Uues sotsiaalkeskuses saavad vanad nutindust ja noored kokandust õppida

Noorukitele pakub sotsiaalkeskus õpiabi ja võimalust söögitegemist õppida, vanadele aga laia valikut käsitööringe.

Pilt: Albert Truuväärt

Uues sotsiaalkeskuses saavad vanad nutindust ja noored kokandust õppida

Kai Maran

Noorukitele pakub sotsiaalkeskus õpiabi ja võimalust söögitegemist õppida, vanadele aga laia valikut käsitööringe.

Põhja-Tallinnas Sõle 61a avati sotsiaalkeskus, mis pakub huviringe suurtele ja väikestele, varem tegutses neis ruumides kodakondsus- ja migratsiooniamet.


Keskuse uutes ruumides hakkavad tööle näiteks õmbluse, käsitöö ja keeleõpe ringid. Harrastada saab ka siidimaali, kangakudumist ja tikkimist. "Tulin ka selle majaga tutvuma," ütles Põhja-Tallinna elanik Ulvi Rannaste. "Kuna ma olen kunagi siit passi saanud, on maja asukoht mulle tuttav. Transpordi mõttes on see sotsiaalkeskusele väga hea koht, bussipeatused asuvad lähedal. Ma loodan, et sellest keskusest saab üks väga tore paik! Põhja-Tallinna käsitööringi inimesi ma juba tunnen. Elasin varem Väike-Õismäel ja käisin sealgi ühe aasta käsitööringis. Kui tänavu on uue sotsiaalkeskuse käsitööringid juba täis, siis järgmisest sügisest kindlasti ühinen nendega. Eriti huvitab mind tikkimine."


Vanameestele klubid


Majas hakkavad tööle juuksur, maniküürija ja pediküürija ning massöör, samuti saab mõõta vererõhku. Noorukitele pakub sotsiaalkeskus õpiabi, vaba aja sisustamist, mitmesugust käelist tegevust, sportimist ja vajadusel toitlustamist. Majas on ka raamatukogu ja saun.


Sotsiaalkeskuse juhataja Sirje Pallo sõnul saab kohapeal harjutada ka kokandust. "Lastele saame õpetada elementaarseid kokakunstioskusi väikeses õppeköögis," lisas ta. "Iga toiduga kaasneb magustoit, sest põhiliselt soovitakse ikka kooki teha."


Abilinnapea Tõnis Mölder ütles, et uued ruumid on külastajatele ja töötajatele varasematest tunduvalt paremad. "Keskuse vasakpoolsesse tiiba ehitati ruumid eakatele ja parempoolsesse tiiba noorukitele," rääkis Mölder. "Mõte on selles, et eri põlvkonnad omavahel suhtleksid ja üksteist õpetaksid. Sest tänapäeval on ka noortel eakamatele väga palju õpetada, alates arvutist ja lõpetades sotsiaalmeediaga. Selline sotsiaalkeskus loob ühiskonna eri gruppide vahel silla."


"Sõle sotsiaalkeskus pakub minu arvates mitmekesist tegevust, iga huviline peaks siin endale meelepärast leidma," lausus vanurite eneseabi- ja nõustamisühingu juhatuse esimees Heino Hankewitz. Ta lisas, et huvitegevusega oleks vaja haarata rohkem mehi.


"Keegi pole suutnud veel õiget retsepti välja mõelda, kuidas mehi kodunt välja meelitada," ütles Hankewitz. "Käepärase tegevuse nagu näiteks meisterdamise kõrval pakuvad meestele eelkõige huvi erisugused klubid. Näiteks meeste poliitikaklubi, väitlusklubi ja miks ka mitte saunaklubi."


Igale oma ülesanne


Samuti soovitas Hankewitz igale huvilise kas või väike ülesanne anda: "Näiteks meie majas Kadriorus küpsetatakse iga päev, hoolitsetakse lindude, kalade ja kassi eest lisaks igasugustele muudele huvitegevustele. Sellised väikesed ülesanded kohustavad."


Sotsiaalkeskus kolis Sõle tänavale, Kopli polikliiniku kõrvale senisest asukohast Maleva tänavalt.


"Eesti on 25 aastat enim panustanud meie majanduse arengusse ning esikohal on olnud rahanduspoliitika," tõdes Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. "Oleme jõudnud paremale järjele ja saame rohkem panustada ka sotsiaalvaldkonda. See on Põhja-Tallinnaski nii. Peagi algab uue sotsiaalkeskuse kõrval polikliiniku ehitus, korrastatakse linnaosa sotsiaalmaja, kavas on uute munitsipaalmajade ehitamine jt sotsiaalvaldkonna projektid. See on õige suund ja selles suunas peab linn edasi minema."


Sotsiaalkeskuse ehitus algas 2018. aasta mais, uued ruumid valmisid jaanuaris ja kõik kokku läks maksma 965 000  eurot. Projekti koostas Esplan OÜ ja ehitas Tarrest LT OÜ. 

Laadimine...Laadimine...