Esimesel suvepäeval poegis ida-sinilamba utt Nika

Esimesel suvepäeval, 22. juunil, kaks päeva enne oma 18. sünnipäeva, poegis ida-sinilamba utt Nika. 18 aastat tagasi oli Nika ise esimene sinilambatall, kes Tallinna loomaaias ilmavalgust nägi.

Pilt: Inari Leiman

Esimesel suvepäeval poegis ida-sinilamba utt Nika

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Esimesel suvepäeval, 22. juunil, kaks päeva enne oma 18. sünnipäeva, poegis ida-sinilamba utt Nika. 18 aastat tagasi oli Nika ise esimene sinilambatall, kes Tallinna loomaaias ilmavalgust nägi.

Suvi on käes ning pakub Eestimaale omaselt nii päikest kui pilvi ja vihma.

Esimesel suvepäeval, 22. juunil, kaks päeva enne oma 18. sünnipäeva, poegis ida-sinilamba utt Nika. 18 aastat tagasi oli Nika ise esimene sinilambatall, kes Tallinna loomaaias ilmavalgust nägi. Tema sünd toona ei olnud kerge, vaja läks inimese abi. Loomaaia sinilambakarjas on praegu alles ka Nika ema, juulis 20-aastaseks saav sinilambautt.

Pika elu jooksul hulga tallesid üles kasvatanud Nika poegimine läks ka seekord libedalt. Kuna ta on aga suur ja tugev, kedagi ei karda ja valmis oma talle kaitseks kohe ründama, läks loomaaednikel tallekese ülevaatamise ja märgistamisega aega. Alles reedel saadi ema pojast korraks eraldi ning
selgus, et talleke on emane.

Jaanipäeva päikesepaistes tähistasid šimpansid mahlajäätise limpsimisega isasšimpans Pino 32. sünnipäeva.

Teisipäeval nägi ilmavalgust kreeta habekitse tall. Känguruaedikus aga võib näha vähemalt kaht poega emade kukrutest välja piilumas.

Veelinnutiikidel 11. juunil koorunud hahapoeg ujub pladinal turvalises tiigiosas. Teda hoitakse kui silmatera, sest loomaaia kollektsioonis on praegu ainult üks emahahk, kelle kolmest munetud munast koorus tibu ainult ühest.

Peale kesknädala kaht vihmapäeva naudivad talvekarva seljast maha heitnud kõrbelaevad kaksküürkaamelid liival külitamist. Ka kõrgmägede asendamatud koormakandjad jakid ning stepi- ja poolkõrbealade prževalski hobused on päikese üle silmanähtavalt rõõmsad.

Amuuri leopardid Muusi ja Alexei said mängimiseks kaks värskelt nülitud kitsenahka.

Reedel väisasid loomaaeda Saksamaalt Leipzigist kohale sõitnud 31 loomaaiasõpra. Saksa Loomaaia Sõprade Liit valis 2006. aastal välja Tallinna loomaaia kui tubli ja arenemisvõimelise loomaaia, kinkis meile lumeleopardide ekspositsiooni ehitusprojekti ja toetas annetustega ehitise valmimist.

Juulikuus saab igal teisipäeval ja neljapäeval peale keskpäeva jälgida pelikanide ja ninasarvikute toitmist ja elukeskkonna rikastamist, mida saadavad loomaaednike kommentaarid nii eesti kui inglise
keeles. Täpsemalt loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Laadimine...Laadimine...