Ninasarvik Kigoma tähistab 8. sünnipäeva!

Tuleva nädala kolmapäeval, 7. veebruaril peetakse loomaaias ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma 8. sünnipäeva. Paksunahaliste majas kõneldakse ninasarvikutest nii loomaaias kui looduses 

Pilt: Inari Leimann

Ninasarvik Kigoma tähistab 8. sünnipäeva!

Tuleva nädala kolmapäeval, 7. veebruaril peetakse loomaaias ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma 8. sünnipäeva. Paksunahaliste majas kõneldakse ninasarvikutest nii loomaaias kui looduses 

Sünnipäeval antakse ka teada, kuidas on läinud looduses elavate ninasarvikute kaitsetegevuse toetamine: kui suur on 2017. aastal loomaaiakülaliste abiga kogutud toetussumma, mis kantakse Keenias asuva Ol Jogi kaitseala arvele.

Kigoma sünnipäeva sündmusest saad täpsemalt lugeda loomaaia kodulehel.

Tagasi tulnud pehme talveilm teeb olemise helgeks ja meele rõõmsaks, eriti siis, kui pilve vahelt piiluv päike lume sillerdama paneb. Sinitihane siristab juba kevadiselt ja rongad kronksuvad ning harjutavad mängulendu. Ütleb ju vanarahvaski, et küünlapäeval paneb kaaren esimese pesapalgi.

Praegu tasub kasutada võimalust viibida hämarduvas loomaaias, kassad on avatud kella kolmeni, kuid jalutada võib kella viieni. Muskusveised tuiskavad karvakasuka lehvides lumes, kured huikavad ja kõristavad nurruvalt, kullimägi rõkkab, hülged pistavad uudistavalt pead veest välja, amuuri tiiger Pootsman jalutab majesteetlikult ja urahtab tervituseks, leopard Alexei aga luurab iga möödujat. Kui veel lõvid hääle üles võtavad, siis kostab kolmehäälne möirgamine üle loomaaia.

Möödunud reedel sündis troopikamajas kaks kääbusmarmosetipoega, jaanuari lõpp tõi juurde veel seitse kameruni kääbuskitse tallekest, kesknädalal nägi ilmavalgust teine aksishirvevasikas. Möödunud aastal koorunud noored lumekakud alustasid iseseisvat elu ja eraldati vanematest. Troopikamaja sägaliste akvaariumis näeb uut suuremakasvulist pangasiuseliiki.

Loomaaia looduskooli õpilased aitasid paksunahaliste majas keskaasia kilpkonni vannitada ja laste loomaaias kihnu lammaste eest hoolt kanda.

Jaanuari lõpus annetas üks suure südamega inimene oma sünnipäeva puhul lumeleopardide liigikaitseprojekti toetuseks 2000 eurot. Loomaaed kannab summa Snow Leopard Trusti arvele.

Neljapäeval, 8. veebruaril toimub keskkonnahariduskeskuses loomade heaolu-teemaline loeng. Esineb Londoni Kuningliku Veterinaarkolledži dotsent Maria Diez-Leon, kes on loomade käitumise ja heaolu alal väljapaistev akadeemiline spetsialist.

Laadimine...Laadimine...