Poliitika

OTSEÜLEKANNE PALGALÕHE SEADUSE ARUTELUST! Tiit Terik: me ei tohi palka makstes mõelda, kas see läheb mehele või naisele

OTSEÜLEKANNE PALGALÕHE SEADUSE ARUTELUST! Tiit Terik: me ei tohi palka makstes mõelda, kas see läheb mehele või naisele

"Kindlasti on neid, kelle jaoks meeste ja naiste võrdne tasustamine on pseudoteema, millega ei peaks riik tegelema ja laskma turul ise seda küsimust reguleerida. Mina nii ei arva," rääkis riigikogulane Tiit Terik. "Usun, et Eesti ühiskonnas ei peaks töötasu kokkulepete juures vaatama, kas palkad mehe või naise," sõnas ta. "Kui mehed ja naised saavad võrdse töö eest võrdset tasu, siis võidab sellest kogu ühiskond, ka ettevõtjad," kinnitas Marianne Mikko. Riigikogu arutab soolise võrdõiguslikkuse seaduse muutmise eelnõud, vaata otseülekannet siit!

Jaanus Karilaid: miks ei helistanud Jürgen Ligi Danske juhtumis oma Taani kolleegile?

Jaanus Karilaid: miks ei helistanud Jürgen Ligi Danske juhtumis oma Taani kolleegile? (5)

"Miks endine rahandusminister Jürgen Ligi ei pärinud Danske Eestis toimuva kohta aru Taani rahandusministrilt?" küsis Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid pärast esmaspäevast õiguskomisjoni istungit. Seal konstateeriti taas, et finantsinspektsioon vaatas rahapesu tunnustega summade liikumist aastaid üsna abitult pealt, inspektsiooni kontrollima ja toetama pidanud poliittasandit ei paistnud teema aga huvitavat.

Voog: Reformierakond kaotas toetust vanade ja vaeste seas

Voog: Reformierakond kaotas toetust vanade ja vaeste seas (4)

"Erakondade reitingute edetabelit juhib veel Reformierakond, kuid nende osakaal on võrreldes maikuuga oluliselt kukkunud," ütles uuringufirma Kantar Emor uuringujuht Aivar Voog. "Suurem langus toimus vanemaealiste ja väiksema sissetulekuga vastajate hulgas ehk nendes sihtrühmades, kus selle erakonna toetus on olnud ajalooliselt juhuslikumat laadi," märkis Voog.

Mart Helme: Danske rahapesu viitab poliitilisele korruptsioonile

Mart Helme: Danske rahapesu viitab poliitilisele korruptsioonile (11)

Kuigi kauaaegse rahandusministri Jürgen Ligi kritiseerimine on õigustatud, sest ta oli finantsinspektsiooni nõukogu esimees, on tähelepanuta jäänud Ligi roll 2006. aastal valitsuse juurde moodustatud rahapesu ja terrorismi tõkestava komisjoni juhina aastatel 2009-2014, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme. Tema hinnangul võlgnevad ka sise- ja justiitsministrid nagu Lang, Michal, Pevkur, Pihl, Pomerants ja Vaher avalikkusele selgituse, miks neile alluv politsei ei tegelenud rahapesu takistamisega Eestis.

INFOTUND KELL 13: Juttu tuleb tööandjate manifestist, aktsiisipoliitikast ja paljust muust

INFOTUND KELL 13: Juttu tuleb tööandjate manifestist, aktsiisipoliitikast ja paljust muust

Kultuuriminister Indrek Saar peaministri ülesannetes vastab küsimustele tööandjate manifestist, hariduspoliitikast ja aktsiisipoliitikast. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastab küsimustele sooideoloogiast kooliõpikutes, spetsialistide koolitamise vajadusest Eesti kõrgkoolides ja õpetajate ettevalmistamisest. Keskkonnaminister Siim Kiisler vastab küsimustele metsanduse arengukava koostamisest ja KIK-st ja metsanduspoliitikast.

Ratas: 11 miljardiline eelarve tõstab päästjate ja politseinike palku ning arendab maapiirkondi

Ratas: 11 miljardiline eelarve tõstab päästjate ja politseinike palku ning arendab maapiirkondi

Peaminister Jüri Ratase sõnul panustab järgmise aasta eelarve eelkõige inimestesse, avalikesse teenustesse ja maapiirkondade arengusse. Nii patrullpolitseinike, piirivalvurite kui ka päästjate palgad peavad märkimisväärselt kasvama. Samuti jätkuvad palgatõusud hariduse, kultuuri ja sotsiaalhoolekande valdkonnas." Politseinike ja päästjate palgatõusuks suunab valitsus 21 miljonit eurot, haigekassa saab ravijärjekorda lühendamiseks 180 miljonir eurot, õpetajate palk tõuseb 1500 euroni.

Facebook ähvardas Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda

Facebook ähvardas Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda

Sotsiaalvõrgustik Facebook eemaldas pühapäeval portaali Objektiiv märtsikuus tehtud postituse, väites et tegu on vihakõnega, ja ähvardas platvormi reegleid väidetavalt rikkuva materjali postitamise jätkumisel Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda.

Valimislubaduste uuring: lastetoetuse tõusul on enamuse toetus

Valimislubaduste uuring: lastetoetuse tõusul on enamuse toetus

Erakondade valimiseelsete lubaduste kohta uuriva Ühiskonnauuringute Instituudi kinnitusel on märki tabanud Keskerakond, kelle lubadus tõsta lapsetoetusi pälvis 94 protsendi valijate toetuse. "See annab selge signaali, et inimesed ootavad aktiivse laste- ja perepoliitikaga riiki," ütles Keskerakonna riigikogu valimisplatvormi töörühma juht Tanel Kiik.

Mäggi: kirikud saavad raha omandireformi reservi asemel riigieelarvest

Mäggi: kirikud saavad raha omandireformi reservi asemel riigieelarvest (1)

"Me lahendame selle tõenäoliselt riigieelarve kaudu, detailid on praegu kokku leppimisel," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. "Piltlikult öeldes on mõnedel eelarveridadel raha natuke üle jäänud. Nii, et tegelikult see raha on olemas ja seal ei ole vaja kuskilt midagi ära võtta. Aga ma seda praegu ei täpsustaks, kuna see kõik ei ole veel lõpuni kokku lepitud."

Laadimine...Laadimine...