Valio annetas üle 20 000 euro laste spordiharrastuste toetuseks

Juba teist aastat Valio Eesti ja Lastekaitse Liidu initsiatiivil aset leidnud Alma Liblikaefekti heategevuskampaania tulemusel sai spordistipendiumi 51 abivajavat last.

Pilt: Scanpix

Valio annetas üle 20 000 euro laste spordiharrastuste toetuseks

Juba teist aastat Valio Eesti ja Lastekaitse Liidu initsiatiivil aset leidnud Alma Liblikaefekti heategevuskampaania tulemusel sai spordistipendiumi 51 abivajavat last.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul kogunes mullusest enam kui kaks korda suurem spordistipendiumi fond liblikaga kampaaniamärgist kandvate Alma 150-grammiste kohupiimarkeemide müügitulult, vahendas BNS.

"Aitäh kõigile eestimalastele, kes ostsid kohupiimakreeme, tänu millele kasvas tänavune spordifond mullusega võrreldes rohkem kui kahekordseks. Selle ühiselt kogutud rahasumma abil saime toetada kõiki lapsi, kes oma spordiharrastustega tegelemiseks rahalist abi vajasid, ning rohkemgi veel. Tänu kampaaniale rekonstrueeritakse Pivarootsi õppe- ja puhkekeskuse palliplats, mida laagrisuve veetvad lapsed saavad kasutada nii võistlusteks kui ka peoõhtute korraldamiseks," sõnas Kalbin.

Tema sõnul tasutakse fondist laste trennitasusid ning aitadakse rekonstrueerida palliplatsi. "Kõige enam laekus avaldusi, et tegeleda judo ja ujumisega, aga populaarsed olid ka korvpall, tantsimine, suusatamine ja muud spordialad," sõnas ta.

Lastekaitse Liidu projektijuhi Helen Saarniku sõnul aitab kampaania abil kogutud raha väga mitmeid vähekindlustatud peredest pärit lapsi. "Liikumine on lisaks loomulikule vajadusele ka oluline osa lapse heaolust. Kahjuks on paljudel peredel keeruline võimaldada oma lastele spordikoolis või trennis käimist. Lastekaitse Liit on tänulik headele inimestele, kes on märganud abivajajaid ja toetanud enim abi vajavaid lapsi," sõnas Saarnik.

Heategevuskampaania sai alguse 2016. aastal ning kampaaniaperioodi jooksul panustas iga Alma 150-grammise liblikaga kohupiimakreemi ostja sporditoetuste fondi, kuhu kogunes 2017. aastal ühtekokku 20 237 eurot. Sporditoetustele said taotlused esitada vähekindlustatud peredest pärit laste vanemad ja hooldajad.

Lastekaitse Liit edendab eeskosteorganisatsioonina laste õigusi ühiskonnas alates 1988. aastast, omades toetust avaliku-, äri- ning mittetulundussektori institutsioonide ja elanikkonna seas. Lastekaitse Liit aitab kaasa laste õiguste tagamisele ja lapsesõbraliku ühiskonna kujundamisele.

Laadimine...Laadimine...