Vabariigi aastapäev tuleb Tammsaare ja Vilde muuseumis vahva perepäevaga

Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare ja Vilde muuseumid kutsuvad 24. veebruaril kell 11-15 perepäevale "Siin on kodu" – lastele on avastusrajad, sulega kirjutamine, mängukookide meisterdamine jpm. 

Pilt: Tallinna Kirjanduskeskus

Vabariigi aastapäev tuleb Tammsaare ja Vilde muuseumis vahva perepäevaga (1)

Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare ja Vilde muuseumid kutsuvad 24. veebruaril kell 11-15 perepäevale "Siin on kodu" – lastele on avastusrajad, sulega kirjutamine, mängukookide meisterdamine jpm. 

Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare ja Vilde muuseumid kutsuvad 24. veebruaril kell 11-15 perepäevale "Siin on kodu" – sel puhul toovad muuseumid arhiivist välja hulga põnevaid kirjanikega seotud isiklikke esemeid, katavad eestiaegsed pidulauad ja kutsuvad hobusõidule mööda Koidula tänavat. Lastele on avastusrajad, sulega kirjutamine, mängukookide meisterdamine jpm.

Kahe suurkuju kunagised kodud on meie kultuuripärandi tõelised pärlid ja saja-aastase riigi maamärgid.

"Vilde ja Tammsaare elasid aktiivset ühiskondlikku elu just meie riigi loomise algusaegadel. Sõjaeelses vabariigis nad mõlemad ka surid. See, et nende kodud on autentsel kujul alles, on meie riigi ja kultuuri suur rikkus. Nendes ajaloolistes korterites avaldub kodukultuur, ajavaim ja rahva lugu," sõnas Tallinna Kirjanduskeskuse juhtivkuraator Kairi Tilga.

Vabariigi sünnipäeval toob Vilde muuseum arhiivist välja tõelised Eesti ajaloo aarded: 1933. aastast pärit Vilde unikaalse läkituse eesti rahvale ja rohkem kui 90 aastat vana sini-must-valge ehissärbi, mille Estonia teater kirjanikule kinkis. Vilde tubadesse on lisatud põnevaid ajaloofakte ja teadmisi riigi loomise algusaegadest. Lastele on väikeste kirjanike toas sulega kirjutamine, Vilde korteri TOP 10 raja läbimine ja kodusildi meisterdamine.

Tammsaare muuseumis saab näha värskelt avatud juubelinäitust „Vanapagan/Laps. Tammsaare Eesti Vabariik", mis keskendubki just Tammsaare elule vabariigi ajal. Kuna lisaks Eesti Vabariigile on juubeliaasta ka Tammsaarel, räägitakse põhjalikumalt pidulaua katmise kommetest ja selle muutumisest läbi aegade, kõnelejaks kokaraamatu „Sajandi kokaraamat" üks autor Angelica Udeküll, kes valmistab kohapeal ka mõningaid suupisteid - hea inspiratsioon õhtuseks lauakatmiseks! Lapsed saavad aga kogu päeva jooksul meisterdada mängukooke, inspiratsiooniks teatri butafooriameistrite näpunäited.

Kahe kirjaniku kodud on olnud ka populaarse teleseriaali "Tuulepealne maa" võttepaikadeks.
Muuseumites on avatud ka väikesed kohvikud! Sissepääs 1 euro (eelkooliealised tasuta). Hobusõidupileti saab osta sularaha eest kohapeal. Hobupeatused on mõlema muuseumi ees.

Pidupäevahõngulise perepäeva täpsema programmi leiab Tallinna Kirjanduskeskuse kodulehelt www.kirjanduskeskus.ee

 

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...