Poliitika

Ratas: Eesti kaalub vastusamme Salisbury närvigaasi rünnakule

Ratas: Eesti kaalub vastusamme Salisbury närvigaasi rünnakule (4)

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti kaalunud erinevaid võimalusi vastusammuks Salisbury närvigaasi rünnakule, lisades, et üks võimalik samm on diplomaatide väljasaatmine. Ratase sõnul mõistab Eesti närvigaasi rünnaku Suurbritannias üheselt hukka. "Tegemist on rahvusvahelise õiguse ja korra jõhkra rikkumisega," ütles Ratas.

Tsahkna: Eesti peab Venemaa luurajad välja saatma

Tsahkna: Eesti peab Venemaa luurajad välja saatma (10)

Eesti peab näitama üles solidaarsust Ühendkuningriikidega ning saatma välja Eestis diplomaatilise kattevarju all töötavad Venemaa luurajad, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna. Komisjoni esimehe Hannes Hanso sõnul oleks luurajate väljasaatmine üks Ühendkuningriigi toetuseks astutavatest sammudest

VEB Fondi hakatakse riigikogus arutama riiklikult tähtsa küsimusena

VEB Fondi hakatakse riigikogus arutama riiklikult tähtsa küsimusena (2)

Eesmärk on saada selgust, kui riik on sekkunud eraõiguslikesse suhetesse läbi riigikogu otsuse ja läbi Eesti Panga tegevuse, siis missugustel tingimustel on Eesti riik tänase olukorra eest vastutav, sõnas õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid. "Näiteks osad VEB-fondi sertifikaadiomanikud on saanud hüvitist ja osad mitte. Kas see on õiglane ja kas siin eksisteerib kuskil ka poliitiline vastutus? Oluline on saada ka kindlustunne, et üks erakond, mis on rohkem seotud VEB-fondi juhtumiga poleks Kremli poliitikute poolt manipuleeritav."

Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul

Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul

Peaminister Jüri Ratas osaleb neljapäeval ja reedel Brüsselis Euroopa Ülemkogul, kus peateemadeks on seekord majandus- ja kaubandusküsimused, suhted Venemaa ja Türgiga ning Brexiti hetkeseis.

Kaja Kallas: ma ei soovi valida pooli

Kaja Kallas: ma ei soovi valida pooli (1)

Reformierakonna esimehe kandidaat Kaja Kallas kinnitas, et püüdis jääda neutraalseks erakonna riigikogu fraktsioonis tekkinud tülis selle üle, keda esitada riigikogu aseesimehe kandidaadiks. Nädalavahetusel soovitas ta Hanno Pevkuril loobuda kandidatuurist.

Silver Meikar: uskumatu, et Ansip nii nõmedalt valetab

Silver Meikar: uskumatu, et Ansip nii nõmedalt valetab (1)

Silver Meikar lükkas tagasi Andrus Ansipi süüdistuse, et ta võttis osa Reformierakonnale mõeldud ärimeeste annetusi endale. "Kui Ansip midagi sellist väidab, siis ta kinnitab täiesti selgelt, et erakonnas oli varjatud annetusi, mis sel hetkel olid seadusevastased."

Uuring: Keskerakond on veebruaris toetust kasvatanud

Uuring: Keskerakond on veebruaris toetust kasvatanud (6)

"Teisel kohal olev Keskerakond on mõnevõrra taastanud oma positsioone, tõustes 24 protsendi lähedale, neid toetavad põhiliselt mitte-eestlased, tallinlased ja vanemaealised," märkis Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog. Keskerakonda toetas märtsis 23,8 protsenti vastanutest, mida on 3,3 protsendipunkti rohkem kui veebruaris. 

Ilves: tuleks luua uut tüüpi liit demokraatiate kaitseks

Ilves: tuleks luua uut tüüpi liit demokraatiate kaitseks (3)

"Digi-ajastul demokraatiate vastu kasutatavatel meetoditel ei ole mõju autoritaarsetele režiimidele," rääkis president Toomas Hendrik Ilves. "Demokraatlikud riigid peaksid kasutama omaenda asümmeetrilisi eeliseid: inimõiguste austamist, tõelist turumajandust, kvaliteetset haridussüsteemi ja kõige tähtsamana õigusriiki."

TANEL KIIK: Eakad väärivad tuge, mitte võrdlemist lammastega

TANEL KIIK: Eakad väärivad tuge, mitte võrdlemist lammastega (1)

"Kindlasti vajavad allpool suhtelist vaesuspiiri elavad eakad kõige suuremat tuge, kuid selle asemel võrdleb EKRE esindaja väärikas eas inimesi lammastega," kirjutab peaminister Jüri Ratase büroo juht Tanel Kiik sotsiaalmeedias vastuseks EKRE liidri Mart Helme abikaasale Helle-Moonika Helmele.

Jüri Ratas: kui praegu tõuseb pension 7,6%, siis paari aasta pärast võiks tõusta sada eurot

Jüri Ratas: kui praegu tõuseb pension 7,6%, siis paari aasta pärast võiks tõusta sada eurot (2)

"Kavandame seda nii, et koos indekseerimisega tõuseks keskmine vanaduspension 2020. aastal 100 euro võrra. See tähendab, et erakorraliselt tuleb pensione tõsta circa 60-70 euro võrra," sõnas peaminister Jüri Ratas. "Oleme jõudnud olukorda, kus saame julgelt öelda, et oleme õigel kursil. Liigume suuremate sissetulekute ja parema toimetuleku suunas," ütles endine sotsiaalminister ja praegune riigihalduse minister Jaak Aab. Eesti riiklik pension tõuseb sel aastal indekseerimise tulemusel 7,6 protsenti.

Laadimine...Laadimine...