Algab EV100 juubelimatkade sari

Täna kell 12 avatakse Tallinna Lauluväljakul ekstreemse   fat-rataste sõiduga EV100 juubelimatkade sari.

Pilt: Scanpix

Algab EV100 juubelimatkade sari

Täna kell 12 avatakse Tallinna Lauluväljakul ekstreemse   fat-rataste sõiduga EV100 juubelimatkade sari.

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) on täna kohal ka Matkamessil, et tutvustada RMK kingitusena Eesti 100. sünnipäevaks valmivat kogu riiki hõlmavat matkateede võrgustikku ja seal augustis toimuvat suurt ühismatka.

Kahele olemasolevale Eestit läbivale RMK matkatee harule Oandult Iklasse ning Perakülast Ähijärvele lisandub augustikuuks kolmas – üle 600 kilomeetri pikkune matkatee Penijõelt Kauksi. Juubeliaastale kohaselt avatakse matkateede võrgustik augustis suure ühismatkaga, kuhu on oodatud nii suured kui väikesed matkahuvilised.

"Matkamessil on hea võimalus kohtuda ja tutvuda ühismatka matkajuhtidega, küsida nõuandeid ning saada täpsemat teavet endale sobivaima matkateekonna valimiseks ning panna ennast ühismatkale kirja," rääkis RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Suur ühismatk toimub 6.-25. augustini, mil juhendatud matkagrupid alustavad liikumist matkatee otspunktidest Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus toimub lõpupidu. Vahetuva koosseisuga matkagruppidega saab liituda kas valitud etappideks või kogu matkaks.  Kõige pikem ühismatka lõik on Perakülast Aegviitu, mis kestab 20 päeva ning on 627 kilomeetrit pikk. Matku juhivad kogenud matkajuhid, kellega eksimist karta pole ja kes pajatavad põnevaid jutte matkateele jääva 100 loo, loodusväärtuste ning matkatarkuste kohta.

Matkamess 2018 toimub laupäeval kell 10-18 Tallinna Lauluväljakul. Juba kolmandat korda toimuv matka, vaba aja ning aktiivse eluviisi mess toob Tallinna Lauluväljakule üle 40 matkade, seikluste ja varustuse pakkuja, põneva lavaprogrammi, EV100 juubelimatkade sarja avamise ning esimesed matkad. Sissepääs messile on tasuta ning tegevust jagub igas vanuses külalistele.

RMK haldab Eesti suurimat matkaradade võrgustikku ja pakub looduses liikumise rõõmu ligi 3000 matkakilomeetril. Matkale registreerimine kestab juulikuuni või kuni kohti jagub. Täpse info matkalõikude ja registreerimise kohta leiab veebilehelt http://rmk100.ee

Laadimine...Laadimine...