Poliitika

Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist
Poliitika Eesti

Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist (2)

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei esita oma kandidaati riigi peaprokuröri ametikohale, kuid on jätkuvalt senise peaprokuröri Lavly Perlingu jätkamise vastu, justiitsminister Raivo Aeg plaanib aga EKRE vastuseisust hoolimata esitada peaprokuröriks praegu ametis oleva Perlingu.

Juhan Parts: ma usun, et valitsus ei lagune
Poliitika Eesti

Juhan Parts: ma usun, et valitsus ei lagune (2)

Endine peaminister ja praegune Euroopa Kontrollikoja liige Juhan Parts ütles intervjuus "Postimehele", et neljapäeval PPA juhi Elmar Vaheri ja EKRE ministrite Helmede lahkhelist lahvatanud skandaali tõttu valitsus ei lagune.

Sotsiaaldemokraadid: Ratasel tuleb Helmed tagandada
Poliitika Eesti

Sotsiaaldemokraadid: Ratasel tuleb Helmed tagandada (1)

"Anname Ratasele aega 21. augustini. Seejärel algatab sotsiaaldemokraatide fraktsioon umbusaldusavalduste sisse andmiseks riigikogu liikmete allkirjade kogumise. Eesti väärib normaalset valitsust. Me ei tohi olla Euroopa häbiplekk," lausus Saar.

KÜSIMUS: Kas poliitikute poolt valitud peaprokurör on poliitikute mõju all või mitte?

KÜSIMUS: Kas poliitikute poolt valitud peaprokurör on poliitikute mõju all või mitte?

"Tänane peaprokurör ei ole suutnud prokuratuuri toimima panna," arvab riigikogu esimees Henn Põlluaas. "Mõned kohtuasjad venivad aastatepikkuseks, kohtutele esitatakse materjale, mis on allpool igasugust arvestust." "Valitsused tulevad ja lähevad, peaprokurörid jäävad," jääb filosoofiliseks endine siseminister Katri Raik, kelle sõnul ei näe ta Perlingu väljavahetamiseks ühtki põhjust. Kui peaprokurör on ametisse nimetatud, siis ei ole ta kuidagi poliitiliselt mõjutatav, leiavad ka teised poliitikud.

Arvamusfestival: kas rahvusidentiteedil on tulevikus kohta?
Festival Poliitika Eesti

Arvamusfestival: kas rahvusidentiteedil on tulevikus kohta? (1)

Rändekriiside, hõlpsate migratsioonitingimuste ja üha multikultuursemate ühiskondade taustal kerkib küsimus rahvusidentiteedi püsivusest. Arvamusfestivalil räägitakse teemal, kas rahvus on parim näitaja, mille alusel kujundada kodaniku lojaalsust riigile? Millist rahvuslust saaks pidada võimalikuks ja vajalikuks tänapäeva Euroopas?

XIII Maapäeva väisas nii president kui minister
Poliitika Eesti

XIII Maapäeva väisas nii president kui minister

President Kersti Kaljulaid kohtus reedel Räpina Loomemajas Aasta Küla nominentide esindajatega, kus tõdes, et kogukonnad on omavalitsemisse üha paremini kaasatud. „Eelkõige seal, kus on kaunis loodus või tegus omavalitsus, on ka elanike arv hakanud tõusma,“ ütles ta.

Ratas: koostöö Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem
Poliitika Eesti

Ratas: koostöö Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem (1)

„Eesti ja Soome vahetavad omavahel juba digiretsepte, kuid võimalusi on veel maksuandmete, äri- ja rahvastikuregistri ning sotsiaalteenuste valdkondades. Põhja- ja Baltimaade regioonist võiks saada maailma kõige paremini digitaalselt ühendatud piirkond," rõhutas peaminister Jüri Ratas kohtumisel Soome peaministriga digikoostöö tähtsust.

Laadimine...Laadimine...