Tule perega kaamelitepäeva tähistama!

Jaanipäeval saab 30-aastaseks loomaaia šimpans Pino, sel puhul saab fotodelt vaadata tema elukäiku.

Pilt: Scanpix

Tule perega kaamelitepäeva tähistama!

Jaanipäeval saab 30-aastaseks loomaaia šimpans Pino, sel puhul saab fotodelt vaadata tema elukäiku.

Alanud nädalal tasub tulla uudistama loomaaia kaameleid – 22. juuni on maailma kaamelite päev. Jaanipäeval, 24. juunil aga saab 30-aastaseks Tallinna loomaaia isane šimpans Pino. Sel puhul on kokku pandud väike foto-stend, mis kajastab tema elukäiku. 1. juulil korraldab šimpansite vader Viasat Pino juubeli puhul vahva töötubadega perepäeva.

Hiljuti käis pisike ninasarvikutüdruk esimest korda õueaedikus ja magas pärast seda pika kosutava une. Neljapäeval pääses ta õue jooksma nii hommikupoolikul kui ka pärastlõunal. Kui soe, tuuletu ja sajuta ilm püsib, hakkabki ninasarvikuvarsake õues aega veetma niipea, kui uinakust ärkab. Tänavu 20. jaanuaril inkubaatoris koorunud roosapelikan lubati linnutiikidele teiste pelikanide sekka. Selles vanuses näeb pelikaninooruk eriti värviline välja. Loomaaia liigikaitseuuringute laboris on euroopa naaritsatel maikuu jooksul sündinud juba kaheksa pesakonda kokku 30 pojaga. Paari pesakonda on veel oodata.

Kaelusmangabeide pere sai kauaoodatud täiendust esmaspäeval. Kolmapäeval sündis okassiga. Kaljukitsede-mägilammaste tallekeste ilmaletulemine veel ei rauge. Inkubaatoris väljus möödunud reedel munast vööthanetibu, teisipäeval kaks jääkosklatibu. Kolmapäeval aga koorusid tibud valgepõsk-laglede pesas linnutiikidel. Pühapäeval saabus Leedust Klaipedast Tallinna noor heledakarvaline isane alpaka.

Laadimine...Laadimine...