Noorte inspiratsioonilaboris saab end proovile panna erinevates ametites

Homme ja ülehomme toimub Tallinna Ettevõtluspäeva raames eriprojekt "Noorte Inspiratsioonilabor" SpaceX sündmuskeskuses Ülemiste Citys (Keevise 6), kuhu on oodatud nii põhikooli lõpetajad kui ka gümnasistid ennast proovile panema erinevates ametites.

Pilt: Scanpix

Noorte inspiratsioonilaboris saab end proovile panna erinevates ametites

Homme ja ülehomme toimub Tallinna Ettevõtluspäeva raames eriprojekt "Noorte Inspiratsioonilabor" SpaceX sündmuskeskuses Ülemiste Citys (Keevise 6), kuhu on oodatud nii põhikooli lõpetajad kui ka gümnasistid ennast proovile panema erinevates ametites.

Inspiratsioonilaboris on loodud reaalsusele sarnane keskkond erinevate valdkondade töö ja töös kasutatavate tehniliste vahendite tutvustamiseks. Nii on noortel võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi parem ülevaade saada õige elukutsevaliku langetamiseks. Inspiratsioonilaboris on esindatud järgmised valdkonnad: infotehnoloogia, mehaanika, tehnoloogia, disain, kaubandus, maksundus ja toll, kinnisvarahooldus, ettevõtlus ning meelelahutus.

Infotehnoloogia ala nutilabor haarab külastaja põnevasse digitaalsesse maailma, pakkudes elamusi läbi kaasahaaravate tegevuste. IT valdkonda on tutvustamas kõige põnevamad nüüdisaja tehnoloogilised lahendused, näiteks Google Glass prillid, virtuaalmaailma tutvustav VR labor ning robootika ristmik ja tark maja. Laboris pakub lusti näotuvastuse süsteem FaceKisosk, mis leiab igale külastajale näojoonte järgi vastavuse mõne kuulsusega.

Oma kõrgtehnoloogilisi saavutusi tutvustavad Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Tarkvaraarendusklubi Lapikud, Tallinna Ülikool ning Tartu Ülikool. Kohal on ka Microsoft oma mängukonsoolidega. Infotehnoloogia ala tegevusi koordineerib Eesti Infotehnoloogia ja telekommunikatsioonil Liit.

Ettevõtluse alal saavad kõik soovijad läbida ettevõtluse kiirkursuse "Välkettevõtlus" ja seda kõike 10 minutiga. Kaasa löövad ka ettevõtluskonkursi Ajujaht, õpilasfirmade tugiorganisatsiooni Junior Achievement Eesti ja Sotsiaalsete Ettevõtete võrgustiku esindajad, et nakatada noori ettevõtluspisikuga. Ettevõtluse ala tegevusi koordineerib Tallinna Ettevõtlusamet.

Tehnoloogia vallas kutsub Eesti 2.0 tutvuma uute tehnoloogiatega Eesti koolidele, õpilastele mõeldud programmeerimise õppeplatvorm Cody aitab aga igal noorel teha endale sobivas tempos esimesi samme programmeerimises. Ühtlasi tutvustatakse haridusalast  tarkvaralahendust MoleQL, mis põhineb augmenteeritud reaalsuse tehnoloogial.

Kinnisvarahoolduse alal uuritakse, mida valdkond endas sisaldab. Katsetada saab nii põrandahooldusmasinaga töötamist kui erinevate seinakattematerjalide paigaldust, õpitakse hoolitsema ka haljastuse eest, mille raames luuakse kompositsioone  erinevatest taimedest. Kinnisvarahoolduse ala tegevusi koordineerib Tallinna Kopli Ametikool.

Kaubanduse vallas tutvustatakse mitmekesiseid karjäärivõimalusi. Kahe päeva vältel tutvustavad oma tööd ja valdkonda tänased edukad ostujuhid, suhtekorraldajad, teenindusspetsialistid, kaupluste juhatajad, koolitusjuhid jne. Spetsialistide käe all lahendatakse valdkonna praktilisi ülesandeid, et saada ettekujutus töö sisust. Noortega vestlevad Kaubamaja, Circle K, Selveri, COOPi, Rimi, Prisma ja ABC Supermarketsi parimad spetsialistid. Infot saab ka kooli kõrvalt töövõimaluste kohta juhtivates kaubandusettevõtetes. Kogu kaubanduse ala tegevust koordineerib Eesti Kaupmeeste Liit.

Inspiratsioonilaori tegevusi ühendab saali keskel asuv lava, kus keskendutakse erinevate tulevikuvõimaluste pakkumisele. Laval astuvad üles tuntud edukad inimesed, kes toovad noorteni oma inspireerivad lood. Näiteks  avab esimese päeva NATO Küberkaitsekeskuse ohvitser Alo Martinson ja teise päeva Meeme Mõttus, kes on CityMed hambakliiniku looja ja tuntud koolitaja omas valdkonnas. Veel saab kuulata näiteks Alissa Vassilkovat, kes räägib maailma parimate kõlarite, Esteloni brändi loomisest ja Tartu Tammeka jalgpallurit Kevin Rääbist, kes räägib kuidas sai alguse tema kella bränd KR. Lavaprogrammi juhib Star FM-i saatejuht Marko Lõhmus.

Üritusele on oodatud eeskätt noored, aga ka noortega tegelevad inimesed, kes juhendavad noori karjäärivalikutes.

Inspiratsioonilaborist lähemalt, esinejad ja lavaprogrammi leiab http://ettevotluspaev.tallinn.ee/inspiratsioonilabor/

 

Laadimine...Laadimine...