Loomaaia töötajad punusid flamingodele pesa

Lakklambad logistavad joogikünast vett välja, et tekkinud mudaloigus püherdada.

Pilt: Inari Leiman

Loomaaia töötajad punusid flamingodele pesa

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Lakklambad logistavad joogikünast vett välja, et tekkinud mudaloigus püherdada.

Mõnus soojus ja linnulauluga täidetud vaikus ning rahu lasevad loomaaiaasukatel õdusalt uneleda. Emalõvi Tori põõnab keskpäevapäikeses ja ka isalõvi Junal vajub silm vägisi kinni. Vööthüään Kati on põõsa all sirakil tagakäpp pikalt sirgu ja laste loomaaia kääbuskits Roosi magab soojal liival kesk mökitavat kitsekarja.

Ninasarvikutüdruk Kibeta seisab vaguralt ega viitsi torujupiga mängida. Lakkhunt Anna luusib aedikus ja ampsab vitamiiniks värskeid rohuliblesid. Lakklambad logistavad joogikünast vett välja, et tekkinud mudaloigus püherdada. Hallhüljes Lätipoiss näeb välja nagu merihobuke, kui seisab basseinivees loibadel püsti ja ootab süüa. Linnutiikidel kostab tulipartide kudrutamist.

Aprilli algul heleflamingodele pesakuhilad ehitanud talitajad otsustasid lindudele veel peeni vihjeid ja käitumisjuhiseid jagada ning poetasid pessa enam-vähem flamingomuna mõõtu laglemuna. Flamingod olid üllatunud, häälitsesid erutatult, pesakuhilate kohendamine kogus hoogu ning üks paar proovis isegi paarituda. Järgmiseks hommikuks oli laglemuna pesast välja visatud.

Jüripäeva õhtupoolikul sündisid laste loomaaia kääbuskitsel Moonirullil kolm tallekest. Vivaariumis nägi ilmavalgust esimene küülikupesakond.

Sel nädalavahetusel ei saa konnade kaitse päeva puhul loomaaia eksootilisi kahepaikseid uudistama tulla ega osaleda ka naaritsapäeval, sestap on laupäeval võimalik loomaaia FB-i lehe vahendusel tutvuda kahepaiksetega, pühapäeval aga uudistada euroopa naaritsaid ja saada osa tegevustest loomaaia liigikaitseuuringute keskuses.

Loomaaia linnutiikidel teisi laululuikesid ei ole ja nii hoiab kolmeaastane laululuik nüüd väikeluige ja ristpardi paari lähedusse. Omapärane kolmik liigub sageli ringi koos ja vähemalt esialgu nooruke laululuik vanemale ja kogenenumale kuueaastasele ristpardile tuult alla ei tee. Teisipäeval maandus sookure tiigile vabalt elav laukhani.

Viimased kaks eelmisel aastal sündinud noorukest dagestani tuuri sikku koliti karja juurest täiskasvanud tuurisikkude aedikusse.

Loomaaia tarbeaias käib köögiviljaseemnete külvamine. Kunagine aianduse eriala praktikant organiseeris loomadele söödaks suure koorma kuuseoksi, mis elevantidele ja muskusveistele väga maitsevad. Toidupank saatis loomaaeda viis euroalusetäit küpseid banaane.

Elevant Carli aedikus toimus kevadine pinnasevahetus, kohale tariti mitu kopatäit liiva.

Veskimetsa veerde rajatav puhkeala hakkab iga päevaga üha enam ilmet võtma. Sel nädalal asfalteeris Tallinna Teede AS puhkealaga piirneva majandustee.

 

Laadimine...Laadimine...