Päästeamet muudab kahe aasta jooksul Eestis tuleohutuks 500 kodu

Tuleval aastal saab alguse projekt "Kodud tuleohutuks", millega päästeamet aitab kõikjal Eestis tule-ohutuks muuta vähemalt 500 vaesemat kodu.

Pilt: Scanpix

Päästeamet muudab kahe aasta jooksul Eestis tuleohutuks 500 kodu (1)

Tuleval aastal saab alguse projekt "Kodud tuleohutuks", millega päästeamet aitab kõikjal Eestis tule-ohutuks muuta vähemalt 500 vaesemat kodu.

Riik panustab projekti 1,5 miljonit eurot, et tuua tulekahjuriskist välja sadu toimetulekuraskustes majapidamisi. Enamjaolt on need lasterikkad pered, vanemad ja puudega inimesed, kellel puuduvad võimalused riskide kõrvaldamiseks. Projekt puudutab kõiki 79 omavalitsust, mis ka ise sellesse panustavad. Projektis osalemine on kõigile omavalitsustele vabatahtlik.

Eestis on praegu vähemalt 5000 kodu, mida päästeamet tuleohtlikuks peab. "Me näeme, et ainult ennetuse ja nõustamisega ei ole võimalik kõiki kodusid korda teha," ütles päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. "On paljulapselisi peresid, puuetega inimesi, üksi elavaid vanureid ja teisi, kellele käib ise enda turvalisuse eest hoolitsemine üle jõu. Sellisel juhul peavad nende elukeskkonna parandamisse panustama riik ja omavalitsus."

Tuleohutusprojekt keskendub küttekollete korrastamisele, sest päästeameti andmetel on korrast ära küttekolded üks neljast kõige olulisemast eluhoonete tulekahjude põhjusest. Lisaks tehakse elektrisüsteemide uuendamistöid, parandatakse korstnaid, luuakse ka erilahendusi puuetega inimestele. Keskmine maksumus ühe kodu kordategemiseks on 3500 eurot. Projekti käigus korrastatavad kodud valib päästeamet välja koostöös omavalitsustega.

Viimase kümne aasta jooksul on päästeamet nõustanud enam kui 83 000 kodu, mille tulemusena on oluliselt vähenenud tules hukkunute arv. Päästeameti eesmärk on, et aastaks 2025 on igaühe kaasabil vähenenud õnnetuste arv ja kahju Eestis Põhjamaade tasemel. 2016. aastal puhkes tulekahju 787 kodus, põlengutes hukkus kokku 39 ja sai vigastada 107 inimest.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...