VIDEO! Aasta lõpul sünnitushüvitist saajad edaspidi rahaliselt ei kaota

Siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juhataja Lea Danilson-Järg

Pilt: Tallinna TV
Pere Eesti

VIDEO! Aasta lõpul sünnitushüvitist saajad edaspidi rahaliselt ei kaota

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Vastav muudatus lahendab nende naiste olukorra, kes saavad sünnitushüvitise aasta lõpus, rääkis siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juhataja Lea Danilson-Järg. 

Rahandusministeeriumis on algatatud tulumaksuseaduse muudatus, mille kohaselt aasta viimastel kuudel sünnitavatel naistel tekib edaspidi võimalus osa sünnitushüvitise maksustamist tuludeklaratsiooni abil järgnevasse aastasse üle kanda. Vastav muudatus lahendab nende naiste olukorra, kes saavad sünnitushüvitise aasta lõpus, rääkis siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juhataja Lea Danilson-Järg.
 
 
 
Lea Danilson-Järg selgitas, et ilma kõneall oleva seadusemuudatuseta peaksid need aasta lõpus sünnitushüvitist saavad naised, kellel suurem sissetulek, uuel aastal riigile tulumaksu juurde maksma, mis selles kontekstis oleks perede suhetes ebaõiglane.  
Ka ütles rahvastikuminister Riina Solman oma pressiteates, et tal on hea meel, et asjad on võtnud kiiresti positiivse pöörde. Alles 10. oktoobril Õhtulehes üles võetud teema on juba rahandusministeeriumis seadusemuudatuseks vormunud. 
Muudatus rakendub tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2018. Maksustamise mõttes hüvitise edasikandmiseks tuleb esitada füüsilise isiku tuludeklaratsioon ja seda nii hüvitise edasikandmiseks kui järgmisesse aastasse kantud osa maksustamiseks. 
Laadimine...Laadimine...