Selgusid mullused parimad laste- ja noorteraamatud

Lastekaitse Liidu eestvedamisel valisid lastekirjanduse eksperdid mullu ilmunud uudiskirjanduse hulgast välja 14 head lasteraamatut ja seitse head noorteraamatut.

Pilt: Scanpix

Selgusid mullused parimad laste- ja noorteraamatud

Lastekaitse Liidu eestvedamisel valisid lastekirjanduse eksperdid mullu ilmunud uudiskirjanduse hulgast välja 14 head lasteraamatut ja seitse head noorteraamatut.

Raamatuid hindasid lastekirjandusega igapäevaselt kokku puutuvad eksperdid Eesti Lastekirjanduse Keskusest, Eesti Lugemisühingust ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingust, vahendas BNS.

Tiitliga pärjatud raamatud varustab Rahva Raamat informatiivsete kleepsudega. Nii suuremates kui väiksemates raamatukogudes juhatavad lugejaid "Hea lasteraamatu " ja "Hea noorteraamatu" juurde plakatid.

Hea lasteraamat 2017 väiksematele lastele valiti parimateks "Onu Ööbik" Ellen Niidult, "Võlusõnad: ühe minuti muinasjutud" Epp Petronelt, "Mina olen rebane" Olga Volkovalt, "Liivahundi lood" Åsa Linnult, "Külaskäik" Anti Saarelt ja "Kõik minu sugulased" Piret Raualt.

Hea lasteraamat 2017 suurematele lastele parimateks valiti "Lars lol" Iben Akerlielt, "Kõik, mida ma õppisin meduuside kohta" Ali Benjaminilt, "Lüriidiumivaras" Bobbie Peersilt, "Maarius, maagia ja libahunt Liisi" Reeli Reinausil, "Kolm sügist" Jaanus Vaiksoolt, "Katariina ja herned" Kadri Hindrikuselt, "Füübits: teaduse ja tehnika esimene lugemik huvilisele lapsele" Heli Luknerilt ja Mare Müürsepalt ning "Fantoomrattur: salaselts Rampsu üheksas juhtum" Mika Keränenilt.

Hea noorteraamat 2017 parimateks valiti "Vareste kuus" Leigh Bardugolt, "Üks" Sarah Crossanilt, "Simon vs. homo sapiens’i vandenõu" Becky Albertallilt, "Mõõkade äss" Reeli Reinausilt, "Teise ringi süda" Tamsyn Murrayilt, "Katkine tüdruk" Kathleen Glasgowlt ja "Maresi" Maria Turtschaninoffilt.

Hea lasteraamat on kaunilt kujundatud, arendab kujutlusvõimet, inspireerib, äratab uudishimu, näitab kui mitmekülgne on maailm, pakub lugemisel huvi ja innustab last edasi lugema, ei sea ealisi piiranguid ning on huvitav nii lapsele kui vanemale.  Hea noorteraamat pakub lugemiselamust, näitab maailma selle mitmekülgsuses, sisendab elujulgust ja –rõõmu, arendab empaatiat ning kutsub kaasa mõtlema ja arutlema.

Lastekaitse Liit annab koos partneritega Hea lasteraamatu tiitlit välja alates 2009. aastast, aidates lastel, lapsevanematel ja lastega töötavatel spetsialistidel orienteeruda uudiskirjanduses ja leida lugemisvarasse sisukad raamatud eakohaste illustratsioonidega. Hea Noorteraamat pakub huvitavat lugemist eneseleidmise käänulisel ent põneval teel olevatele noortele.

Laadimine...Laadimine...