Pere ja kodu

Belobrovtsev: pealinna koolides pakutakse jätkuvalt mitmekesist ja tervislikku toitu

Belobrovtsev: pealinna koolides pakutakse jätkuvalt mitmekesist ja tervislikku toitu (4)

Kui jaanuaris kohtus Tallinna Haridusamet toitlustajate esindajatega, ei öelnud neist keegi, et olemasoleva summa eest ehk 1,34 euroga ei ole võimalik õpilastele kvaliteetset koolilõunat pakkuda, rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Koolides läbi viidud rahulolu-uuringute tulemused näitavad, et üldiselt ollakse koolitoiduga rahul. Ta lisas, et Tallinn on ainus kohalik omavalitsus kus saab tasuta süüa alates lasteaiast kuni keskkoolini.

TÕUSEV TREND: Koolid turgutavad laste tervist hommikupudruga

TÕUSEV TREND: Koolid turgutavad laste tervist hommikupudruga

"Kui vaid laste enda valida jätta, sööks paljud vist ainult makarone, mis paneb mõtlema, et osa perede toitumisharjumused on väga piiratud. Isegi levinud köögivilju ei tunta ära, lapsed küsivad kaalikat nähes, mis see on," rääkis Inglise kolledži peakokk Marina Kuusemets. Paljud koolid pakuvad hommikuputru ja laias valikus tervislikke lõunaid, et lapsed harjuks sööma regulaarselt ning ka muud kui vaid pastat ketšupiga, pitsat ja burgereid.

Üha enam Eesti naisi satuvad välismaiste noormeeste pettuste ohvriks

Üha enam Eesti naisi satuvad välismaiste noormeeste pettuste ohvriks

"Kõige kurvemad on juhtumid, kus mees on eestlanna rahast tühjaks teinud, abielu sõlminud ning siis nelja tuule poole kadunud," rääkis Eesti Õigusbüroo jurist Janno Perv. "Näiteks üks sama skeemi ohvriks langenud naisterahvas on juba aastaid elanud 100 euroga kuus, kuna ülejäänu võtab arvelt kohtutäitur." Peale raha tagasi saamise on sama keeruline lahutada abielu inimesest, keda enam tabada ei õnnestu.

Tänaval hulkumast päästetud noor joonistab nüüd Jaapanis animepilte

Tänaval hulkumast päästetud noor joonistab nüüd Jaapanis animepilte

"Juba 11-12-aastased kogunevad tänavatel ja kaubanduskeskuste juures ja ei tee midagi," ütles noorsootöötaja Aleksander Arabkin. "Perekonna autoriteet on langenud ja kui suheldakse sõpradega, kes haridusest lugu ei pea, on koolist väljakukkumine kiire tulema." Noor ei vajagi vanematelt raha, eriti tüdrukud – nad kas on suhetes poisiga või saavad muud moodi tableti kätte. Linna programm püüab tänavate turvalisemaks muutmiseks leida üles seal sihitult hulkuvate noorte tugevad küljed ja hobid, millega tegelemist toetada.

Minister Sikkut: sooline palgalõhe on ühiskonnas peituva ebavõrdsuse jäämäe tipp

Minister Sikkut: sooline palgalõhe on ühiskonnas peituva ebavõrdsuse jäämäe tipp (1)

Naiste ja meeste ebavõrdsus tööturul ja tööelus, sealhulgas sooline palgalõhe, süvendab naiste ja meeste ebavõrdsust ka teistes eluvaldkondades, tõdes töö- ja terviseminister Riina Sikkut. Palk mõjutab ka hüvitiste ja pensioni suurust ning elukvaliteeti kogu inimese elu vältel. Palgalõhe tõttu on naised sageli majanduslikult vähekindlustatud ning sõltuvad oma partnerist, mida on peetud perevägivalda soodustavaks teguriks.

Tallinn aitab noortel hoog sisse saada

Tallinn aitab noortel hoog sisse saada

Kuus noorsootöö spetsialisti otsivad kontakti noortega, kes ei tööta ega õpi, ning aitavad neil leida endale sobiva õppevormi ja õppeasutuse, kus haridusteed jätkata või kvaliteetse tööpakkumise. Tallinnas on 25. märtsi seisuga 5246 mitteõppivat ja -töötavat noort vanuses 15–26 eluaastat.

ENDINE SÕLTLANE: Läksin ravile, mõistes, et rikun vanamoodi jätkates ka oma isa ja vanaema elu

ENDINE SÕLTLANE: Läksin ravile, mõistes, et rikun vanamoodi jätkates ka oma isa ja vanaema elu (4)

"Sõltuvuses inimene õpib väga kiiresti manipuleerima ja kasutab kõiki ära. Ta jookseb uksest välja ka vanaema telekaga, et see maha müüa," kirjeldab inimesi pudeli või süstla küüsist päästva Lootuse küla looja Märt Vähi oma "kliente". "Rääkida võib kaassõltuvusest, sest lõpuks hakkab terve pere elu tiirlema selle inimese probleemi ümber ning pereliikmete oma elud hakkavad hävinema. Vanaemad annavad ära oma viimase pensioniraha ja on ise ilma, lootuses noort aidata. Tegelikult läheb kõik hoopis vastupidi."

Priisle park uhkeldab kogukonnaaia, uuenev Männi park sipelgaradadega

Priisle park uhkeldab kogukonnaaia, uuenev Männi park sipelgaradadega

"Seda ei ole vaja mitte ainult lastele, vaid ka kõigile teistele, kes tahavad vabal ajal roheluses viibida või jalgu puhata," rääkis suvel valmivast Priisle pargist kohalik elanik Anu. "Ka siin lähedal sai paar aastat tagasi park valmis. Kui ilmad soojaks lähevad, on seal alati palju lapsi, emad jalutavad vankritega ja kõigil on tore."

Eha Võrk: pikaaegset töötust ennetavad sotsiaalsed meetmed nagu tasuta transport ja soodne elukoht

Eha Võrk: pikaaegset töötust ennetavad sotsiaalsed meetmed nagu tasuta transport ja soodne elukoht

"Tallinn pakub väikse sissetulekuga peredele soodsat elamispinda ning see on pannud paljud välismaale siirdumist kaalunud kodumaale jäämise kasuks otsustama," rääkis abilinnapea Eha Võrk. "Siinsete palkadega pere ülalpidamise põhiküsimus ongi elamispind, mis moodustab suure osa madalapalgaliste väljaminekutest. Reeglina nende sissetulekud eluaseme soetamiseks pangalaenu võtta ei võimalda ning ka üürituru hinnad on kosmilised."

Praxis: eakad ei pruugi saada õigeaegset ja vajadustele vastavat ravi

Praxis: eakad ei pruugi saada õigeaegset ja vajadustele vastavat ravi

"Pikaajaline hooldus Eestis tähendab inimese jaoks pahatihti erinevate hooldusepisoodide jada, kus üks teenusepakkuja ei tea, mida teine teeb," tõdes mõttekoja Praxis analüütik Gerli Paat-Ahi. Samuti jätab hooldusteenuste süsteem tagaplaanile eakate vaimse tervise. "Vanemaealiste emotsionaalse seisundi alahindamine on levinud nähtus."

Kevad algab Kristiines tantsuga

Kevad algab Kristiines tantsuga

Kristiine Linnaosa Valitsus kutsub neljapäeval, 21. märtsil kell 14.00 tähistama kevade algust tantsuga. Tantsumuusikat teevad Uno Kaupmees ja Rein Kaasik Tallinna Puuetega Inimeste Koja saalis (Endla 59).

Dementsusega inimestele kohandatakse ligi 1000 hooldekodukoha

Dementsusega inimestele kohandatakse ligi 1000 hooldekodukoha

"Dementsusega inimestele on vaja toetavat füüsilist keskkonda, mis oleks turvaline, hubane ja toetaks igapäevast toimetulekut," sõnas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. "Just dementsusesõbralike hooldekodudega parandame abi kättesaadavust ja kvaliteeti."

ÕNNEMÄNG: Kas koolikatsetel põruvad lapsed on tõesti vähem targad ja andekad?

ÕNNEMÄNG: Kas koolikatsetel põruvad lapsed on tõesti vähem targad ja andekad?

"Need, kes halva tulemuse tõttu valikust välja jäävad, võivad olla väga targad, tublid ja koolivalmis lapsed," kritiseerib haridusspetsialist Meeli Pandis nn eliitkoolide koolikatseid. "Samas võivad valiku läbinud olla just vaid selleks üheks kontrolliks treenitud, nad ei pruugi olla edukad edaspidi." Ideaalmaailmas peaks kool tutvuma lastega enne õppetöö algust hoopis selleks, et testida kooli ennast – kas asutus on valmis eri oskuste ja huvidega laste õpetamiseks.

Laadimine...Laadimine...