Poliitika

Ratas Sarapuude hagist: tänu jumalale, et Eesti on õigusriik

Ratas Sarapuude hagist: tänu jumalale, et Eesti on õigusriik (2)

"Tänu jumalale, et Eesti on õigusriik. Igal inimesel on õigus pöörduda kohtu poole ja kohus hindab," kommenteeris peaminister Jüri Ratas perekond Sarapuude kohtusse pöördumist Jürgen Ligi ja Martin Helme vastu. Ratas lisas, et poliitilised hääletused ja kohtusse pöördumine ei ole omavahel seotud.

Tipp-poliitikud saavad töövarjud

Tipp-poliitikud saavad töövarjud (1)

"Poliitika ei ole igav, vaid on äärmiselt huvitav. Töövarju nädala eesmärk on seda näidata ka noortele! Üks asi on kuulda erinevate tipp-poliitikute tööst meedia vahendusel, kuid hoopis teine on ise lähedalt tutvuda ja otse esitada endale huvitavaid küsimusi," ütles peakorraldaja Liis Ivaste.  

Sarapuu: riik peab looduskaitsealused alad ostma kiiremini

Sarapuu: riik peab looduskaitsealused alad ostma kiiremini

Riigikogu võttis täna vastu looduskaitse- ja metsaseaduse muutmise seaduse, millega antakse Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) õigus osta looduskaitse aluseid maid. Muudatused võimaldavad looduskaitsepiirangutega maid omandada senisest kiiremini ning toovad lahenduse pikaaegsele probleemile.

Taavi Aas: Tarand muudab ERJK erapoolikuks

Taavi Aas: Tarand muudab ERJK erapoolikuks (6)

Seni kui Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni eest kõneleb aktiivseimalt Kaarel Tarand, kes on end selgelt määratlenud Keskerakonna vastasena, on selle komisjoni tegevus kallutatud, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Ratas kohtub Jaapani peaminister Shinzō Abega

Ratas kohtub Jaapani peaminister Shinzō Abega

Peaminister Jüri Ratas kohtub Eestisse visiidile saabuva Jaapani valitsusjuhi Shinzō Abega. "Usun, et see annab hea tõuke meie kahe riigi majanduskoostööle, mille kinnituseks on peaministrit saatmas esinduslik Jaapani äridelegatsioon," ütles Ratas.

Aadu Must: tugispetsialistide toetuse suurendamine ei too lahendust kõigile haridussüsteemi probleemidele

Aadu Must: tugispetsialistide toetuse suurendamine ei too lahendust kõigile haridussüsteemi probleemidele

Riigikogu võttis vastu seaduse, millega muudetakse hariduslike erivajadustega õpilaste õppe korraldust ja rahastamist. Seadusmuudatuse eesmärgiks on korrastada üleüldist haridussüsteemi ning pakkuda paremat tuge erivajadustega õpilastele. Samuti võeti vastu erakooliseadus, millega luuakse senisest soodsamad alused erakoolide tegevuskulude katmise toetamiseks riigieelarvest. 

Jüri Ratas: Riigikogu usaldas Kadri Simsonit

Jüri Ratas: Riigikogu usaldas Kadri Simsonit

"Soovin tänada Riigikogu, kes andis täna majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni senisele tööle ja ametis jätkamisele oma tugeva heakskiidu. Kuna kaalukaid ega selgeid põhjuseid opositsioon ministri umbusaldamiseks välja ei toonud, siis ei saatnud ka seekordset poliitkabetamist ootuspäraselt edu," ütles Jüri Ratas.

 

Ratas: Reformierakond püüab umbusaldustega varjata oma sisepingeid

Ratas: Reformierakond püüab umbusaldustega varjata oma sisepingeid (1)

Peaminister Jüri Ratas meenutas, et möödunud aasta lõpetas Reformierakond kirglikes siselahingutes, milles said haavata mitmed nende senised juhtfiguurid. "Päevselgelt on majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni umbusaldamine poliittehnoloogiline kabetamine, mis asendab sisulist debatti. Selle ainuke eesmärk on juhtida tähelepanu kõrvale," tõdes peaminister. "Nõuda leiutatud ettekäänetel Simsoni tagasi astumist on praeguses olukorras nii inimlikult kui ka poliitiliselt arusaamatu."

Kadri Simson: umbusaldus, mis põhineb valeväidetel, ei saagi toetust leida

Kadri Simson: umbusaldus, mis põhineb valeväidetel, ei saagi toetust leida (2)

"Kui sisuliste teemadega ei suudeta pilti tõusta, siis võetakse ette drastilisemaid samme, nagu näiteks umbusaldus. Mida täpsemalt kokkuvõttes siiski ette heidetakse, on opositsiooni umbusaldustekstist raske aru saada, sest see on tõeline pudru ja kapsad. Ühte potti on pandud kõikmõeldavad väited, millest väga suur enamus ei vasta tõele ning osa tugineb lihtsalt maailmavaatelistel erinevustel," kommenteeris majandus- ja taristuminister Kadri Simson

Ratas välistas sekkumise meedia töösse

Ratas välistas sekkumise meedia töösse

Peaminister Jüri Ratas kinnitas kolmapäeval riigikogus, et valitsus ei kavatse luua riigiajalehte ega sekkuda rahvusringhäälingu (ERR) töösse, kuid hoidus lubamast seda, et valitsusasutused ei osta enam eetriaega venekeelses telekanalis PBK.

Savisaar ja Kõlvart: Reformierakonna umbusaldusel puudub sisu

Savisaar ja Kõlvart: Reformierakonna umbusaldusel puudub sisu

Keskerakondlasest Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul pole majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile midagi ette heita ja seda näitab ka hüplik ning valeväiteid täis umbusaldustekst. "Hetkel tundub, et kogu umbusaldusavaldus on ellu viidud vaid selleks, et saaks kedagi umbusaldada ning pilti tõusta," sõnas Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. 

OTSE RIIGIKOGUS! Peaminister räägib teadus- ja arendustegevuse olukorrast, opositsioon annab Simsonile üle umbusaldusavalduse

OTSE RIIGIKOGUS! Peaminister räägib teadus- ja arendustegevuse olukorrast, opositsioon annab Simsonile üle umbusaldusavalduse

Tänasel riigikogu istungil teeb peaminister Jüri Ratas ülevaate teadus- ja arendustegevuse olukorrast ning valitsuse poliitikast selles valdkonnas. Lisaks arutletakse kell 14 algaval istungil ka põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning erakooliseaduse muutmist ja aktsiisi ning looduskaitseteemasid. Opositsioon annab tänasel istungil üle ka umbusaldusavalduse majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile.

Põhiseaduskomisjon soovib seadust muutes korruptsiooni ohjeldada

Põhiseaduskomisjon soovib seadust muutes korruptsiooni ohjeldada

Riigikogu põhiseaduskomisjon algatas eelnõu riigi- ja kohaliku omavalitsuse üksuste vastutuse kohta, et nende palgal olevad isikud ei oleks karistatud tahtliku kuriteo eest. Piirangud hakkavad kehtima kõikide isikute suhtes, kes täidavad avalikke ülesandeid sõltumata sellest, kas nad teevad seda alaliselt või ajutiselt, tasu eest või tasuta, teenistuses olles või vabakutselisena, lepingu, nimetamise või valimise alusel.

Simson: ootan huviga umbusaldusavalduse teksti

Simson: ootan huviga umbusaldusavalduse teksti

Keskerakondlasest majandusminister Kadri Simson ootab enda sõnul huviga plaanitava umbusaldusavalduse teksti, eitades jätkuvalt huvide konflikti põllumajanduses, samuti bussifirmade huvide eelistamist maakondliku bussiliikluse korraldamisel. "Mind ei üllata Reformierakonna ükskõiksus ja põlgus maaelu edendamise osas, kuid see ei tähenda, et ka tänane valitsus peaks käed rüpes istuma ning laskma maaelul hääbuda," ütles ta.

Laadimine...Laadimine...