Tallinna koolinoored saavad tutvuda perekonnaseisutoimingutega

Räägitakse abielu sõlmimisest, isaduse tuvastamisest, teise riiki elama siirdumiseks tarvilistest dokumentidest, nimevahetusest jpm.

Pilt: Scanpix

Tallinna koolinoored saavad tutvuda perekonnaseisutoimingutega

Räägitakse abielu sõlmimisest, isaduse tuvastamisest, teise riiki elama siirdumiseks tarvilistest dokumentidest, nimevahetusest jpm.

Tallinna Perekonnaseisuameti ametnikud esinevad EV 100 programmi raames Tallinna koolide õpilastele praktilistel kogemustel põhinevate loengutega viiel erineval teemal.

Pealkirja alla "Sünnist surmani" koonduvad loengud tutvustavad perekonnaseisutoiminguid ning selle valdkonnaga seoses ette tulevaid probleeme ja küsimusi. Räägitakse abielu sõlmimisest, isaduse tuvastamisest, teise riiki elama siirdumiseks tarvilistest dokumentidest, nimevahetusest jpm.

Loengute eesmärk on aidata kaasa noorte tervikpildi kujunemisele perekonnaõigusest ja õpetada neid nägema enda võimaliku rolli perekonnaseisutoimingutes.

"Oleme oma töös kogenud, et noored, kes soovivad teha erinevaid perekonnaseisutoiminguid, on sageli vähe informeeritud," tõdes Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja asetäitja Kristi Kail. "Paari kuu jooksul oleme erinevates Tallinna koolides läbi viinud kümme loengut ning tagasiside on olnud positiivne. Õpilased on loengutes aktiivselt osalenud ja esitanud palju küsimusi. See näitab, et noored soovivad neist teemadest rohkem teada. Koolides perekonnaseisutoiminguid tutvustades loodame anda praktilist lisaväärtust gümnaasiumi ainetundidele, kus perekonnaõigust teoreetiliselt käsitletakse."

Perekonnaseisutoiminguid on Eestis tehtud alates 1926. aastast.  Selle aja jooksul on kõikide Eesti inimeste kõige isiklikumad sündmused registreeritud järjepidevalt vastavalt erinevatel aegadel kehtinud riigikorrale. Eesti riigi 100 aastasse perioodi mahub mitmeid põlvkondi, kelle perekonnalood ja -sündmused on registreeritud ja talletatud perekonnaseisuametnike poolt.

Laadimine...Laadimine...