Pere ja kodu

Statistikaamet: isadus annab töö, emadus võtab selle ära

Statistikaamet: isadus annab töö, emadus võtab selle ära

Lasteta meeste ja naiste tööhõive määr Eestis samaväärne. Lapsevanemaks olemine aga vähendab naiste tööhõivet ja suurendab meeste oma, kirjutab Statistikaameti peaanalüütik Kadri Raid ja selgitab seda USA teadlase teooriaga: "Tööandjad peavad isasid stabiilsemateks ja suurema pühendumusega töötajateks, aga emasid nähakse rohkem perele keskenduvana ja usutakse, et lapsevanemaks olek võib segada nende tööd."

Veebikonstaabel: inimesi häirib Saksamaa tumedanahaline vägistaja rohkem kui Eestis 9-aastaste vägistamine

Veebikonstaabel: inimesi häirib Saksamaa tumedanahaline vägistaja rohkem kui Eestis 9-aastaste vägistamine (4)

"Kuidas see saab olla olulisem kui asjaolu, et aastas leiab umbes 100+ Eesti meest, et vahekord keskmiselt üheksa aastase enda või oma elukaaslase lapsega on talle lubatud? Meil on siin ja praegu asjad halvasti," tõdes veebikonstaabel Maarja Punak. "Sellest tuleb ka rohkem valju häälega rääkida. Väärkohtlemine on raske teema suvisel suguvõsa kokkutulekul arutamiseks, kuid varemgi on selgunud, et erinevad inimesed on märganud, et midagi võib olla konkreetses peres valesti, kuid pole sellest kellegagi rääkinud."

TÜLIDEST VABAKS: Perenõustajad aitavad murda põlvkondi kestnud vägivallaahelaid

TÜLIDEST VABAKS: Perenõustajad aitavad murda põlvkondi kestnud vägivallaahelaid

"Kaheksa-aastase õpiraskustega tüdruku juhtumit uurides selgus, et tema ema ja kasuisa vahel on lähisuhtevägivald ja ka vanavanemate peres oli vägivald pikka aega kestnud," räägib EELK perekeskuse juhataja ja perenõustaja Pia Ruotsala. "Uuringud on näidanud, et tulevikus on enda paarisuhte mõtestamine palju raskem neil, kes on kasvanud keset konflikti. Mida nad sellest õpivad? – ära usalda kedagi," lisab Tallinna perekeskuse perelepitaja Tuuli Mõistlik.

Nõmmel pakutakse tasuta õigusabi

Nõmmel pakutakse tasuta õigusabi

Juristide liit korraldab 31. mail kella 10-14 Nõmme linnaosa valitsuses (Vabaduse pst 13) õigusapteegi, kus saab nõu näiteks perekonna, elatisrahade, pärimise, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste lahendamise, korteriühistute probleemide, tarbijakaitse, maksude, kohtusse pöördumise jms kohta.

Nõmmel tulevad hobipäevad

Nõmmel tulevad hobipäevad

22.-27. maini toimuvad Nõmme hobipäevad, mille raames avavad oma uksed ja tutvustavad huviringe ligi 50 Nõmmel tegutsevat harrastuste pakkujat.

Tuleval reedel saab 44-aastaseks kääbusjõehobu Holger

Tuleval reedel saab 44-aastaseks kääbusjõehobu Holger

Täna tulid loomaaeda Merihundi Sukeldumisklubi üheksa sukeldujat ja üks snorgeldaja, et jääkarumaailma basseinide suured vaateklaasid taas vetikatest puhtaks lükata. Sel ajal jääkarusid ei näe, kuid jälgida saab vees toimetavaid inimesi.

Kristiine maisimman tõi kokku 350 last

Kristiine maisimman tõi kokku 350 last

16. mail kogunesid Vabaõhumuuseumi Sassi- Jaani talu õuele linnaosa lasteaedade lõpurühmade lapsed, et pidada maha üks tõeline maisimman. Maisimmanil osalesid Kristiine linnaosa 11 lasteaia lapsed, kokku osales ligi 350 last.

Uuring: koolimeeldivus väheneb vanusega

Uuring: koolimeeldivus väheneb vanusega

Noorematele lastele meeldib koolis rohkem ehk koolimeeldivus väheneb vanusega, Eestis enam just tüdrukute hulgas,selgust rahvusvahelisest laste heaolu uuringust. Näiteks kui pooltele 8-aastastele Eesti lastele väga meeldib koolis käia, siis 12-aastastest lastest meeldib see ainult 14%-le. Seega nelja kooliaasta jooksul vähenes koolimeeldivus Eestis ligi neli korda.

Päästeamet: suur soe meelitab vette, hoidke lastel silma peal

Päästeamet: suur soe meelitab vette, hoidke lastel silma peal

Ootamatult saabunud kesksuvine ilm tähendab seda, et paljudesse suvilatesse ja koduõuedesse on valmis pandud basseinid, vannid, kus pere pisimad saavad hullata. Kui meri ja järved-jõed on veel väga külmad, siis kodused tiigid ja basseinid tõmbavad lapsi magnetina.

FOTOD! Aasta ema Signe Falkenberg: kõikidel naistel on südames soov saada emaks

FOTOD! Aasta ema Signe Falkenberg: kõikidel naistel on südames soov saada emaks (1)

Sel aastal valiti aasta emaks Signe Falkenberg, kes on Invaspordi liidu peasekretär ning olnud aktiivne eestkõneleja puuetega inimeste spordi juurde suunamisel. "Mul on ju ainult kaks last ja ma ei ole ilmaimesid korda saatnud. Ma olen selles mõttes täiesti tavaline. Tegelikult võiksid kõik Eesti emad kandideerida aasta ema tiitlile. Ausalt võiksid," rääkis Falkenberg.

President Kaljulaid emadepäeval: kõik saavad emade heaks rohkem teha

President Kaljulaid emadepäeval: kõik saavad emade heaks rohkem teha

"Eesti emad on harjunud hakkama saama nii emaks olemise kui tööeluga. Saame siiski veel palju ära teha, et ühiskond emadelt ainult ei ootaks, vaid rohkem toetaks," ütles president Kersti Kaljulaid emadepäeval Vabaduse väljakul kõneledes. "Ma soovin kõikidele Eesti emadele seda õnne, et neil oleks, kellele toetuda."

Laadimine...Laadimine...