtumine soodustab laste alkoholi tarvitamist

"Vanemate lubavam hoiak laste alkoholi tarvitamisse võib viia laste hulgas sagedasema tarvitamiseni ja purju joomiseni," ütles uuringu juhtiv ekspert Mariliis Tael-Öeren. "Kuigi analüüsi kaasatud uuringutest on ligi pooled Ameerika Ühendriikidest ja ülejäänud Euroopa riikidest, leiame, et tulemusi saab üldistada ka Eesti konteksti." 

Stepiasukas manul Aiolos kolis uude koju

Stepiasukas manul Aiolos kolis uude koju

Loomaaia asukate elu on praegu eriti hästi jälgitav. Lisaks päevasele külastusele on saadaval ka põnevad öised jalutuskäigud pädevate giididega. Vahvaid loomapoegi, kelle tegevust on eriti tore jälgida, on mitmeid. 

Terve suve rõõmustavad lapsi suveetendused kesklinna parkides

Terve suve rõõmustavad lapsi suveetendused kesklinna parkides

"Kesklinna suvised etendused pakuvad suurepärast võimalust avastada oma kodukanti ja seal asuvaid parke uuest küljest. Meie eesmärk on kutsuda rohkem linnarahvast Kesklinna rohealadele ja parkidesse aega veetma, pakkudes seal mitmesugust tegevust ning kujundades neid atraktiivsemaks ja hubasemaks," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Raha abivajavatele loomadele!

Raha abivajavatele loomadele!

Juba kuuendat korda toimub lemmikloomadele pühendatud sündmus “Käpakäik”, mida korraldavad Eesti Loomakaitse Selts, Skechers, Pirita Linnaosa Valitsus ja Kesklinna Valitsus.

Kaljulaid keskendus lastekaitsepäeva kõnes kliimamuutustele

Kaljulaid keskendus lastekaitsepäeva kõnes kliimamuutustele (10)

Kõik pingutused laste kaitsel võivad kergesti osutuda tühisteks, kui ei suudeta oma lastele ja lastelastele tagada maailma, kus nemad saavad pühenduda oma unistuste elluviimisele, mitte ei pea tegelema täiskasvanute põhjustatud kliimamuutuste tagajärgedega, ütles president Kersti Kaljulaid lastekaitsepäeval kõneledes.

Teadlane: sündivuse suurendamiseks säilitagem maakoolid ja loogem sõbralik ühiskond

Teadlane: sündivuse suurendamiseks säilitagem maakoolid ja loogem sõbralik ühiskond (6)

"On selge, et lasterikkamad pered on alati ja kõigis riikides olnud maal ja kui maalt inimesed ära kolivad, siis on see rahvastiku seisukohast negatiivne," ütles rahvastikuteadlane Ene-Margit Tiit, kelle sõnul kasvataks iivet eelkõige õige regionaalpoliitika, kui ka rahulik ja sõbralik ühiskonna loomine. "Minu meelest on meil õnneks selline hoiak, et peres võiks olla kaks ja natuke rohkem last, kui ainult leiaks selle õige partneri!" 

Peapiiskop: lähisuhtevägivalla statistika teeb väga kurvaks

Peapiiskop: lähisuhtevägivalla statistika teeb väga kurvaks (1)

Viilma ütles möödunud nädala Eesti Ekspressis ilmunud lähisuhtevägivalda käsitlevale Eero Epneri kirjutisele viidates, et seal välja toodud statistilised näitajad teevad väga kurvaks: vägivalda on kogenud 12 protsenti naistest ja seitse protsenti meestest, seega vastavalt 33 000 meest ja 61 000 naist.

Uuring: eesti emad väärtustavad otsustusvõimelist last
Pere Eesti

Uuring: eesti emad väärtustavad otsustusvõimelist last

Eesti emad eelistavad lapsevanemana autoriteetset lähenemist, mis tähendab, et nad on nõudlikud, kuid selgitavad ja põhjendavad lapsele oma nõudmisi, ning samas suhtuvad hästi ka sellesse, kui laps teeb ise otsuseid ja mõtleb kaasa, kirjutab perepoliitika juht Pirjo Turk mullu valminud lapse õiguste ja vanemluse uuringu tulemustest.

Emadepäev kui pilk peeglisse

Emadepäev kui pilk peeglisse (1)

12. mail peame emadepäeva, üht ilusamat ja südamlikumat püha. Õnneks pole seda perekeskset sündmust suudetud veel kaubanduslikult anastada nagu on juhtunud jõuludega ja emadepäeval võime rahulikult võtta aega, et elu ja selle väärtuste üle järele mõelda.

Aasta suurpere tiitel läks Võrumaale
Pere Eesti

Aasta suurpere tiitel läks Võrumaale

"Tublidel suurperedel on tuleviku kujundamisel eriti suur roll, sest meie tuleviku vormivad ju meie endi lapsed," märkis Bigbanki Eesti äriüksuse juht Jonna Pechterntiitli üleandmisel.

Kääbusmarmosetil sündisid pojad

Kääbusmarmosetil sündisid pojad

Maikuu algas loomaaias suurte uudistega: esimesel päeval sündis kaks kääbusmarmoseti pojakest ning neljapäeval täienes kolmanda võsukesega ka takiinikari.

Lasterikkad isad alustavad võitlemist elatisvõlglastega

Lasterikkad isad alustavad võitlemist elatisvõlglastega (1)

Võlg lapse ees on kõige alatum võlg, tõdes MTÜ Lasterikkad Isad eestvedaja Taavi Tamkivi. "Elatisvõlglane väärib samasugust kohtlemist nagu maksuvõlglane, kes on seaduse silmis kriminaal. Vastutustundetus ei tohiks olla popp ega aktsepteeritud, vaid häbiasi."

Karmen Joller: vägivallaohver saab abi ka oma perearstilt

Karmen Joller: vägivallaohver saab abi ka oma perearstilt

Perearst Karmen Joller soovitab vigastused fikseerida EMOs või perearsti juurdes ka siis, kui ohver ei julge politseisse pöörduda. "Arst ei pea Sinu vigastustest tingimata politseile rääkima - aga kui Sa ühel päeval oled valmis võitlema, on Sul olemas tõendid. Usalda oma arsti, arsti eesmärk on olla abiks." Ta lisas, et laste väärkohtlemise puhul ei ole ka arstil õigust vaikida.

Laadimine...Laadimine...