Poliitika

Anvelt: Jüri Ratas võttis selge hoiaku

Anvelt: Jüri Ratas võttis selge hoiaku

"Nii kaua, kuni valitsus töötab läbipaistavalt, me räägime, arutame, ei näe ma probleemi valitsuse tervises," sõnas siseminister Andres Anvelt. "Eestis pole kunagi olnud skandaalivaba valitsust. Tervis seisneb koostöövõimes, kuidas lahendada keerulisi küsimusi." Justiitsminister Reinsalu kinnitas, et kõige oulisem on probleemide kiire lahendamine.

Korb astus NATO-teemaliste kommentaaride tõttu tagasi

Korb astus NATO-teemaliste kommentaaride tõttu tagasi (5)

"Mihhail Korb kinnitas mulle veelkord, et toetab Eesti kuulumist NATO-sse, aga võtab vastutuse oma eilse ebaõnnestunud sõnavõtu eest. Tunnustan tema riigimehelikku otsust," sõnas peaminister Jüri Ratas. "Valitsuse seisukoht julgeolekupoliitikas on üksmeelne ega pole muutunud."

Bahovski: terrorirünnakud eurooplaste põhivabadusi ei piira

Bahovski: terrorirünnakud eurooplaste põhivabadusi ei piira (7)

"Kui võrdleme seda, mis juhtus Ameerikas 11. septembril 2001, siis midagi sellist ei ole ju Euroopas veel toimunud. Sellisel skaalal rünnakut, kus oleks hukkunuid mitu tuhat, praegu ei ole," kommenteeris "Diplomaatia" peatoimetaja Erkki Bahovski Manchesteris toimunud rünnaku võimalikke tagajärgi. "Ameerika Ühendriikides tugevdati sisejulgeolekut ja anti jõustruktuuridele suuremad volitused, ent põhivabaduste kallale ei mindud. Kui arvestada veel Suurbritannia ajaloolist traditsiooni, on väga ebatõenäoline, et see seal ka juhtuks."

Keskerakond avaldas oma hüüdlause valimisteks

Keskerakond avaldas oma hüüdlause valimisteks

Täna avaldas Keskerakond kohalike omavalitsuste valimiste hüüdlause, mis kõlab: "Teised lubavad, meie teeme". Hüüdlauset hakatakse kasutama erakonna kampaanias kõikjal üle Eesti. "Lubadustele peavad järgnema ka selged otsused ja teod," ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Maria Kaljuste: naiste roll Eesti poliitikas on puudulik

Maria Kaljuste: naiste roll Eesti poliitikas on puudulik (1)

"Naistel on väga tugev alalhoiuinstinkt. Nad on väga hoolitsevad ja ettevaatavad tänu sellele, et nad muretsevad oma laste tuleviku pärast," sõnas Tark ja Terve Eesti asutajaliige Maria Kaljuste. "Protsent, mis on praeguste poliitiliste liikumiste hulgas naisi, on ainult alla 10," nentis Eesti Klubi endine president Mati Väärtnõu. "Teisalt on naised ilmselt ühiskonna kõige olulisem osa. Ilma naisteta ei oleks mehi, ilma naisteta ei oleks Eesti ega eestluse kestmist."

Küberasjatundja Märt Põder algatas petitsiooni: e-hääletamist arendatakse nurga taga, ilma poliitvastutuseta

Küberasjatundja Märt Põder algatas petitsiooni: e-hääletamist arendatakse nurga taga, ilma poliitvastutuseta (1)

"Püüe meelitada kodanikke kampaania korras usaldama e-hääletamise mehhanismi, mille põhimõtteid ei suuda endale selgeks teha ning läbi arutada isegi mitte Riigikogu, on täiesti vastuvõetamatu!" väitis küberasjatundja ning kodanik-aktivist Märt Põder. Ta on algatanud allkirjade korjamise, sundimaks Riigikogu võtma endale vastutust e-hääletamise süsteemi ja seal tehtavate uuenduste eest.

Ratas: valitsuse tervis on hea

Ratas: valitsuse tervis on hea

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et võimuliidu tervis on hea ning ta ei näe probleemi selles, et Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) uus esimees soovib muuta koalitsioonilepingut.

Linnapeakandidaat Aas lubab pensionilisa pealinnas tõsta 100 euroni

Linnapeakandidaat Aas lubab pensionilisa pealinnas tõsta 100 euroni

"Me mõistame kuivõrd keeruline on pensionäridel — ja eriti üksi elavatel pensionäridel — oma igapäevaste kulutustega toime tulla. Just sel põhjusel alustaski Tallinn iga-aastase lisatoetuse maksmisega, mida oleme järk-järgult ka suurendanud," rääkis Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat. "Arvestades riigi sajanda juubeli saabumist on igati kohane tõsta ka toetussumma saja euroni."

Riik hakkab toetama tööandjaid alaealiste palkamisel

Riik hakkab toetama tööandjaid alaealiste palkamisel

"Eesmärk on motiveerida tööandjaid tegelema ka alaealistega ning sellega suurendada noorte võimalusi töökogemuse saamiseks, näiteks koolivaheajal," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. "See on üks meede, millega ennetada noorte töötust ja vähendada uute NEET noorte tekkimist."

Sarapuu Sõerdile: madalapalgaliste aitamiseks tuleks meie eelnõusid toetada

Sarapuu Sõerdile: madalapalgaliste aitamiseks tuleks meie eelnõusid toetada

Kersti Sarapuu sõnul hirmutab Aivar Sõerd inimesi jutuga, et uutest maksudest tulenev hinnatõus mõjutab just väiksema sissetulekuga inimesi. "Tulumaksuvaba miinimum jätab inimestele kuni 768 eurot aastas enam kätte, samal ajal kui pakendiaktsiisi mõju on umbes 13 eurot aastas," rõhutas Sarapuu. "Jätsime ära ka eelmise valitsuse planeeritud diislikütuse aktsiisi tõusu, mis tõepoolest oleks transpordihinnad kõrgemaks viinud ja ühes sellega tõstnud ka toidukaupade hinda poes."

Presidendi puhkeaega tulevikus ei hüvitata

Presidendi puhkeaega tulevikus ei hüvitata

Uues seaduses tunnistatakse kehtetuks presidendi võimalus saada aastas 35 kalendripäeva puhkus ning saada puhkusetasu, mis on võrdne tema ametipalgaga. See aitab kaasa ka maksumaksja raha kokkuhoidmisele. "Näiteks president Ilves sai oma ametiaja lõpus hüvitist enam kui 30 000 eurot," sõnas riigikogulane Anneli Ott.

FOTOD! Riigikogu arutab maksumuudatusi

FOTOD! Riigikogu arutab maksumuudatusi

Täna arutatakse riigikogus mitmeid maksumuudatusi, istung ähvardab venida hiliste õhtu- või koguni varaste hommikutundideni. Esimesele lugemisele tulevad muuhulgas nii karastusjoogimaks, pakendimaks kui ka alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsisiisi puudutav seadusemuudatus.

Lauri Laats: kas Liisa Pakosta teeb riigi rahaga valimiskampaaniat?

Lauri Laats: kas Liisa Pakosta teeb riigi rahaga valimiskampaaniat?

Tallinna Linnavolikogu aseesimees Lauri Laats küsib Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni käest, kas võrdõigusvolinik Liisa–Ly Pakosta pildi ja nimega levitatavad bukletid on seaduslikud või on tegemist valimiskampaaniaga. Pakosta kuulub Tallinna Linnavolikogu Isamaa ja Res Publica fraktsiooni.

Jüri Ratas: meilt oodatakse kuue kuuga e-Euroopa valmis tegemist

Jüri Ratas: meilt oodatakse kuue kuuga e-Euroopa valmis tegemist (1)

"Ilmselt ei üllata kedagi, et üheks meie prioriteediks on digitaalne Euroopa ja andmete vaba liikumine. Rääkides Euroopa ametikaaslastega, tundub Eesti IT-maine olevat nii tugev, et meilt oodatakse kuue kuuga e-Euroopa valmis tegemist," rääkis peaminister Jüri Ratas Riigikogu ees Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise teemal. "Peame jääma realistlikuks, kuid meil on tõepoolest mahukas ning Euroopa tuleviku jaoks ülioluline digiprogramm."

Valitsus kiitis heaks riigireformi kava

Valitsus kiitis heaks riigireformi kava

Valitsus kiitis 11. mai kabinetiistungil heaks riigireformi kava, mille prioriteet on viia läbi kohalike omavalitsuste olukorda parandav haldusreform, kaotada maavalitsused, viia pealinnast välja sobilikud töökohad ja luua riigimajad maakonnakeskustesse, korrastamaks avalikke teenuseid.

Laadimine...Laadimine...