DIANA INGERAINEN: Avalikus paigas suitsetamine peaks olema karistatav

"Ma ise ei suitseta ja mind väga häirib,kui bussipeatustes või muudes rahvarohketes avalikes kohtades suitsetatakse. Eriti häirivad mind rõdul suitsetajad," ütles arst Diana Ingerainen.

Pilt: Scanpix

DIANA INGERAINEN: Avalikus paigas suitsetamine peaks olema karistatav (1)

Urmas Kaldmaa

"Ma ise ei suitseta ja mind väga häirib,kui bussipeatustes või muudes rahvarohketes avalikes kohtades suitsetatakse. Eriti häirivad mind rõdul suitsetajad," ütles arst Diana Ingerainen.

Pealinn küsis tuntud inimestelt, kas neid häirib, kui tänaval, bussipeatustes, kaupluste uste juures jm rahvarohketes avalikes kohtades suitsetatakse.

Ingeraineni sõnul häirib tead eriti see, kui suitsetatakse kortermaja rõdul,kus teistele majaelanikele tuleb tubakahais tuppa.

"Mõni suitsetab lausa akna peal. Kindlasti peaks avalikus ruumis suitsetamise vastumidagi ette võtma. Sellist käitumist ja selliseid olukordi ei tohi sallida. Suitsetamine peaks olema avalikus paigas keelatud ja karistatav," ütles Ingerainen.

Personaaltreener ja kulturist Argo Aderil on olnud juhus, kus ta on pidanud suitsetaja väikese lapse kõrvalt minema ajama.

"Ma ise ei suitseta ja mind väga häirib, kui seda rahvarohketes kohtades tehakse. Otseselt ma kedagi korrale kutsunud ei ole, sest vahel mõtled alles hiljem, et näe, jälle nad suitsetavad seal. Kui aga olen oma väikese lapsega kusagil seisnud ja mõni on tulnud kohe meie kõrvale suitsetama, siis olen pidanud ta minema ajama," selgitas Ader.

Tema enda spordiklubis lahendasid nad suitsetajate olukorra nii, et kõrvaldasid prügianuma, mille juures tavaliselt suitsetati ja kuhu suitsetajad ko- nid panid.

"Pärast seda seal enam ei suitsetatud. Kas avalikus kohas suitsetajaid peaks trahvima, on raske öelda, selleks peaks enne olema seaduslik alus," ütles Ader.

Patsientide õiguste eest seisja Pille Ilvese sõnul on suits vaid ajutine leevendus.

"Ma ise ei suitseta, kuid olen varem seda teinud. Kui avalikus ruumis ei tohi enam üldse suitsetada, tekib küsimus, kuhu siis suitsetajad peavad minema. Hoones sees peab neil olema oma eraldi ruum, aga õues... Kui keegi õues suitsetab, näiteks bussipeatuse juures, võin ma temast ka ise eemale astuda," sõnas Ilves.

Ilvese arvates ei ole õige suitsetajaid nii karmilt diskrimineerida.

"Vähemalt õues võiksid neil mingid õigused olla. Suitsetamise puhul on tegemist sõltuvusega. Inimestel võib olla muresid ja probleeme, siis nad panevadki suitsu ette ja see on neile kerge ajutine leevendus. Niiviisi jäädaksegi sõltuvusse. Tubakas on kõigist sõltuvusainetest siiski kõige leebem," ütles Ilves.
1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...