Poliitika

Plakatiaktsioon kukutas Eesti 200 toetuse kahele protsendile

Plakatiaktsioon kukutas Eesti 200 toetuse kahele protsendile (2)

"Tegemist on tõenäoliselt ainsa küsitlusega, mis viidi läbi vahetult plakatiaktsiooni ning sellele järgenud diskussiooni ajal ja selle põhjal kaotas Eesti 200 aktsiooniga toetajaid," kommenteeris Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson ja lisas, et eriti kaotas Eesti 200 toetust muust rahvusest vastajate seas. Keskerakonda ja Reformierakonda toetas mõlemat 27% vastanutest.

EKRE ähvardab oma kaitseüksuste loomisega

EKRE ähvardab oma kaitseüksuste loomisega (9)

Kui politsei ei ohjelda Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ähvardajaid ja ründajaid, võib EKRE asuda moodustama oma kaitseüksusi, teatas erakonna aseesimees ja riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme. "Kas sallivuslased seda tahavadki, et EKRE hakkaks organiseerima oma kaitseüksusi?"

Eesti 200 tahab arutada varamaksude suurendamist

Eesti 200 tahab arutada varamaksude suurendamist (7)

"Minu isiklik nägemus on see, et varamaksud peavad tulevikus tõusma," ütles Eesti 200 juhatuse liige Priit Alamäe. Muud Eesti 200 maksualased ettepanekud on näiteks erisoodustusmaksu täielik kaotamine ettevõtetele töötajate arengu ja tervisega seotud kulude osas, sotsiaalmaksu lae kehtestamine kolmekordse keskmise palga tasemel.

ERJK hakkab arutama Keskerakonna rahastamist puudutavaid väiteid

ERJK hakkab arutama Keskerakonna rahastamist puudutavaid väiteid

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK)kontrollib nii Paavo Pettai kui ka Evelyn Sepa ja teiste endiste ja praeguste keskerakondlaste väiteid Keskerakonna rahastamise koht, samas kahtleb komisjoni aseesimees Kaarel Tarand, kas nii vana juhtumi uurimiseks on mõistlik menetlust alustada.

Voog: Reformi ja Keskerakonna toetus on sisuliselt võrdne

Voog: Reformi ja Keskerakonna toetus on sisuliselt võrdne (1)

"Erakondade reitingute edetabelit juhivad Reformierakond ja Keskerakond, kelle reiting on peaaegu võrdne, olulist vahet ei ole," selgitas uuringufirma Kantar Emor uuringujuht Aivar Voog. Kui Reformierakonda toetas jaanuaris 24,4% ja Keskerakonda 23,4% vastanutest, siis EKRE on tugeval kolmandal kohal 20,2% toetusega.

Politoloog Ruutsoo Eesti 200 valimiskampaaniast: intellektuaalide partei hindas oma võimeid üle

Politoloog Ruutsoo Eesti 200 valimiskampaaniast: intellektuaalide partei hindas oma võimeid üle

"Täiesti tundmatud inimesed võtavad voli interpreteerida märke, mille tõlgendamine jäetakse vastuvõtja õlgadele. Kui on tundmatu sõnum, siis inimesed tõlgendavad seda alati halvemalt ja reageerivad hirmunumalt või vihasemalt," ütles politoloog Rein Ruutsoo, kes peab erakond Eesti 200 plakateid linnaruumis kommunikatsioonistrateegia tõsiseks eksituseks. "Semiootika võtmes on endalt vastutus ära pandud."

Kristina Kallas tunnistas skandaalse plakati tellimist, poliitikud kritiseerivad lõhestavat reklaami

Kristina Kallas tunnistas skandaalse plakati tellimist, poliitikud kritiseerivad lõhestavat reklaami (3)

"Kui 2007. aastal nägid vene eriteenistused kurja vaeva, et Tallinna Tõnismäel tekiks rahvustevaheline mäss ja ajaloo erinevast tõlgendamisest lähtuv etniline konflikt, siis 2019. aastal andsid eestlased vastutustundetult ise vene propagandale maitsva kondi hambusse," kommenteeris Vabaerakonna juht Kaul Nurm Eesti200 valimiskampaania algust. Ka Reformierakonna juht Kaja Kallas nentis, et Eesti 200 juhid kasutasid nn Vene kaarti, kui on selle eest varem teisi erakondi kritiseerinud.

Presidendi tegus aasta läks maksma üle 400000 euro

Presidendi tegus aasta läks maksma üle 400000 euro

President Kersti Kaljulaid tegi eelmisel aastal 35 ametlikku välisvisiiti ning kohtus kokku ligi saja riigipeaga, et tugevdada Eesti liitlassuhteid. Lisaks keskendus president Eesti püüdlustele saada ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Kõlvart: volikogus istuvad riigikogulased vähendavad kohalike võimalusi kaasa rääkida

Kõlvart: volikogus istuvad riigikogulased vähendavad kohalike võimalusi kaasa rääkida

Kui kümme aastat tagasi suurendati seadusega Tallinna linnavolikogu miinimumarvu 79 liikmeni, siis põhjendati seda demokraatia suurendamisega, kuid tegelikult pole ükski valimisliit volikokku pääsenud, nentis Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, et sellega kasvasid vaid erakondade fraktsioonid. "Riigikogu liikmete tulemine volikogudesse on vähendanud kohaliku kogukonna liidrite võimalusi kaasa rääkida kohaliku elu küsimustes," sõnas ta. Kõlvarti hinnangul võiks eeskuju võtta Helsingis ja Londonist, sest volikogu oleks efektiivne ka väiksema koosseisuga.

Uuring: noorte hulgas tõusis populaarseimaks EKRE

Uuring: noorte hulgas tõusis populaarseimaks EKRE

Eesti nooremapoolsete valijate hulgas tõusis populaarseimaks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kesk- ja vanemaealiste hulgas on suurima toetusega Keskerakond, selgub BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor detsembri algul läbiviidud küsitlusest.

Ränderaamistiku poolt hääletamata jätnud Reformierakond langes reitingutabelis teiseks

Ränderaamistiku poolt hääletamata jätnud Reformierakond langes reitingutabelis teiseks (3)

"Emotsionaalne arutelu ÜRO rändeleppe üle on siis oluliselt kasvatanud rahvuslaste segmenti erakondade maastikul," sõnas uuringufirma Kantar Emor uuringujuht Aivar Voog. Kui Isamaa toetus jäi vahepeal künnise alla, siis on see nüüd tõusnud 7.8 protsendini. Erakondade populaarsustabelit esmakordselt juhtima läinud Keskerakonna reiting on olnud suhteliselt stabiilne viimased neli kuud, lisas Voog.

Paindlik ja senisest solidaarsem pension sai seaduseks

Paindlik ja senisest solidaarsem pension sai seaduseks

2021. aastast muutub esimese samba pensioni arvutamine senisest solidaarsemaks ning ühiskond hakkab enam hindama inimesi, kelle palk on olnud väiksem, nagu näiteks lasteaia õpetajad, eakate hooldajad, koristajad jne. "Ka väikese palga juures peab pension tagama piisava sissetuleku – riigi ülesanne on anda inimestele kindlustunne olla vanaduspõlves vaesuse eest kaitstud," rääkis sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.  

Isikuandmed saavad tugevama kaitse

Isikuandmed saavad tugevama kaitse

Vastutus rikkumiste eest läheb suuremaks ja maksimaalne trahv isikuandmete töötlemise põhimõtete eiramise eest võib olla kuni 20 miljonit eurot või kuni neli protsenti juriidilise isiku käibest, selgitas uut seadust riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Tiit Terik.

Laadimine...Laadimine...