Pere ja kodu

Šimpansid Betty ja Quincy teevad taas kunsti

Šimpansid Betty ja Quincy teevad taas kunsti

Septembri lõpust saati polnud šimpansid joonistamise soovi üles näidanud, kuid läinud laupäeval haarasid nii Betty kui Quincy rasvakriidi ja tulemuseks olid järjekordsed šedöövrid. On huvitav, et Betty joonistusel aimub rott. Algab ju sel laupäeval idamaade ajaarvamise kohaselt valge metall-roti aasta.

Õige hooldusega püsib kuusk toas värskena üle kuu

Õige hooldusega püsib kuusk toas värskena üle kuu (1)

"Kes soovib jõulukuuske kasvõi kuus nädalat toas hoida, võiks selle latva paar korda päevad õhuniisutajaga piserdada," soovitas Kuivaleski kuusetalu juhatuse liige Peeter Rivis. "Kuuse peaks paigutama kaks-kolm meetrit ahjust või radiaatorist eemale. Eriti hästi sobib talle aknaalune koht ja põrandaküte."

Peapiiskopi läkitus jõulupühadeks ja algavaks Issanda aastaks 2020

Peapiiskopi läkitus jõulupühadeks ja algavaks Issanda aastaks 2020 (3)

"Inimlik uudishimu ärgitab meid uurima lähemalt asju, mida esitletakse salapärasena, ning lugema ja vaatama kutsuvad paljusid esmalt uudised, mis kajastavad ohtusid, õnnetusi või traagilisi sündmusi. Siiski tahame, et meid endid, meie lähedasi, kodukanti, maad ja rahvast puudutavad sõnumid oleksid eelkõige rõõmsa, kinnitava, rahustava ja positiivse sisuga," sõnas peapiiskop Urmas Viilma.

VIDEO! JÕULUVANA: Saagu kõik pered kenasti jõululauas kokku!

VIDEO! JÕULUVANA: Saagu kõik pered kenasti jõululauas kokku!

"Meil on võimalus pakkuda lastele seda rõõmu ja jõulutunnet, mis tänapäeval kipub materiaalsusse ära kaduma. Ma arvan, et see ongi kõige suurem kingitus. Kui sa tuled kas või siia, Raekoja platsile, ja näed, kuidas lapsed laulavad, kellad helisevad, imekaunis kuusk seisab, näed rõõmu inimeste silmis – see annab ka endale tohutult jõudu, et ikka uuesti tõusta hommikuti ja tulla välja lapsi rõõmustama. See ongi kingitus, mida võiks igaüheni viia," ütles Jõuluvana Pealinnale.

VIDEO! Elron aitab jõuluvanad lasteni

VIDEO! Elron aitab jõuluvanad lasteni

23.-26. detsembrini saavad kõik jõuluvanad Elroni rongidega tasuta reisida. Tasuta sõit jõuluvanadele kehtib kõikidel Elroni liinidel, et jõuluvanad jõuaksid kiiresti ja turvaliselt lasteni.

Kääbusjõehobu Pupa saab 36-aastaseks

Kääbusjõehobu Pupa saab 36-aastaseks

Täna algusega kell 17 toimuvad loomaaias esimesed talveaja õhturetked videviku- ja ööloomade juurde. Uudistame ja püüame tabada nii aedikuis elavaid kui vabalt metsa all toimetavaid loomaaiaasukaid. Lumeleopard Deli ning amuuri leopardid Muusi ja Darla, rääkimata jääkaru Aronist, on õhtuste külaliste luuramiseks valmis. Piletid Piletilevist. 

VIDEO! November on lapse õiguste kuu

VIDEO! November on lapse õiguste kuu

Novembriga algas lapse õiguste kuu, mille seekordseks juhtmõtteks on "Lapse õigus olla tema ise" - ühtlasi täitub tänavu novembris 30 aastat lapse õiguste konventsiooni vastuvõtmisest. Lapse õiguste kuu kulminatsiooniks on 20. novembril toimuv Lastekaitse Liidu aastakonverents, mis keskendub ühele teravamale probleemile praeguses Eesti ühiskonnas, milleks on kiusamine.

Rinnaga toitmise nädal kutsub inimesi oma hoiakuid avardama

Rinnaga toitmise nädal kutsub inimesi oma hoiakuid avardama

"Imetamisteema on noorte naiste hulgas populaarne ja imetamisnõustamise loengud on praktiliselt kogu aeg täis –on näha, et teemaga tahetakse tegeleda ja see on emadele oluline," ütles rinnaga toimise nädalat piknikuga avanud Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku imetamisnõustamise juht Marge Põldma.

Linnarahvas on oodatud talude tegemisi kaema

Linnarahvas on oodatud talude tegemisi kaema

"Avatud talude päev on maaelu üks suurpäevi," kommenteeris maaeluminister Mart Järvik  nädalavahetuse tegemisi. 21. juulil toimub viies üle-eestiline avatud talude päev, kuid juba homme, 20. juulil on rohkem kui pool osalevatest taludest avatud. 

FOTOD! Leigarid Sassi-Jaanil Eesti Vabaõhumuuseumis

FOTOD! Leigarid Sassi-Jaanil Eesti Vabaõhumuuseumis

Igal laupäeval ja pühapäeval kell 11 sünnib Eesti Vabaõhumuuseumis Sassi-Jaani talu õuel pärimuslikest tantsudest, lauludest, mängudest ja elavast pillimuusikast külapidu, mis kunagi ei ole täpselt samasugune kui eelmine.

Maa tuleb täita lastega

Maa tuleb täita lastega (2)

"Eesti pered igatsevad kolmandaid ja järgmisi lapsi," kommenteeris rahvastikuminister Riina Solman hiljutist küsitlust, mille põhjal peetakse kolmelapselist peret Eestis ideaaliks isegi sagedamini kui kahelapselist.

UNICEF hindas Eesti perepoliitika üheks maailma parimaks
Pere Eesti

UNICEF hindas Eesti perepoliitika üheks maailma parimaks

Eesti perepoliitika on koos Rootsi, Norra, Islandi ja Portugaliga üks maailma paremaid, selgub UNICEFi värskest raportist, milles võrreldi tasustatud vanemapuhkuse pikkust nii emadele kui isadele ja lapsehoiu teenuseid kuni 6-aastastele lastele. Eesti on võrreldud riikidest pikima tasustatud vanemapuhkusega.

Laadimine...Laadimine...