Poliitika

Rein Toomla: kahvlisse sattunud Reformierakond ei osanud oodata, et teised parteid tema vastu on

Rein Toomla: kahvlisse sattunud Reformierakond ei osanud oodata, et teised parteid tema vastu on (1)

Selle põhjuseks on Reformierakonna tehtud vead teiste erakondadega suhtlemisel, rääkis politoloog Rein Toomla. "Ja siis veel kõik need Kaja Kallase ebasõbralikud väljaütlemised Keskerakonna ja Jüri Ratase kohta. Need ei ole olnud meeldivad. Kui Jüri Ratas oleks midagi nii ebameeldivat öelnud Kaja Kallase kohta, küllap siis oleks väidetud, et Ratas on üks igavene mats. Aga nüüd? Tuleb välja, et daam pole härrasmehega käitunud sugugi kõige paremini."

Jüri Ratas naistearstidele: kolme erakonna terviselepe on teie avaliku kirja põhimõtetega heas kooskõlas

Jüri Ratas naistearstidele: kolme erakonna terviselepe on teie avaliku kirja põhimõtetega heas kooskõlas

"Usun, et senistel kohtumistel tervishoiu valdkonnas kokku lepitud kolme erakonna ühisosa on nende avaliku kirja põhimõtetega heas kooskõlas," sõnas Keskerakonna juht Jüri Ratas naistearstide avaliku kirja kohta. "Reproduktiivtervise ja seksuaalhariduse osas sõnastasime kolme erakonna ühise tegevussuunana soovi laiendada nõustamisprogramme teadlikuks pereplaneerimiseks, tervete laste sünniks, emade tervise kaitseks ja abortide arvu vähendamiseks," selgitas Ratas.

Peep Peterson: EKRE ignoreerimine teeb probleemi ainult hullemaks

Peep Peterson: EKRE ignoreerimine teeb probleemi ainult hullemaks (7)

"Kui piirideta vastandumine, suurte häälehulkade isoleerimine (Keskerakonna näide) ja sellest tulenev maastiku tasakaalustatamatus on sünnitanud ja kasvatanud EKRE tema tänases sõnastuses ja mahus, siis samal viisil jätkates saab probleem ainult kasvada," leiab ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Taavi Aas: Kaja Kallas salgab kontaktiotsinguid EKREga

Taavi Aas: Kaja Kallas salgab kontaktiotsinguid EKREga (4)

Reformierakonna auesimehe Siim Kallase esmaspäevane telefonikõne EKRE juhile Mart Helmele oli justkui valekõne hädaabinumbrile, mis näitas, et Reformierakonna kinnitusi EKREga valitsemisest keeldumisest on väga raske uskuda, leidis Keskerakonna juhatuse liige ja Tallinna linnapea Taavi Aas.

Ratas: Brüssel ei pane paika võimuliite

Ratas: Brüssel ei pane paika võimuliite (3)

"Koalitsioone ei pane paika Brüssel, jõujooned paneb paika kõrgema võimu kandja," sõnas Keskerakonna juht ja peaminister Jüri Ratas Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juhi Guy Verhofstadti kirja kohta. Ratase sõnul on mitu inimest ALDE-st ka toetust avaldanud. Justiitsminister Urmas Reinsalu meenutas, et kui 2015. aastal läks euroskeptiline erakond Põlissoomlased Soomes võimuliitu, kasutati toona erakonna ja selle liidrite aadressil "avalikult fašisti nimetust". Samas pälvis toonane Põlissoomlaste liider Timo Soini Maarjamaa Risti II klassi teenetemärgi.

FOTOD! Kolmikliit tahab soodustada maal elamist ja laste kasvatamist

FOTOD! Kolmikliit tahab soodustada maal elamist ja laste kasvatamist (1)

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et riigil tuleb soodustada maapiirkonnas elamist, töötamist ja laste kasvatamist. "Kiire internetiühendus on tänapäeval elementaarne ja vajalik nii maal elamiseks kui ka töötamiseks," lisas Isamaa juht Helir-Valdor Seeder. EKRE esimees Mart Helme kinnitas, et kahe päeva koostöökogemus on olnud väga positiivne ja julgustav. "Ja ma ütleks, et selle peegeldus niisuguste raevukate rünnakute näol konkurentide poolt peegeldab samuti meeleheidet, et pagana pihta, kipub ära tulema," sõnas ta.

Tõnis Saarts: Isamaa ekrestub

Tõnis Saarts: Isamaa ekrestub

"Ma arvan, et Isamaa on praegu üsna enesekindel. Nad tõestasid, et on võimelised EKRE kõrval silma paistma, kuigi ise samal ajal vaikselt ekrestudes," kommenteeris politoloog Tõnis Saarts poliitilist olukorda. "Ilmselt loodavad nad võimalikus koalitsioonis olla Keskerakonna ja EKRE vahel tasakaalustavas rollis."

Ivo Rull: Kaja Kallas on näidanud ennast nõrgana

Ivo Rull: Kaja Kallas on näidanud ennast nõrgana (4)

"Kõigepealt nii Isamaale kui ka sotsiaaldemokraatidele valimisööl läbi meedia ettepaneku tegemine, siis ettepaneku tegemine hoopiski Keskerakonnale, kes sai tolleks hetkeks trumbid kätte ja juba ette arvatult ei olnud väga nõus selle ettepanekuga. Täna on trumbid käes Isamaal, kes võib valida koalitsiooni kas Reformierakonnaga või Keskerakonnaga," märkis kommunikatsiooniekspert Ivo Rull. "Kõige ebademokraatlikum samm on välistada saja tuhande valijaga erakond ja hakata meedias lihtsalt tekki enda peale kiskuma ja hüsteeriat üles keerama," lisas EKRE liige Anti Poolamets.

Ratas kolmikliidust: välis- ja julgeolekupoliitikas ei ole erakondade vahel sisulisi erimeelsusi

Ratas kolmikliidust: välis- ja julgeolekupoliitikas ei ole erakondade vahel sisulisi erimeelsusi (8)

"Eesti lähtub rahvusvahelistest kokkulepetest ning toetame tihedat koostööd meie partneritega Euroopa Liidus, NATOs ja ÜROs," kinnitas Keskerakonna esimees Jüri Ratas. "Võtame eesmärgiks Kaitseliidu tugevdamise ja pingutame üheskoos partneritega selle nimel, et eraldada täiendavaid vahendid tänaste kaitsevõime lünkade vähendamiseks," lisas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Toomla: ilmselt oli Reformierakond eufoorias, uskudes, et nende juurde tullakse hea meelega number kaheks

Toomla: ilmselt oli Reformierakond eufoorias, uskudes, et nende juurde tullakse hea meelega number kaheks (3)

"Paistab, et neid kannustab soov Reformierakonnale koht kätte näidata," rääkis politoloog Rein Toomla võimalikust valitsusliidu moodustamisest EKRE, Keskerakonna ja Isamaa vahel. "Sellest võib asja saada. Iseasi, kas see oleks parim." Politoloog Juhan Kivirähk selgitas sündmuste arengut sellega, et Reformierakond ei arvesta liitlastega. "Neil puudub võime asetada end partneri seisukohtadele."

FOTOD JA VIDEO: Isamaa nõustus Keskerakonna ja EKREga arutama valitsusliidu loomist

FOTOD JA VIDEO: Isamaa nõustus Keskerakonna ja EKREga arutama valitsusliidu loomist (8)

"Konsensuslikult otsustati toetada Keskerakonna ettepanekut alustada läbirääkimisi Keskerakonna ja EKREga. Keskerakonna ettepanek tundus eestseisusele avatum, kus ei maalitud punaseid jooni," selgitas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. "Ühisosa leidmise sellises koalitsioonis tundub suurem ja tõenäolisem kui alternatiivses pakkumises." Sotsiaaldemokraadid teatasid, et nõustuvad Reformierakonnaga läbi rääkima, kui viimane leiab veel liitlasi.

Ratas: võimukõnelused ei saa olema kerged

Ratas: võimukõnelused ei saa olema kerged (5)

"Meie soov on kaardistada kolme erakonna ühisosa, leida kompromisse küsimustes, kus meil on maailmavaatelisi erimeelsusi ning ühiselt arutada, kuidas terve Eestimaa elu edasi viia," sõnas Keskerakonna esimees Jüri Ratas võimalikust liidust EKRE ja Isamaaga.

FOTOD JA VIDEO! MAKSUD TÕMBASID PUNASE JOONE: Keskerakond ei lähe Reformierakonnaga koalitsiooni

FOTOD JA VIDEO! MAKSUD TÕMBASID PUNASE JOONE: Keskerakond ei lähe Reformierakonnaga koalitsiooni (18)

"Keskerakonna põhimõtteline seisukoht on sissetulekute ebavõrdsuse vähendamine, mitte suurendamine," selgitas Keskerakonna juht Jüri Ratas ja lisas, et ei saanud nõustuda Reformierakonna nõudmisega tõsta maksuvaba miinimum 500 euroni ka üle 2100 euro teenivatele inimestele, mis läheks maksma 250 miljonit eurot. See raha tuleks lastetoetuste, pensionite ja noorte perede arvelt, tõdes Ratas.

SEGADUS ALLKIRJADEGA? Elurikkuse Erakond nõuab e-häälte ülelugemist

SEGADUS ALLKIRJADEGA? Elurikkuse Erakond nõuab e-häälte ülelugemist (10)

"Esimest korda tekkis tänavu e-hääletuste tulemusi vaadates kahtlus, et Reformi mäekõrgune ülekaal kõigi teiste ees ei ole päris loogiline," teatas Elurikkuse Erakonna eestvedaja Artur Talvik ja lisas, et kuna esimesel häälte lugemisel polnud allkirja, siis oleks nende häälte arvu saanud muuta vastavalt teisele lugemisele. "See asi tuleb kogu rahva ees selgeks teha, kas ja mis seal tehtud on!"

Laadimine...Laadimine...