Teeme Ära talgupäevale on registreeritud 560 talgut

Täna algas Teeme Ära talgupäeva stardipakettide jagamine talgujuhtidele, kokku oli esmaspäeva hommikuks registreeritud 560 talgut, mis on rohkem kui mullu samal ajal. 

Pilt: Scanpix

Teeme Ära talgupäevale on registreeritud 560 talgut

Täna algas Teeme Ära talgupäeva stardipakettide jagamine talgujuhtidele, kokku oli esmaspäeva hommikuks registreeritud 560 talgut, mis on rohkem kui mullu samal ajal. 

 

Teeme Ära talgupäeva partnerite ja vabatahtlike kaasabil ning talgute korras kokku pandud stardipakett sisaldab praktilisi abivahendeid ja soovitusi talgupäeva korraldamiseks, teatas talgupäeva korraldaja BNS-ile. Seekordsesse talgute stardipaketti on mahutatud esmaabitarbed, mõned töökindad, suitsuandur, prügikotirull, haavasalv, ajalehe Talguline värske number, CD-plaat mere- ja talgulugudega, talgukuulutused, veeohutuse stendi valmistamise juhised, kriisijuhend, talgunõuanded, Talguhundi kleepsud, samuti kommikott, supipakk ja tee, kerge seljakott, seemnepall, merekultuuriaasta rinnamärk ning ehitus- ja aiapoe sooduskupong.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul sai seekordne talgute stardipakett väga sisukas ja tummine. „Loodan, et talgujuhid ei pahanda, kui nendeni jõudev stardipakett on veidi vormist väljas – pidime tänavu mahutama karpi nii palju asju, et see vaevalt kinni läks,“ selgitas Tüür. „Teisalt näitab see, et iga aastaga lisandub ettevõtteid ja organisatsioone, kes soovivad talgupäeval osalevaid vabatahtlikke innustada ning tunnustada.“

Talgute stardipakett, mis on sündinud vabast tahtest ja kokku pandud talgukorras, väljendab eelkõige tänu kõigile talgujuhtidele aktiivse panustamise eest. Eelmise aasta talgute arvu järgi pandi tänavu kokku 1850 talgute stardipaketti. Teeme Ära talgupäeva meeskond soovitab talgud aegsasti kirja panna, sest talgupäeva eelõhtul registreerunutele ei pruugi stardipaketti jaguda. Paketi saavad talgujuhid kätte Itella SmartPOSTi paki­automaatidest üle Eesti, täpsema info leiab talguveebist.

Talgute stardipaketti aitasid sel aastal kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK), pakendikeskus, päästeamet, Merekultuuriaasta 2016, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Mars, KEEN, AllGreenBags, Knorr, Himalaya, Lipton, Ecoprint, Bauhof ja National Geographic Eesti. Paketid toimetab talgujuhtidele tasuta kätte Itella SmartPOST. Stardipakettide pakkimise talgutel lõid kaasa vabatahtlikud Tugikeskusest Power.

Lisaks stardipaketile saavad need kogukonnad, kes võtavad tänavu üheks oma talguteemaks veeohutuse, Teeme Ära talgupäeva meeskonnalt tasuta päästevarustust. Sel aastal kutsutakse kogukondi talgukorras valmistama ja püstitama oma ujumiskoha äärde puidust veeohutuse stende, mille jaoks saab tasuta päästerõnga koos viskeliiniga ning ohutusjuhistega infotahvli. See algatus saab teoks tänu Siseministeeriumi rahastamisele ning heas koostöös Päästeameti ja vabatahtlike päästjatega. Päästevahendite saamiseks tuleb talgujuhil esmalt soovi avaldada talgupäeva kodulehel, märkides üles ka rajatava veeohutuse stendi plaanitav asukoht.  

Teeme Ära talgupäev peetakse mai esimesel laupäeval, 7. mail ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. Kõik eestimaalased on oodatud kirja panema plaanitavaid talguid aadressile www.teemeara.ee ning kutsuma ka teisi aktiivselt osalema. Läinud aastal korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6 protsenti eestimaalastest.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad teiste seas kaasa KÜSK, siseministeerium, üäästeamet, Merekultuuriaasta 2016, Tamrex, Itella SmartPOST, Vizeum, Nordic Hotel Forum.

Laadimine...Laadimine...