Poliitika

Reedel jõustub isikuandmete kaitse üldmäärus

Reedel jõustub isikuandmete kaitse üldmäärus

"Ütlen selgelt – andmekaitse aluspõhimõtted jäävad samaks. Tavaliste inimeste jaoks väga palju ei muutu. Inimestel on lihtsalt tulevikus suurem kontroll oma andmete kasutamise kohta, sest kõik isikuandmeid töötlevad asutused peavad andma lihtsas ja arusaadavas keeles inimesele teada, mida nad täpsemalt tema isikuandmetega teevad," ütles justiitsminister Urmas Reinsalu pressiteate vahendusel.

Eesti esimesel talanoal tuleb juttu tulevikust ja kliimast

Eesti esimesel talanoal tuleb juttu tulevikust ja kliimast

Neljapäeval, 24. mail kogunevad Rakverre Eesti esimesele talanoale omavalitsustegelased  eesotsas Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailovaga, et koos juhtivate energiaekspertidega kõnelda energiasäästust, ülemaailmsest linnapeade  kliima- ja  energiapaktist  ja sellega seotud Euroopa  tulevikuarengutest.  

Väinsalu lükkas tagasi Vabaerakonna tegevjuhi koha

Väinsalu lükkas tagasi Vabaerakonna tegevjuhi koha

"Ma olen korra juba olnud tegevjuht ja tol korral olid mul väga konkreetsed ülesanded täitmiseks, saneerimine ja nii edasi. Olin tol korral isegi kauem, kui pidanuks olema – esialgu käis jutt poolest aastast," ütles ettevõtja Vello Väinsalu.

Lobjakas potjomkinlikest riigireformijatest: kui õhukest riiki ettevõtjad siis suudavad kanda?

Lobjakas potjomkinlikest riigireformijatest: kui õhukest riiki ettevõtjad siis suudavad kanda? (1)

Kolumnist Ahto Lobjakase hinnangul on Eestis olukord väga ettevõtlust soosiv, mistõttu on Riigireformi SA avaldus kummaline ja tundub, et ärimehed peidavad end justkui riigireformi kulisside taha. "Kui ettevõtjad nii õhukest riiki kanda ei jõua, siis mis riiki nad üldse kanda jõuavad ja mis on selle manifesti mõte? Välja arvatud siis see, et püüda Eesti riiki destabiliseerida," sõnas ta.

Rein Ruutsoo reitingutest: Kaja Kallas on pigem kompromiss kui tegija

Rein Ruutsoo reitingutest: Kaja Kallas on pigem kompromiss kui tegija (2)

"Kompromissi figuurina puudub tal tegija aura ja ta ei mõjunud avalikkusele uuendajana. Kui uusi ideid pole, peab olema vähemalt kõva hääl," kommenteeris politoloog Rein Ruutsoo ERR-i tellitud erakondade reitingut, mille järgi Reformierakond pärast suurt tõusu kaotas toetust 3%. Kui Eesti 200 saab erakond, ohustab see IRL-i. "Elu ja surma piiril vaakuvale IRL-ile, kelle tänased juhid jahmatavad karjuva ebaintelligentsusega, võib ka väikse segmendi ära rebimine olla surmav," lisas Ruutsoo.    

Kristina Kallas: toetust koguv Eesti 200 võib muutuda erakonnaks

Kristina Kallas: toetust koguv Eesti 200 võib muutuda erakonnaks (1)

Toetust koguv liikumine Eesti 200 võib muutuda erakonnaks, ütles liikumise üks eestvedaja, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Kristina Kallas. "Kui nüüd asjad liiguvad sinnapoole, et uue poliitilise jõu järgi on tellimus ja see aina kasvab, siis ei saa välistada erakonnaks muutumist, aga täna on sellest ikkagi vara rääkida," ütles Kallas.

Sarapuu: Keskerakonna reiting lubab edu valimistel

Sarapuu: Keskerakonna reiting lubab edu valimistel

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul peavad Eesti inimesed vajalikuks näiteks erakorralist pensionitõusu, ravijärjekordade lühendamist, Tallinn–Tartu, Tallinn–Narva ja Tallinn–Pärnu maanteede neljarealiseks ehitamist.

Rohelised ei toeta Riigireformi SA "õhukese riigi" unelmat

Rohelised ei toeta Riigireformi SA "õhukese riigi" unelmat

"On arusaadav, et ettevõtjatel oleks lihtsam toimetada olukorras, kus piiravaid seadusi ja riigiametnikke oleks poole vähem," lausus Roheliste volikogu liige ja Tartu ringkonna juht Peep Mardiste. "Nii jõuaksime paraku olukorrani, kus riigil puuduks piisav võime tagada keskkonnakaitse, aga ka näiteks sotsiaalse kaitse norme."

Uuring: uus poliitiline liikumine Eesti 200 saaks üle künnise

Uuring: uus poliitiline liikumine Eesti 200 saaks üle künnise

"Nende toetus on mai esimeses pooles mõõdetuna kuus protsenti. Isegi Res Publica ei saanud esimesel korral mõõdetuna sellist tulemust," ütles Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog. "Kindlasti on see praegune tulemus puhtalt emotsiooni pealt. On veel vara öelda, kas selline hetkeemotsioon võiks kuidagiviisi ka konkreetseks valimiskäitumiseks realiseeruda," lisas ta.

TÖÖTUS KÕRGEMALE JA PALGAD MADALAKS: Mida on öelnud ärimehed, kes tahavad riiki reformida?

TÖÖTUS KÕRGEMALE JA PALGAD MADALAKS: Mida on öelnud ärimehed, kes tahavad riiki reformida?

Toomas Sildmäe on pakkunud 90ndatel välja töötuse määra ajutise tõstmise, et inimesed väärtustaksid tööd rohkem. Toomas Tamsar leiab, et alampalga tõstmine jätab paljud hariduseta inimesed tööta. Olari Taal väidab, et rikastel poleks rohkem maksude maksmise vastu midagi, Jüri Käo astmelist maksusüsteemi aga ei toeta, mis tekitab küsimuse, kuidas nii vastuolulistel seisukohtadel inimesed jõuavad ühele nõule, kuidas riiki reformida.

Helme: naine ei tohi karjääri tehes ohverdada oma viljakat iga

Helme: naine ei tohi karjääri tehes ohverdada oma viljakat iga

"Kui 27-aastane naine ei ole endale aru andnud, et kommunismi ei ole mõtet ehitada, karjääri võib küll teha, aga selle kõrvalt ei tohi ohverdada oma fertiilset iga laste mitte saamisele, siis saab ta maailma asjadest ja isiklikust tulevikust valesti aru," sõnas EKRE esimees Mart Helme ETV saates "Foorum".

Toomla Vabaerakonnast: kui pole soovi võimule saada, on tegemist klubi, mitte erakonnaga

Toomla Vabaerakonnast: kui pole soovi võimule saada, on tegemist klubi, mitte erakonnaga (1)

"Artur Talvik oli nagu seda meelt, et Vabaerakond peaks olema üsna lõdvalt seotud liikumiselaadne asi, mis avaldab rohkem survet, kuid ei võta ise midagi ette," sõnas politoloog Rein Toomla ja lisas, et kui erakond ei taha saada võimu juurde, siis on tegemist klubiga. "Vabaerakond ei ole nelja aasta jooksul teinud mitte midagi liikmeskonna kasvatamiseks." Kui varem olid Vabaerakonna trumbiks protestihääled, siis enam nii ei ole. "Eesseisvatel valimistel saab protestihääli korjata eelkõige mingi uus jõud, aga uut jõudu ei paista praegu tulevat."

SÕNASÕDA VOLIKOGUS: Kus asub vargabande või maapealne põrgu?

SÕNASÕDA VOLIKOGUS: Kus asub vargabande või maapealne põrgu?

"Taavi Aas lihtsalt juhib vargabandet," teatas Jürgen Ligi Tallinna volikogus linnapea umbusaldamise hääletusel, mis seejärel kolinal läbi kukkus. "Negativismi ja Tallinnast maapealse põrgu maalimisega elu edasi ei vii," sõnas Taavi Aas vastulauseks. Miks ei suutnud Kristen Michal ära hoida korruptsiooni Tallinna Sadamas või Helve Särgava kohtunike seas, küsis Aas.

Laadimine...Laadimine...