Kesklinnas avavad ukse erivajadustega inimesi toetavad MTÜ-d

Maneeži tänaval saavad abi näiteks erivajadustega lapsed ja nende pered.

Pilt: Scanpix

Kesklinnas avavad ukse erivajadustega inimesi toetavad MTÜ-d

Maneeži tänaval saavad abi näiteks erivajadustega lapsed ja nende pered.

Tallinna linnale kuuluvates Maneeži 3 ruumides hakkavad tööle MTÜ-d Peaasjad ja Eriline Maailm. MTÜ Eriline Maailm toetab erivajadustega lapsi ja nende peresid, sõltumata laste vanusest ja diagnoosist. MTÜ Peaasjad tegutseb nii noorte kui ka teiste elanike vaimse tervise parandamise nimel.


"Mõlemad esindavad linnaosavalitsuse jaoks väga olulisi teemasid, millele pööratakse ebaõiglaselt vähe tähelepanu," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet, kelle sõnul aitab just see, et ruumid asuvad otse südalinnas, teha erivajadustega inimestele abi kättesaadavamaks ning pöörata rohkem tähelepanu  noorte vaimsele tervisele.


"Meile tähendab see võimalust teha ennetustööd, mis on olnud kavas juba aastaid," ütles MTÜ Peaasjad tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa. "Oleme varem tegutsenud veebis, oma ruume ei ole meil olnudki. Nüüd saame meeskonnaga sidusamalt tegutseda ning alustada uute, eelkõige noortele mõeldud teenuste arendamist."


"Uus ruum asub logistiliselt väga heas kohas – igast linnaosast on meieni nüüd mugav jõuda. Lisaks on see kolm korda suurem ja lubab lastele ja vanematele suunatud üritusi paremini korraldada. Varem pidime selleks lisaruume üürima," ütles MTÜ Eriline Maailm asutaja Julia Stepanova. "Uutes ruumides hakkab asuma meie infokeskus, kuhu inimesed saavad konsultatsioonile tulla. Lisaks toimuvad siin eelkoolilastele suunatud tegevused, saame nüüd jagada ruume mängu- ja õpialadeks."


"Tuleb ka rõhutada, et alaealiste komisjonide kaotamise järel muutub aina olulisemaks töö noortega, selleks teevad koostööd linnaosa sotsiaalhoolekande osakond ja Kesklinna noortekeskus,"  lisas Svet.

Laadimine...Laadimine...