GALERII: Jääkarud Friida ja Aron lubati aedikut kaema

Kevad on saabunud Tallinna loomaaega – tehakse kevatöid, et loomad saaksid oma kodust rõõmu tunda.

Pilt: Inari Leiman

GALERII: Jääkarud Friida ja Aron lubati aedikut kaema

Toimetaja: Meelis Piller

Kevad on saabunud Tallinna loomaaega – tehakse kevatöid, et loomad saaksid oma kodust rõõmu tunda.

27images

Aprilli algul lasid loomaaia metsas laulu lahti esimesed saabunud metsvindid, ka kuldnokad on hoos ja lõõritavad suisa maapinnal seistes nokk ennastunustavalt taeva poole. Veelinnutiigid kajavad nüüd naerukajakate naerust, madalalt üle loomaaia lendavad kaagatavad haneparved. Metsa all on puhkenud esimesed sinililled, põndakul õitsevad paiselehed, peenras sirutavad kroonlehti päikese poole erivärvilised krookused.

Tühjalt seisnud jääkaruaedikusse tariti jäme puutüvejurakas ning võeti loomaaia sõprade ja vabatahtlike abiga ette aediku suurpuhastus. Eesti Sukeldujate Klubi sukeldujad aitasid puhtaks küürida mõlema jääkarubasseini vaateklaasid.

Paar päeva hiljem lubatigi jääkarud Friida ja Aron aedikut kaema. Karud nuuskisid uut ala huviga, proovisid järele kõik mänguasjad, ujusid ja sukeldusid basseini risti-põiki läbi, laasisid tüvejurakat, püherdasid ennast poriseks ja upitasid kiigata oma endise aediku poole. Nüüd lastaksegi neil mõlemas aedikus patseerida, nii et kui neid ühes ei paista, tasub otsida teisest.

Karjalaskepäeval nägi ilmavalgust kolmas miiluvasikas, sedakorda väike pullike.

Pelikanid ja valge-toonekurg lubati linnutiikidele kõndima, sini-paabulinnud aga kolisid neitsikurgedele seltsiks.

Riia loomaaiast saabus Tallinna kolm tuliparti. Samal päeval munesid õnnekured oma selle hooaja esimese muna. Kaljukotkas istus juba märtsi lõpus hauduma. Ka neitsikured hauvad. Mustluiged paarituvad ja teevad pesa.

Liigikaitse uuringute laboris lasti kokku kolmas paaritumiseks valmis naaritsapaar.

Kahepäevasel looduskultuuri seminaril loomaaia keskkonnahariduskeskuse huvilistest pungil auditooriumis arutleti Eesti loodushoiu tuleviku teemadel.

Nädalavahetusel vedasid vabatahtlikud abilised pinnast ilveste uuenenud aedikutesse kullimäel ning liiva kääbus- ja dekoratiivkanade suveõuedesse.

Igal aprillikuu pühapäeval kommenteerivad loomaaednikud aasia lõvide ja jääkarude toitmist ning elukeskkonna rikastamist.

Laadimine...Laadimine...