GALERII JA VIDEO! ERSO uueks peadirigendiks saab Olari Elts

Alates hooajast 2020/2021 saab ERSO peadirigendiks Olari Elts, tema esimene kontsert ERSO-ga toimus 1998. aastal ning alates 2007. aastast on ta ERSO peakülalisdirigent.

Pilt: Mats Õun

GALERII JA VIDEO! ERSO uueks peadirigendiks saab Olari Elts

Toimetaja: Toomas Raag

Alates hooajast 2020/2021 saab ERSO peadirigendiks Olari Elts, tema esimene kontsert ERSO-ga toimus 1998. aastal ning alates 2007. aastast on ta ERSO peakülalisdirigent.

Olari Eltsi sagedasteks lavapartneriteks on nimekad orkestrid üle maailma, sealhulgas Soome Raadio Sümfooniaorkester, Taani Rahvusorkester, BBC Sümfooniaorkester, Seattle’i Sümfooniaorkester ja Yomiuri-Nipponi Sümfooniaorkester. Lisaks sümfooniaorkestrite põhirepertuaari kuuluvale klassitsismi- ja romantismiajastu muusikale kuulub Eltsi kavadesse ka kaasaegsete heliloojate Erkki-Sven Tüüri, Eduard Tubina, Tõnu Kõrvitsa ja Helena Tulve looming.

47images

"ERSO on üks esimesi orkestreid, keda ma kuulsin, esimene orkester, keda ma juhatasin, ning orkester, kes on näinud ja toetanud mu kasvamist. Seetõttu on ERSO kunstilise juhi ja peadirigendina alustamine minu jaoks väga eriline," ütles Olari Elts. "ERSO on meie ühine audiokatedraal – iga põlvkonnaga taas korruse võrra kõrgem, säravam ja silmapaistvam. Turbulentsetel aegadel on klassikaline muusika justkui majakas, mille olulisust on raske ülehinnata ning mille kuulajaskond järjest suureneb," lisas ta.

Praegune peadirigent Neeme Järvi jätkab järgmisest hooajast koostööd ERSO-ga eluaegse aupeadirigendina. "Valitsegu ERSO-s ka edaspidi loomingulisus, rõõmsameelsus, avatus ja väga hea pillimänguoskus. See äratab suurt aukartust," ütles Järvi. "Loodan, et ERSO saab meie koostööst kaasa väga tugeva emotsiooni ja avara maailmavaate. Edasiseks soovin, et ERSO leiaks uusi  mõttekaaslasi, uusi loomingulisi impulsse ja jätkuvat inspiratsiooni," lisas ta.

Olari Elts on ERSO peakülalisdirigent ja Kymi Sinfonietta kunstiline nõustaja. Aastail 2001–2006 oli ta Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri peadirigent, 2006–12 Bretagne’i Orkestri kunstiline nõustaja, 2007–10 Šoti Kammerorkestri ja 2011–14 Helsingi Linnaorkestri peakülalisdirigent. 1993. aastal asutas ta NYYD Ensemble’i. 2017. aastal pälvis Olari Elts säravate ja kaalukate ülesastumiste eest nii kodu- kui välismaistel lavadel ning eesti heliloomingu edendamise eest Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Laadimine...Laadimine...