Pere ja kodu

TUHANDETE PEREDE ELU ALKOHOOLIKUGA:  Mees ähvardab naist kirvega või toa põlema pista

TUHANDETE PEREDE ELU ALKOHOOLIKUGA: Mees ähvardab naist kirvega või toa põlema pista (5)

"Abikaasa laamendas õues purjus peaga, ma kutsusin lapsed tuppa ja keerasin ukse lukku. Siis hakkas ta kirvega ust lõhkuma ja pääses sisse. Toetasin selja vastu esiku sisemist ust ja hoidsin piitadest kinni, et ta laste juurde ei läheks selle kirvega," kirjeldas oma kodust hirmuõhustikku joodikust mehe kõrval elav naine. Kümned tuhanded pered kaaluvad, kas jätta oma alkohoolikust lähedane lõplikult ka oma elu ukse taha. Karskusliidu eestvedaja Lauri Beekmanni sõnul aga tuleks alkoholismi vaadata ja ravida kui haigust. "Te ei jätaks ju oma kopsuhaiget abikaasat maha?" küsib ta.

SIIRI SISASK: Tahan hakata vaesusega võitlema

SIIRI SISASK: Tahan hakata vaesusega võitlema

"Igaüks tahab olla armastatud, tahab olla tähele pandud,"  lausub äsja 50-aastaseks saanud lauljanna Siiri Sisask, kelle sõnul hakkavad näiteks noored hulkuma, kui nad seda kõike kodust ei saa. "Aga me kohtleme ka oma eakaid ebaväärikalt," leiab Sisask, kelle loodud MTÜ Saagu Valgus uus hiiglaslik eesmärk on aga hakata koos teadlaste abiga vähendama Eestis vaesust.

Uuring: noored naised kogevad internetis rohkem ebavõrdset kohtlemist

Uuring: noored naised kogevad internetis rohkem ebavõrdset kohtlemist

Digitaliseerumine on pigem soolisi lõhesid kasvatanud, selgus Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituudi EIGE uuringust. "Kuna naissoost internetikasutajad kogevad sagedamini vihakõnet ja ahistamist, hoiduvad naised sagedamini osalemast poliitilistes aruteludes ning avaldavad harvemini internetis oma seisukohti," ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Ekspert: hea suhe vanematega hoiab lapse narkootikumidest ja alkoholist eemal

Ekspert: hea suhe vanematega hoiab lapse narkootikumidest ja alkoholist eemal

Kui kooliõpilaste rahulolu oma suhetega vanematega on kõrge, on nende hulgas palju madalam või praktiliselt üldse mitte uimastite proovimist. Ka suitsetamist ja alkoholi tarvitamist on vähem, rääkis Tervise Arengu Instituudi ekspert Ly Kasvandik. Samuti selgus, et kõrgema haridustasemega lapsevanemad saavad enda hinnangul kasvatamisega paremini hakkama.

Õiguskantsler: omavalitsus ei tohi võtta hooldekodus elavalt eakalt ära üksi elava pensionäri toetust
Pere Eesti

Õiguskantsler: omavalitsus ei tohi võtta hooldekodus elavalt eakalt ära üksi elava pensionäri toetust

Mõned kohalikud omavalitsused arvavad hooldekodutasu omaosaluse määramisel pensionäri sissetulekute hulka ka üksi elava pensionäri toetuse. Selline seaduse tõlgendus on vale, kinnitab õiguskantsler Ülle Madise kutsudes omavalitsusi üles seadust täitma. Üksi elavad pensionärid peavad toetuse kätte saama täies ulatuses ning sellelt ei tohi kinni pidada muu hulgas hooldekodutasu. Vastasel korral ei paranda toetus hooldekodus elavate pensionäride toimetulekut, vaid kohalike omavalitsuste majanduslikku olukorda.

Kaval trikk: lapsed keeravad kodus vanematele ligipääsu eKooli kinni

Kaval trikk: lapsed keeravad kodus vanematele ligipääsu eKooli kinni

"Lapsed on IT-asjades tihti palju osavamad ja oskavad teha toiminguid, mida me ettegi ei kujuta. Näiteks eKool peaks olema elektrooniline ja võltsimiskindel koolipäevik, aga kui sinna ligipääs kinni keerata, siis ei saagi vanemad enam lapse tegemistele ligi," ütles Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov. Levinud trikk on ka see, et laps luiskab vanemale telefonis, et on sõbra juures. Selle tõestuseks ühendab laps kaks eraldi mobiilikõnet ning vanemale jääbki telefonis mulje nagu oleksid sõbrad koos ja samas ruumis.

ELMA: Noored inimesed on väga targad

ELMA: Noored inimesed on väga targad (1)

"Tänapäeva noored on väga targad ja hoopis vanematel inimestel on nendelt palju õppida. Minule endale valmistavad aga kõige suuremat rõõmu minu järeltulijad," ütles eakate festivali külastanud Elma (84).

VAJALIK ABI: Üksi elava pensionäri toetust saab 79 370 inimest

VAJALIK ABI: Üksi elava pensionäri toetust saab 79 370 inimest

"Üksi elava pensionäri toetust maksime me eelmine aasta esimest korda," rääkis sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Merle Sumil-Laanemaa. "Toona nägid saajad seda positiivse lisana oma sissetulekutesse, mis aitas osta näiteks enne talveperioodi küttepuid või teha mõni muu vajalik väljaminek."

Saada kalendri jaoks loomafotosid!

Saada kalendri jaoks loomafotosid!

Pirita linnaosa kuulutab välja fotokonkursi "Loomad Pirital", mille parimad tööd lähevad linnaosa 2019. a kalendrisse. 12 parimat fotot valib välja žürii, esikaanefoto selgub avalikul hääletusel Pirita linnaosa valitsuse Facebookis.

PSÜHHIAATER: Noored lõiguvad end, et summutada üksindusvalu

PSÜHHIAATER: Noored lõiguvad end, et summutada üksindusvalu (3)

"Ma näen loendamatuid väikeseid poisse, kes oma emade peale koledasti karjuvad ning ütlevad neile rumalasti, sest on õppinud seda oma isadelt," ütleb Tallinna vaimse tervise keskuse juhataja Anne Kleinberg, kelle sõnul laastab perevägivalla nägemine last väga. "Lapsed on üha enam kimpus ka söömishäirete ja depressiooniga, söömishäire saab tihti alguse lähedase inimese tehtud märkusest," rõhutab ta.

Minister Iva: ärme alahinda eakaid

Minister Iva: ärme alahinda eakaid

"Peame üha enam mõtlema, kuidas kaasata vanemaealisi erinevatesse valdkondadesse ja ühiskondlikesse tegevustesse," rõhutab sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

FOTOD! Ubinafestivalil Arsenali keskuses valiti parim õunasort

FOTOD! Ubinafestivalil Arsenali keskuses valiti parim õunasort

Teist aastat toimuvale Õunafestivalile tulid kokku mitmeid õunakasvatajaid, toimus heategevuslik õunaküpsetiste müük, lisaks õuntele sai osta muid sügisande ja erinevaid õunasaadusi ning vaadata sai Kamille Saabre EV100 puhuks valminud õunamaalide näitust. Parimaks õunasordiks valiti Liivika.

Tallinn lisab koduhooldusele ligi pool miljonit eurot

Tallinn lisab koduhooldusele ligi pool miljonit eurot (1)

"Teenus aitab hoolduskoormusega lähedasel tööle minna ja ka paindliku graafikuga tööl käia," rääkis abilinnapea Tõnis Mölder Euroopa Sotsiaalfondi välisprojekti "Koduteenuse kvaliteedihüpe" kohta, milles Tallinn osaleb. "Projekti käigus koolitatakse hoolduskoormusega pereliikmeid ning muudetakse teenuse korraldust. Lõplikuks tulemuseks on hoolekandeteenus, mis on abivajajatele mitmekesisem ja kättesaadavam."

Tule laupäeval õunafestivalile!

Tule laupäeval õunafestivalile!

Õunafestivalil Arsenali keskuses näe ka kunstnik Kamille Saabre Eesti Vabariigi juubeliaastaks valminud õunamaalide näitus "Õun on nagu eestlane".

Esimese ja teise lapse toetus tõuseb 60 euroni kuus lapse kohta

Esimese ja teise lapse toetus tõuseb 60 euroni kuus lapse kohta

"Lahenduse peavad saama nii puudega lapse ja tema pere toetamine kui ka eakate hooldus – neile valdkondadele pööramegi esmajoones tähelepanu," kommenteeris sotsiaalkaitseminister Kaia Iva järgmise aasta riigieelarvet. Näiteks investeerib riik 2019. aastal 1,5 miljonit eurot keerulisema hooldusvajadusega eakatele mõeldud innovaatilise kodu rajamisse ja vanemlusprogrammi "Imelised aastad" on tuleval aastal võimalik kaasata senisest enam kui kaks korda rohkem väikelaste vanemaid.

Laadimine...Laadimine...