Ninasarvik Kibeta pidas uhkelt sünnipäeva

Jõesiga Pamelo napsas kinni varese, kes oli tulnud aedikusse tema toitu varastama, ja pistis ta nahka, nii et suletutikestki järele ei jäänud.

Pilt: Inari Leiman

Ninasarvik Kibeta pidas uhkelt sünnipäeva

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Jõesiga Pamelo napsas kinni varese, kes oli tulnud aedikusse tema toitu varastama, ja pistis ta nahka, nii et suletutikestki järele ei jäänud.

Laupäeval, 6. juunil algab kolmas üle-eestiline loodusvaatluste maraton. Loomaaed ootab sel päeval kõiki huvilisi alates keskpäevast kuni kella kuueni õhtul läänevärava keskkonnahariduskeskuse juurde, kus saab tutvuda Eesti looduses elavate liikide ja nende tegevusjälgedega, uurida ja määrata leitud taime-, looma- ja seeneliike, valmistada herbaarlehti, õppida liblikavõrgu kasutamist, püüda tiigielustikku ja teha palju muud põnevat.

Kesknädalal sai kolmeaastaseks Kibeta, esimene meie loomaaias sündinud ida-aafrika teravmokk-ninasarvik. Sünnipäeva puhul tõi talitaja talle hommikul maitsva lillekimbu, pealõunal aga sai õueaedikus jälgida, kuidas ninasarvikuid pestakse ja harjatakse. Samal päeval oli sünnipäev ka loomaaia endisel kauaaegsel direktoril Mati Kaalul.

Fotol on Kibeta oma sünnipäeva eelõhtul loojuva päikese kiirtes koos ema Kibibiga valmistumas vastu võtma hilisõhtuste ekskursioonide osalisi.

Elevant Fien avas möödunud nädalal suplushooaja madistades basseinis pikalt ja mõnuga. Elevant Carl aga harrastab lühikesi kupsus käimisi, korraks vette ja kohe jälle välja.

Kaamelid on juba poolpaljad – talvekarv on enamikul suurte lahmakatena seljast maha tulnud.

Paksunahaliste maja roomajate ekspositsiooni pandi välja rohepüüton. Harjumata silmale võib tema leidmine olla keeruline, sest ta armastab lesida lehtede vahel iseloomulikus üle oksa rippuvas puhkepoosis ja võib nii tunde paigal püsida.

Nii kanada laglede kui neitsikurgede tibud sirguvad mühinal. Möödunud laupäeval peatus linnutiikidel vabalt elav kühmnokk-luige paar. Silma jäi ka pisike värvikirev sarvikpütt. Reede hommikul aga tervitas tööle ruttajaid vabalt elav ristpardipaar, kes loomaaia metsavälul einestas. Pisike roheliste jalgadega tait ehk tiigikana on linnutiikidel välja haudunud lausa kuus tibu.

Loomaaias jalutades tasub ette vaadata – ka esimesed kajakapojad on pesadest väljas ja linnuvanemad on varmad neid kaitsma.

Jõesiga Pamelo napsas kinni varese, kes aedikusse heina vahele puistatud seagraanuleid varastama oli tulnud, ja pistis ta nahka, nii et suletutikestki järele ei jäänud.

Kuus india rippkõrvkitse sõitsid teisipäeval Saksamaale, kus nende uueks koduks saab kaslaste ja liigikaitse keskus Barnimi ringkonnas.

Laadimine...Laadimine...