Stroomi keskuse kõrvale kerkib ruumikas noortemaja

Uues ruumikas noortemajas hakkab olema piisavalt ruumi kontsertite jm esinemiste jaoks.

Pilt: Scanpix

Stroomi keskuse kõrvale kerkib ruumikas noortemaja

Maksim Rogalski

Uues ruumikas noortemajas hakkab olema piisavalt ruumi kontsertite jm esinemiste jaoks.

Väga paljud inimesed küsivad, mida ehitatakse magusale krundile Stroomi keskuse kõrval, mis jäi tühjaks pärast Ranniku gümnaasiumi lammutamist. Kõlakaid on olnud mitmesuguseid. Sosistati isegi, et gümnaasiumihoone asemele kerkivad  eliitelamud rikkuritele. Linnaosavalitsus on need jutud aga resoluutselt ümber lükanud: linn ei luba sotsiaalsotstarbega maale eramaju ehitada. Tegelikult ehitatakse sinna  nüüdisaegse huvikooli hoone, kuhu kolib ruumipuuduses vaevlev Kopli noortemaja.


Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on Kopli noortemaja linnaosa jaoks väga oluline asutus. "Noortemaja eestvedajad on tublit tööd teinud, kuid ruumipuudus on pidevalt nende tiibu kärpinud," selgitas Kaljulaid. "Pärast uue hoone valmimist saavad nad oma tegevust laiendada mitmes suunas."


Kopli noortemaja direktor Jelena Zemenkova kinnitas, et nii asutuse pedagoogid kui ringides käivate laste vanemad ootavad pikisilmi uue maja valmimist. "Kui jagada meie maja pind  õpilaste arvuga, tuleb välja, et igaühe jaoks neist on meil vaid üks ruutmeeter, ja seda on ilmselgelt liiga vähe," rääkis Zemenkova. "Meie saali mahub vaid kuni 20 õpilast, nii et iga kontserdi või  suurema ürituse jaoks oleme sunnitud saali rentima."


Praegu on Kopli noortemajas õpilasi ligi 600 ja õpetajaid 17. Õpperuumi puuduse tõttu toimub mitme ringi tegevus teistes koolides ja lasteaedades.


Uute ruumide kava ei ole veel paigas, selle koostamisega ja hangete ettevalmistusega tegeleb Tallinna linnavaraamet. Kuid praeguste plaanide kohaselt algavad projekteerimistööd juba sel suvel ja huvikooli uus hoone valmib tõenäoliselt 2021. aasta algul. 

Laadimine...Laadimine...