Dalli lumelammas sai poja emadepäeval

Möödunud pühapäeva, emadepäeva keskpäeval otsustas otse külastajate ees murul tallekesega maha saada Tallinna loomaaia Dalli lumelammas.

Pilt: Signe Kalgan

Dalli lumelammas sai poja emadepäeval

Toimetaja: Vesta Reest

Möödunud pühapäeva, emadepäeva keskpäeval otsustas otse külastajate ees murul tallekesega maha saada Tallinna loomaaia Dalli lumelammas.

Tugev ja terve tallepoiss ajas end ema sõralöökidest utsitatuna õige pea jalgadele, küünitas imema ja tegi seejärel tutvust ülejäänud karja liikmetega. 

Kevadine sündimiste aeg võimaldab kõigil, kel huvi, sünniimest loomaaias vahetult osa saada!

Aina valgemad õhtud teevad loomaaias viibimise ja loomahäälte nautimise üha meeleolukamaks, kes aga soovib loomaaiaasukatest rohkem teada saada, sel tasub soetada endale hilisõhtuse ekskursiooni pääse.

Soojenenud ilm on taas õue lubanud maasarvikud ja marabu. Ka šimpansid naudivad juba varahommikust saati õueaediku kõrgete tüvede otsas turnimist ja ümbruse seiramist. Elevandid mõnulevad sinisavispaas. Ameerika suured lennuvõimetud linnud nandud aga jalutavad nüüd koos alpakadega ühes aedikus.

Linnutiikidel käisid külas hallhaigur ja kühmnokkluik, tegutsemas märgati väiketülli ja vabalt elavat sinikaelparti koos viie tibuga. 

Õnnekured ja valgekured munesid teise kurna. Ka raisakotkapaar kullimäel haub teist kurna. Neljapäeval sai esimese munaga maha lumekakk. 

Möödunud nädalal lasti kokku troopikamajas elavad luitekassid ja kuuldavasti on nad juba ka paaritunud. Luitekasside ja surikaatide elu tehti põnevamaks ja puistati neile aedikutesse kardemoni. Lõhnaallika otsimine ja nuuskimine pakkus loomadele vaheldust ja muutis nad aktiivsemaks.

Troopikamaja suur roheline anakonda sõi ära küüliku ja kestus. 

Muuseumiööl laupäeval, 18. mail kell 18–23 on huvilistel võimalik tasuta uudistada loomaaia keskkonnahariduskeskust, panna käed külge loomadele põnevate mänguasjade meisterdamisel ja vaadata haaravaid loomafilme. Loomaaia pileti ostnud külastajad võivad loomaaias jalutada kuni kella 20ni.


Laadimine...Laadimine...