2 kommentaari

lippur

Vasta kommentaarile

14. juuni on lipupäev
Leinapäeva puhul heiskavad Eesti lipu leinalipuna kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud organisatsioonid. Eesti lipu leinalipuna võib heisata ka kõikidele elu, äri- ja büroohoonetele.
Kuna Eesti lipp heisatakse leinalipuna, siis selleks tõstetakse lipp algul aeglaselt mastitippu ja seejärel langetatakse poolde masti nõnda, et lipu alumine äär asetseks masti keskel. Leinalipu langetamisel tõstetakse lipp esmalt mastitippu, seejärel lipp langetatakse.
Seinalipule kinnitatakse lipuvarda ülemisse otsa 50 kuni 100 mm laiune must lint. Leinalindi lehvivad otsad ulatuvad lipuvälja lehviva servani. Seinalipu suurus on 105x165 cm, millele vastab leinalindi pikkus 330cm.
Eesti lipp heisatakse leinalipuna päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell kümme õhtul.

sionist

Vasta kommentaarile

"Washington Post" (7.02.1988) toob ära tuntud sionist Vladimir Jabotinsky kirja (2.11.1939) oma mõttekaaslastele, kus soovitab palestiinlasi küüditada samamoodi nagu seda kavatsetakse varsti teha Balti riikides - eestlaste, lätlaste ja leedulastega!

Laadimine...Laadimine...