Pere ja kodu

Uuring: veerand Eesti noortest saadab endast alastipilte

Uuring: veerand Eesti noortest saadab endast alastipilte

"Kui suhe peaks inetult lõppema, siis võib sellisest materjalist saada kergelt kättemaksu või väljapressimise vahend," ütles Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov ja soovitas kindlasti mitte saata pilte näiteks internetituttavale, keda hästi ei tunta.

Lapsed on hakanud nutiseadmeid vähem kasutama

Lapsed on hakanud nutiseadmeid vähem kasutama

Lapsed on hakanud nutiseadmeid võrreldes kolme aasta taguse ajaga mõnevõrra vähem kasutama ning samas on pisut kasvanud lapsevanemate huvi selle suhtes, mida nende järeltulijad nutiseadmega teevad, selgus äsja avaldatud uuringu tulemustest.

Riigikontroll: KOV-id aitavad üha enam rongavanematelt elatisraha välja nõuda

Riigikontroll: KOV-id aitavad üha enam rongavanematelt elatisraha välja nõuda

Riigikontrolli auditist selgub, et kohalike omavalitsuste panus nende eestkostel olevate laste elatisraha küsimustes abistamisse on märgatavalt kasvanud - 13%-lt 59%-le on kasvanud nende laste osakaal, kelle elatisraha asjus saab KOVi tegevust pidada piisavaks. See tähendab, et üha vähem oma lapse hüljanud vanemaid saab veeretada vastutuse ühiskonna ja maksumaksja kaela.

Uuring: ohvrikaitse ei lähtu piisavalt palju kannatanu vajadustest

Uuring: ohvrikaitse ei lähtu piisavalt palju kannatanu vajadustest

"Ohver ei tohi tunda, et ta on vaid üks vahend menetluses, vaid ohver tuleb asetada menetluse keskmesse," sõnas justiitsminister Urmas Reinsalu. Uuringust selgus, et praegu on menetluses osalemine raskem selliste kannatanute jaoks, kelle puhul langevad kokku mitmed takistavad tegurid. Näiteks tõsiste tagajärgedega kuriteokogemus, madal sissetulek, vähetoimiv sotsiaalvõrgustik, vähene ametikeele ja õiguslike terminite kasutamise oskus, aga ka eesti keele oskus, menetlusasutustest kauge elukoht, vähene kogemus ametiasutustes asjade ajamisega ja jäik tööaeg.

Noortemalevates osales tänavu ligi 4200 noort

Noortemalevates osales tänavu ligi 4200 noort

"Noortemalev on paljudele noortele esmane töökogemus ning see on hea meetod ja turvaline keskkond, milles töö tegemist tundma õpitakse," lausus Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer. 

Vägivallaennetuse auhinna pälvis viis inimest
Pere Eesti

Vägivallaennetuse auhinna pälvis viis inimest

Esmakordselt väljaantava vägivallaennetuse auhinna pälvisid viis inimest, kes on aidanud leida lahendust vägivallale seal, kus seda esmapilgul ei paista. Auhinna pälvisid Lavly Perling, Margo Orupõllu, Mariana Saksniit, Merili Mones ja Merle Albrant.

Riided on nagu pakend, mida tuleb taaskasutada

Riided on nagu pakend, mida tuleb taaskasutada

Riided on inimese pakend nagu plastpudel on limonaadi pakend – kummagi koht ei ole prügimäel ega põletusahjus, sest samal või uuel kujul saab neid taaskasutada, sõnas Humana infojuht Mari-Helene Kaber.

Perevägivalla ohver: lapsed kannatavad ka

Perevägivalla ohver: lapsed kannatavad ka (2)

"Naistevastane vägivald, vaimne ja füüsiline ahistamine on pälvinud avaliku hukkamõistu, kuid kannatajaid selles õuduses on veelgi," nentis kogemusnõustaja ja viie lapse ema Haini llonen. "Hirmu ja abitust, mida tunnevad perevägivalla tunnistajateks olnud lapsed, on meil, täiskasvanuil, võimatu kujutleda."

SADA TUHAT EESTLAST SOOMES: Eestis on ligi 12 000 pendelisa

SADA TUHAT EESTLAST SOOMES: Eestis on ligi 12 000 pendelisa

"Ettevõtted peaksid soosima pendeltöötajate naasemist koduriiki, aidates seeläbi kaasa nii siinse majanduslikule, sotsiaalsele ja ka regionaalsele arengule," ütles Coop Pank Eesti äripanganduse juht Hans Pajoma. Eesti rahvastikuregistri andmetel elab 2017. aasta seisuga Soomes 24748 meest, kellest 11494 on ka isad. Võib arvata, et pendelisade arv on isegi suurem, sest paljud ei teata riigile kolimisest. Hinnanguliselt töötab Soome tegelikult 100 000 eestlast.

Raske ja sügava intellektihäirega täisealistele luuakse päeva- ja nädalahoid

Raske ja sügava intellektihäirega täisealistele luuakse päeva- ja nädalahoid

"Raske ja sügava intellektihäirega inimeste jaoks on seni olnud peamiselt kaks võimalust – elada ööpäevaringses hoolekandeasutuses või kodus, kus abistamise koormus on täielikult pereliikmete õlgadel," ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. "Nüüd loome juurde paindliku võimaluse, kus inimene saab vajaliku hoolduse kodu lähedal, kuid elab siiski kodus."

Tallinnas tuleb noortele viis tänavaspordifestivali

Tallinnas tuleb noortele viis tänavaspordifestivali

Riik annab Tallinna noortele pea 900 tuhat eurot. Noorteprogrammides kasutatakse nii tänavakunsti, mentorlust, grupitöid, noortekohtumisi kui muid võimalusi. Lisaks käivitatakse Lasnamäel tänavaspordiprogramm, mille osana korraldatakse viis tänavaspordifestivali.

VÕLANÕUSTAJA: Mõni inimene võtab laenu, sest tal ei ole tõesti millestki elada

VÕLANÕUSTAJA: Mõni inimene võtab laenu, sest tal ei ole tõesti millestki elada (8)

"Inimesel ei ole enam elamist, tal on üleval väga suur laenujääk, mida ta reaalselt kunagi maksta ei saa," kirjeldas võlanõustaja Heete Simm võlakoorma kätte langemist. "See on majanduskriisi tagajärg. Loomulikult on ka neid, kes on võtnud kiirlaenu, et lihtsalt oma majanduslikku olukorda parandada." Laenunõustaja juurde tuleks minna juba siis, kui on tekkinud probleem esimese laenuga, mitte alles siis, kui on neid kuhjunud mitu.

Loodusmuuseum kutsub isadepäeval isasid tasuta külla

Loodusmuuseum kutsub isadepäeval isasid tasuta külla

Täna on kõigile isadele, vanaisadele ja vanavanaisadele Eesti Loodusmuuseumis "Müstilise ürgmere" virtuaalreaalsuse filmi vaatamine tasuta. 360-kraadine virtuaalreaalsuse film annab võimaluse sukelduda sadade miljonite aastate tagusesse ürgmere põhja ning kohtuda virtuaalreaalselt ürgsete mereelukatega.

Roald Johannson: mida elukogenum mees, seda parem isa

Roald Johannson: mida elukogenum mees, seda parem isa

"Arvan, et mida elukogenum on mees ja mida kogenuma pinna pealt ta saab isaks, seda parem," rääkis teleajakirjanik ja saatejuht Roald Johannson. "Seda rohkem oskab mees olla lapsele eeskujuks. Kui saada isaks liiga noorelt, on võib-olla tõesti kergem sattuda tegelema muude asjadega."

Argo Ader: hea isa on alati kohal, kui laps teda vajab

Argo Ader: hea isa on alati kohal, kui laps teda vajab

"Kahjuks tegelevad isad lastega vähem kui varem ja kui seda peaks tegema,“ rääkis eratreener ja kulturist Argo Ader. „Põhjus on selles, et meie elu on läinud väga materiaalseks ja paratamatult langeb isa õlale vastutus pere toimetuleku eest. Töö kõrvalt aga sageli lihtsalt ei jää isal aega lastega tegelemiseks."

Siiri Oviir: hea isa ei pea olema bioloogiline isa

Siiri Oviir: hea isa ei pea olema bioloogiline isa (2)

"Kindlasti ei ole ühest retsepti, kuidas isa peaks last kasvatama, aga ta peaks kasvatama last ausaks ja õiglaseks inimeseks, valmistama ta ette tulevikus oma teele minemiseks, samuti tähtsustama haridust ja perekonnasidemeid," rääkis Eesti naisliidu esinaine Siiri Oviir. "Hea isa on pühendunud oma perekonnale ja on lastele eeskujuks nii oma töö kui õiglase meelega."

Eesti isal on kuni kaks last, ta on 38-aastane, abielus ja elab linnas

Eesti isal on kuni kaks last, ta on 38-aastane, abielus ja elab linnas (1)

Isad on suurema tõenäosusega abielus, töötavad, kõrgharidusega, oskavad mõnda võõrkeelt ja neil on parem tervis kui samaealistel lasteta meestel, selgus Statistikaameti kokkuvõttest. "Seega statistiline pilt isast viib sama tulemuseni, mida enamik lapsi juba varakult teab — isa ei ole tavaline mees – ta on töökam, targem ja tublim!" kinnitas Statistikaameti peaanalüütik Eve Telpt.

Tallinnas saab isadepäeva mitut moodi tähistada

Tallinnas saab isadepäeva mitut moodi tähistada

Isadepäeva eel, laupäeval, 11. novembril on kesklinna isad koos lastega oodatud Tallinna spordihalli (Herne tn 30) sportlikule isadepäevale, Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla (Kotzebue 16) vestab aga peredele lugusid isadest jutuvestja Piret Päär.

Laadimine...Laadimine...