FOTOD! Valmivas Mustamäe tervisekeskuses peeti tervisepäeva

"Veel mõned kuud, siis on keskus lõplikult valmis ja alates uuest aastast on Mustamäe tervisekeskus ka avatud," ütles abilinnapea Merike Martinson, kelle sõnul on tervisekeskuse valmimine sündmus, mida kaua on oodatud.

Pilt: Raepress

FOTOD! Valmivas Mustamäe tervisekeskuses peeti tervisepäeva

Kairi Ervald

"Veel mõned kuud, siis on keskus lõplikult valmis ja alates uuest aastast on Mustamäe tervisekeskus ka avatud," ütles abilinnapea Merike Martinson, kelle sõnul on tervisekeskuse valmimine sündmus, mida kaua on oodatud.

7images

Täna korraldas Lääne-Tallinna Keskhaigla Mustamäe uues, valmivas tervisekeskuses tervisepäeva, mis oli suunatud ennekõike Mustamäe linnaosa elanikele. 

Ettevõtmine toimus Mustamäe Tervisekeskuse aatriumis, mujal majas lõpetatakse veel siseviimistlustöid. Mustamäe tervisekeskus hakkab arstiabi ja muid terviseteenuseid osutama uue aasta algusest.

Tänasel üritusel tervitasid mustamäelasi Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, abilinnapea Merike Martinson, Mustamäe linnaosa vanem Elle Kalda.

"Tänaseks on ka selge, et vana hoone lammutamine ja täiesti uue korpuse ehitamine oli õige samm. Uus hoone on nüüdisaegne ja väga patsiendisõbralik, vanas hoones oleks lausa võimatu olnud seesugust kvaliteeti luua,"  sõnas Martinson.

"Mustamäe tervisekeskuses ennekõike jätkata samade tervishoiuteenuste pakkumist nagu endises polikliinikus. Lisaks Lääne-Tallinna Keskhaigla mitmetele eriarstidele ja erialaspetsialistidele jäävad hoones vastuvõtte tegema ka mitmed perearstid, lisandumas on ka uusi perearste," rääkis Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esinaine Imbi Moks. "Tervisekeskuses on võimalik teha labori- ja radioloogilisi uuringuid, sinna luuakse väga head võimalused taastusraviks, samuti tuleb sinna suur hambaraviosakond. Täiendamaks raviteenuseid, hakkavad hoones tööle ka ortopeediliste abivahendite kauplus, prillipood, apteek, ravipediküür ja ravikosmeetik, lillepood ning kohvik."   

"Uues tervisekeskuse hoones on arvestatud ka liikumisraskustega patsientide vajadustega, mille osas oli vanas polikliinikuhoones paraku puudujääke," lisas Moks. "Uus tervisekeskus on ka ainuüksi oma arhitektuurse lahenduse poolest vaatamist väärt. Suur valgusküllane aatrium ning klaasist esifassaad annavad hoonele väga kauni ja omanäolise ilme. Arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ."   

Et Mustamäe tervisekeskuse valmimine pakub linnaosa elanikele suurt huvi, toimuski tervisepäev peagi valmivas Mustamäe tervisekeskuses. Üritusel mõõtsid Lääne-Tallinna Keskhaigla õed soovijatel peamisi tervisenäitajaid (vererõhk, veresuhkur). Väikese kontserdiga esines Voldemar Kuslap.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv uus tervisekeskus on kerkinud nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele (Ehitajate tee 27). Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselises hoones on pinda ligi 6800 ruutmeetrit. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma perearstid, lisandub ka neli munitsipaalperearsti. Patsiente võtavad vastu ka Lääne-Tallinna Keskhaigla mitmed eriarstid, samuti erialaspetsialistid - füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid.

Esimesele korrusele tuleb taastusravi osakond koos basseiniga. Tervisekeskuses on ka labori- ja mitmete radioloogiliste uuringute tegemise võimalus. Lisaks on ruumid planeeritud apteegile, ortopeediliste vahendite kauplusele, lillepoele, kohvikule ning ravipediküürile ja ravikosmeetikule.

Mustamäe tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Visuaal OÜ ning projekteerimis- ja ehitustöid teostab ehitusfirma Rand&Tuulberg AS.

Merike Martinsoni õnnitleti tema sünnipäeva puhul. Üllatusvisiidi tegi peaminister Jüri Ratas, kes tõi abilinnapeale sünnipäevalilled otse Tervisekeskusesse.

Laadimine...Laadimine...