Kääbusmarmosetil sündisid pojad

Maikuu algas loomaaias suurte uudistega: esimesel päeval sündis kaks kääbusmarmoseti pojakest ning neljapäeval täienes kolmanda võsukesega ka takiinikari.

Pilt: Inari Leiman

Kääbusmarmosetil sündisid pojad

Toimetaja: Vesta Reest

Maikuu algas loomaaias suurte uudistega: esimesel päeval sündis kaks kääbusmarmoseti pojakest ning neljapäeval täienes kolmanda võsukesega ka takiinikari.

Igal maikuu pühapäeval kommenteerivad loomaaednikud bandiidimaskiga osavnäppude pesukarude ja kõrgmäestike erakliku valitseja lumeleopardi toitmist ning elukeskkonna rikastamist.

Kuna lumeleopardid armastavad liikuda pigem videvikus ja sündmus on irbis Otto III jaoks esmakordne, siis viiakse kiskja huvi ergutamiseks pühapäeva hommikupoolikul irbiseaedikusse rohtu näksima ja lõhnamärgiseid maha jätma laste loomaaia kääbuskodukitsed, kes enne aedikuperemehe sisenemist turvaliselt oma koju naasevad.  

Lisaks tavapärasele kevadisele tallerohkusele – peale tagakaspia uriaalide ning siberi ja nuubia kaljukitsede kepsutab nüüd talleke ka buhhaara uriaalide aedikus – tõid kevadpühad elevust ka mitmesse primaadiperekonda: möödunud laupäeval sündis troopikamajas pisike pintšetamariin.

1. mail nägi ilmavalgust esimene tänavune jaapani makaagipoeg, 2. mail sündisid kaks kääbusmarmoseti pojukest. Neljapäeval täienes kolmanda võsukesega ka takiinikari.

Vanalindude eeskujul sai munakurnaga maha nende kõrvalaedikus elutsev üksik noor valgekurg.

Loomaaia üheksalt vanimalt euroopa ja ameerika piisonilt kogutud karvaproovid saadeti Tšehhi Tabori loomaaeda, kus on käima lükatud teadusprojekt, et välja uurida, millised geenid mõjutavad piisonite pikaealisust. Tabori loomaaias tegeldakse pürja paljundamise ja taastamisega Tšehhi looduses.

Esmaspäeval sõitsid Leetu kolm lakklammast, üheksa dagestani tuuri ja üheksa ida-sinilammast. 

Lisaks veel, et 1. maist algas suvehooaeg, mis tähendab, et loomaaed on lahti iga päev 9-18, kassast tasub uurida ka hilisõhtuste ekskursioonide kohta.

Loomaaeda sisenemiseks on loomaaiakülalistel soovi korral võimalik osta 1 euro võrra kallim pilet ja toetada seeläbi ohustatud liikide kaitset maailmas. Täpsemalt loomaaia kodulehel.

Laadimine...Laadimine...