Tartu jätab lasteaiatasu seotuks alampalgaga

Tartu volikogu ei toetanud valimisliidu Tartu Heaks esindajate ettepanekut lõpetada lasteaiatasu sõltuvus riiklikust palga alammäärast.

Pilt: Scanpix

Tartu jätab lasteaiatasu seotuks alampalgaga

Tartu volikogu ei toetanud valimisliidu Tartu Heaks esindajate ettepanekut lõpetada lasteaiatasu sõltuvus riiklikust palga alammäärast.

Volikogu otsustas jätta lasteaiatasu praegusele tasemele, mis on 64 eurot ja 50 senti, teatas linnavalitsuse pressiesindaja BNS-ile.

Eelnõu esitajad Jüri Kõre ja Jüri-Ott Salmi hinnangul on Tartu lasteaia kohatasu tõus perioodil 2013-2017 olnud liiga järsk ning ületanud olulisel määral keskmise palga tõusu tempot, mis raskendab üha suurema osa perede toimetulekut. Valimisliidu Tartu Heaks eelnõu toetas 18 ning selle vastu oli 25 volikogu liiget.

Volikogu enamus oli seisukohal, et lasteaia kohatasu ja palga alammmäära seotus on põhjendatud, kuna alampalga tõusuga suurenevad ka lasteaedade tegevuskulud ning linn ja lapsevanemad peaks kulude katmisel osalema proportsionaalselt. 2018. aastal kulub lasteaedade ülalpidamiseks 2,2 miljonit eurot enam kui tänavu.

Abilinnapea Madis Lepajõe rõhutas eriti lasteaiaõpetajate palga tõstmise vajadust vähemalt 980 euroni, mis on eeltingimuseks riigilt täiendava rahastuse saamiseks.

Kuni 1. septembrini 2014 oli Tartu linna lasteaedades kohatasu suurus 11 protsenti alampalgast, siis tõusis see 15 protsendini.

2017. aasta algusest arvestatakse lapsevanema makstavat osa eelneva aasta töötasu miinimummäära alusel. Tänavune alampalk on 470 eurot, seega on lasteaiatasu suurus Tartus järgmisel aastal 70,50 eurot kuus.

Pere teise lasteaias käiva lapse eest tuleb vanematel maksta poole väiksemat tasu ning kolmanda ja järgmise lasteaias käiva lapse eest kohatasu ei võeta.

Laadimine...Laadimine...