Poliitika

Voog: Eesti 200 kasvatas toetust sotside arvelt

Voog: Eesti 200 kasvatas toetust sotside arvelt (4)

Oktoobriga võrreldes oma toetust poole võrra kasvatanud Eesti 200 võitis toetajaid juurde ilmselt sotsiaaldemokraatide arvelt, ütles uuringufirma Kantar Emor uuringujuht Aivar Voog erakondade novembri reitinguid kommenteerides. "Valimiskünnise piiri peal jätkab Isamaa ning roheliste ja Vabaerakonna toetus on sellele selgelt alla."

FOTOD JA VIDEO! Korobeinik: Reformierakond on kaitsepostitsioonil ega paku ühtegi majandusreformi

FOTOD JA VIDEO! Korobeinik: Reformierakond on kaitsepostitsioonil ega paku ühtegi majandusreformi

"Veel mõni aasta tagasi oleks see veidralt kõlanud, aga täna on minu lootus liberaalsele, innovaatilisele ja avatud Eestile seotud just Keskerakonnaga," rääkis endine reformierakondlane Andrei Korobeinik, kes koos Imre Sooäärega kandideerib Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas. "Soovin koos nendega ellu viia Eestile olulisi reforme, milleks teised erakonnad täna valmis ei ole – sotsiaalmaksu lagi, kaasav riigieelarve, maleõpe koolides, hallide passide taastootmise lõpetamine," selgitas ta.

Keskerakonna esinumber Harju- ja Raplamaal on Jüri Ratas

Keskerakonna esinumber Harju- ja Raplamaal on Jüri Ratas

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas on Riigikogu valimistel suurima valimisringkonna ehk Harju- ja Raplamaa esinumber. Teiste seas kandideerivad ringkonnas Ratase kõrval Kaido Höövelson, Kristiina Heinmets-Aigro, Vladimir Velman, Toomas Vitsut ja Aivar Riisalu.

Jüri Ratas: tänaseks on kõik erakonnad mõistnud, et madalapalgaliste tulumaksuvabastuse tõus 500 euroni õiglane samm

Jüri Ratas: tänaseks on kõik erakonnad mõistnud, et madalapalgaliste tulumaksuvabastuse tõus 500 euroni õiglane samm (3)

"Maksuvaba tulu reform, lisaraha tervishoiule, kohalike omavalitsuste ja maaelu toetamine ning tasuta maakondliku ühistranspordi käivitamine on vaid mõned meie märgilisemad saavutused," loetles Keskerakonna juht ja peaminister Jüri Ratas. "Meie jaoks on olulisem kõigi kaupade ja teenuste hindu mõjutavate kütuse- ja elektriaktsiisi vähendamine kui vägijookide kättesaadavamaks muutmine," sõnas ta lisades, et kui erakonnad teevad koostööd, siis on võimalik ehitada õiglast Eestit.

OTSEBLOGI! Maria Mägi-Rohtmets: finantsinspektsioon pole kaitsnud meie investorite raha

OTSEBLOGI! Maria Mägi-Rohtmets: finantsinspektsioon pole kaitsnud meie investorite raha (2)

"Meie finantsinspektsioon on võtnud endale omaks valikuliselt salatsemise kultuuri, see pole päris õige," rääkis rahapesuarutelul vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets. "Konfidentsiaalsus on eelkõige klientide ja investorite saladuste hoidmine. Ma ei ole nõus, et järelevalve tulemused peaksid olema konfidentsiaalsed." Samuti tõdes Mägi-Rohtmets, et Danske skandaal on rikkunud Eesti mainet. Inglismaal tekkis inimesel kinnisvara ostmisel probleem: "Te olete Eesti kodanik. See on rahapesu maa."

Õigusekspert põrmustab Laine Randjärve lootused

Õigusekspert põrmustab Laine Randjärve lootused

Konkursi lõpusirgel Eesti Kontserdi juhi kohast ilma jäänud Laine Randjärv ei jäta jonni ja nõuab advokaadi vahendusel, et temaga siiski tööleping sõlmitaks, kuid Tartu Ülikooli äriõiguse dotsendi Andres Vuti hinnangul ei ole tal esitatud argumentide põhjal edu loota.

Jaak Aab: lesepension aitaks tõsta üksi jääva eaka elukvaliteeti

Jaak Aab: lesepension aitaks tõsta üksi jääva eaka elukvaliteeti

"Paraku näitab oodatav eluiga, et naistel tuleb abikaasata elada keskmiselt üheksa aastat enam. Laste kasvatamise või muude põhjuste tõttu on naised samas tööturult kauem eemal, mistõttu on nende pension vanaduspõlves mehe omast tavaliselt väiksem," rääkis endine sotsiaalminister ja keskerakondlane Jaak Aab.

Politoloog Vabaerakonna ideest langetada valimiskünnist: naiivne kauplemine!

Politoloog Vabaerakonna ideest langetada valimiskünnist: naiivne kauplemine!

"Kui mõni parteiliige teeb ettepaneku valimiskünnist vähendada, on tegemist ilmselgelt omakasumiga, et kindlustada oma parteile parlamenti pääsemine," kommenteeris politoloog Rein Ruutsoo Vabaerakonna esimehe Kaul Nurme ettepanekut langetada valimiskünnis viielt protsendilt kolmeni. "See näitab, et partei on nõrk, neil pole perspektiivi ja nad üritavad kaubelda paremat positsiooni."

TAMMIST: Eesti peaks 2030. aastaks tarbima ainult taastuvenergiat

TAMMIST: Eesti peaks 2030. aastaks tarbima ainult taastuvenergiat (3)

"Roheline poliitika ei ole lööklause, sotsiaaldemokraatide meelest on tegemist absoluutse hädavajadusega," selgitas sotsist ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist. "Kliimakatastroofi vältimiseks on täna käimas rohetehnoloogiate revolutsioon, mis oma ulatuselt ja mõjult on sarnane esimese tööstusrevolutsiooniga, ent oma kiiruses võrreldav digitaalse revolutsiooniga. Riiklik poliitika peab siin olema veduri rollis ning ettevõtjate innovatsioon seda toetama."

Helme lasi riigil tasuda oma sotsiaalmeedia arveid

Helme lasi riigil tasuda oma sotsiaalmeedia arveid (1)

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonijuht Martin Helme on kasutanud võimalust raha eest oma sotsiaalmeediaedule hoogu anda – postituste võimendamise kulud on ta lasknud kanda kuluhüvitistesse, nagu selgub äsja riigikogu kantseleis kokku pandud kuluhüvitiste dokumentidest.

PRESIDENT: Inimene ei tohi riigi eksimuse pärast kannatada

PRESIDENT: Inimene ei tohi riigi eksimuse pärast kannatada

"Debatti selle üle, kes on õige eestlane, võib ja tulebki ka pidada, aga kõigepealt tuleb see segadus ära klaarida nii, et hammasrataste vahele jäänud inimesed rohkem ei kannataks," kommenteeris Eesti president Kersti Kaljulaid segadust Abhaasia eestlaste kodakondsusega.

Laadimine...Laadimine...