Pere ja kodu

Vabaõhumuuseumis algab kolmepäevane vastlatrall

Vabaõhumuuseumis algab kolmepäevane vastlatrall

Eesti Vabaõhumuuseumis algab kolm päeva kestev vastlatrall. Kolmepäevasel talvepeol saab osa eestlaste esivanemate vastlakommetest, tunda rõõmu toekast vastlatoidust, talvistest lõbustustest ja õues viibimisest.

Riigikohus: last ei tohi kergekäeliselt erikooli saata

Riigikohus: last ei tohi kergekäeliselt erikooli saata

Halva käitumise pärast erikooli saadetud poisi kaasust vaaginud riiigkohus leidis, et lapse erikooli saatmiseks peab kohus otsust põhjalikult motiveerima ning kergekäeliselt sellist lahendit teha pole õige. "Ringkonnakohus pidi kontrollima, kas erikooli suunamise vajadus võis olla ära langenud seetõttu, et alaealine oli väidetavalt enda käitumist parandanud, asunud koolikohustust täitma ja õigusrikkumiste toimepanemisest loobunud," märkis riigikohus.

Lastehoiukohtade loomiseks on jaotamisel 2,5 miljonit eurot

Lastehoiukohtade loomiseks on jaotamisel 2,5 miljonit eurot

26. veebruaril avatakse Euroopa Sotsiaalfondi toel teine taotlusvoor lapsehoiukohtade loomise ja teenusepakkumise toetamiseks kuni seitsme-aastastele lastele - teiseks taotlusvooruks on Euroopa Sotsiaalfondist ette nähtud 2,5 miljonit eurot. "Järjest olulisem on lapsehoiukohtade paindlikkus, et kohalikud omavalitsused suudaksid tagada hoiukohti erivajadustega lastele, aga ka neile peredele, kus vanemad töötavad tavapärasest erinevatel kellaaegadel," ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. 

Lottemaa töökohtadele joostakse tormi

Lottemaa töökohtadele joostakse tormi

Nädalapäevad tagasi avaldatud kuulutus, leidmaks näitlejaid suvisele Lottemaale, on toonud teemapargi programmijuhi postkasti üle 100 sooviavalduse ja neid tuleb iga päev juurde.

Snelli tiigil võib tänasest uisutada

Snelli tiigil võib tänasest uisutada

"Kutsume nüüd nii noori kui vanemaid linlasi Snelli uisuplatsi juba täna õhtul proovima. Kuna tiik on piisavalt suur, siis mahub jääle palju uisusõpru," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Kuidas laste kasvatamine kajastub pensionis?

Kuidas laste kasvatamine kajastub pensionis?

Laste arv peres mõjutab tulevast pensioni, kuna riik maksab laste kasvatamise ajal teatud juhtudel näiteks vanema eest sotsiaalmaksu. Vaata siit, mis moodi laste kasvatamine mõjutab pensionile jäämist!

UURING: Emade koormus võrdub 2,5 täiskohaga töötamisega

UURING: Emade koormus võrdub 2,5 täiskohaga töötamisega (1)

Värskest uuringust selgub, et emad töötavad keskmiselt nädalas 98 tundi, mis on üle kahe korra rohkem kui kaks täistöökohta. Emade tööpäev algab tavaliselt veidi peale kella kuut hommikul ja lõppeb alles pool üheksa õhtul ning ka nädalavahetusel ei saa emad täiesti vabu päevi.

Tuus-Laul: Eesti heldet vanemapuhkuse süsteemi ei peaks muutma

Tuus-Laul: Eesti heldet vanemapuhkuse süsteemi ei peaks muutma (1)

Kui meestearst Margub Punab käis välja mõtte, et kolme lapse emad peaksid saama riigilt keskmist palka ja seadis isade toetamise küsimärgi alla, siis Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli hinnangul Eesti toimivat süsteemi ei peaks muutma. "Vanemapuhkuse süsteem on meil üsna helde ja ainulaadne," rääkis Tuus-Laul. "Äsja tehtud seadusemuudatustega on vanematel võimalik ka teenida töist tulu juurde kuni pool vanemahüvitise ülempiirist, mis sel aastal on 1544 eurot ilma, et hüvitist vähendataks. Mitmikute toetus tõuseb aga märtsist 1000 euroni kuus."

Uuring: lapsed armastavad kala ja erinevaid suppe

Uuring: lapsed armastavad kala ja erinevaid suppe (1)

Eestimaa õpilased peavad koolilõunat ahvatleva välimusega mitmekesiseks toidukorraks ning lemmiktoitude nimekirja troonivad erinevad pastaroad, riis, kartulipuder ja boršisupp, selgub koolitoitlustaja Daily värskest koolilõuna rahulolu-uuringust.

FOTOD JA VIDEO! Mustamäele kerkiv spordikeskus sai täiskõrguse

FOTOD JA VIDEO! Mustamäele kerkiv spordikeskus sai täiskõrguse

Ridamisi kerkivad ühiskondlikud hooned on muutnud Mustamäe linna kiiremini arenevaks linnaosaks. Täna peeti Akadeemia tee 30 kinnistule kerkinud spordi- ja vaba aja kompleksi sarikapidu. "Arvestatud on erinevate soovidega ja tulla võib nii perega kui üksinda, nii sportima kui lihtsalt mõnulema, kõigega on siin maja ehitusel arvestatud," kinnitas abilinnapea Eha Võrk.

Veebruarist saab matusetoetust taotlema hakata

Veebruarist saab matusetoetust taotlema hakata

Tallinn on üks esimesi omavalitsusi, kes matusetoetusi uuesti maksma hakkab ning  250 euro suurust toetust saavad taodelda kõik. "Matusetoetus on universaaltoetus, seda ei maksta sissetulekust lähtuvalt," kinnitas abilinnapea Tõnis Mölder.

Laadimine...Laadimine...