Rimi keskköögist listeeriat ei leitud

Rimi teatel näitavad esmaspäeval veterinaar- ja toiduameti (VTA) laborist tulnud kordusproovid, et Rimi keskköögis listeeriat ei ole.

Pilt: Scanpix

Rimi keskköögist listeeriat ei leitud

Toimetaja: Toomas Raag

Rimi teatel näitavad esmaspäeval veterinaar- ja toiduameti (VTA) laborist tulnud kordusproovid, et Rimi keskköögis listeeriat ei ole.

Üle-eelmisel nädalal tuvastas Rimi rutiinse kontrolli käigus oma keskköögi salatiosakonna töölaualt listeeria leiu. Jaekett korjas reedel müügilt ettevaatusabinõuna kõik värsked salatid ning peatas salatite tootmise. Laborist esmaspäeval tulnud kordusproovide vastus listeeria olemasolu Rimi keskköögis ei näidanud. Rimi jätkab esmaspäevast värskete salatite tootmist, teatas poekett. 

"Pärast keskköögi põhjalikku puhastust tegime esmalt tööpindade analüüsid kiirtestimisseadmega, mis näitas pühapäeva õhtuks, et listeeria leidu ei ole," ütles Rimi kvaliteedijuht Algis Murumaa pressiteates. "Täna saabunud laboritulemused kinnitasid meile sama – keskköök on puhas ning salatite tootmine võib jätkuda."

Murumaa rääkis, et endiselt pole teada, kuidas listeeria võis salatiosakonna töölauale sattuda.

"Oleme välja selgitanud võimalikud kahtlusalused toorained, mida sellel laual töödeldi. Oleme saatnud laborisse nii kahtluse all olevad toorained aga ka meie oma tooted, mis nimetatud toorainet sisaldasid. Analüüside vastuseid ootame selle nädala lõpuks. Ühtlasi vahetasime ettevaatusabinõuna välja hankijad, kellelt võis pärineda võimalik nakatunud tooraine. Oleme kõikidelt keskköögi hankijatelt küsinud täiendavat infot."

"Meile on kõige olulisem klientide ohutus ja seetõttu otsustasime tegutseda kiirelt ja ennetavalt," märkis kvaliteedijuht. "Vabandame veelkord klientide ees ning teeme kõik selleks, et taolisi olukordi enam ette ei tuleks. Kindlasti analüüsime edaspidi oma keskköögi puhtust veelgi sagedamini ning tänu kiirtestimisseadmele saame operatiivselt reageerida. Täname ka VTA-d igakülgse abi eest," lisas Murumaa. 

Laadimine...Laadimine...