Poliitika

Peeter Ernits: kas Reformierakond toetab eestlaste surnukstöötamist?

Peeter Ernits: kas Reformierakond toetab eestlaste surnukstöötamist? (2)

"Eestis on teiste riikidega võrreldes vähem riiklikke pühasid ja nii saame me palju vähem puhata kui meist kordi rohkem teenivad inimesed teistes maades. Nüüd torpedeerisid oravad ka ainsa võimaluse seda vaesust natuke leevendada inimestele vaba aja andmisega," selgitas Peeter Ernits, miks Riigikogu põhiseaduskomisjon lükkas tagasi ametiühingute keskliidu ettepaneku kompenseerida nädalalõppudele langevad riigipühad vaba päevaga.  

Repsi peast rasedaks nimetanud RKAS-i juht Urmas Somelar astub tagasi
Poliitika Eesti

Repsi peast rasedaks nimetanud RKAS-i juht Urmas Somelar astub tagasi (4)

"See on lihtsalt rõve, kuidas Riikliku Kinnisvara ASi juht Urmas Somelar Mailis Repsi kohta ütles. See on rumal ja teist inimest alandav väljend," kommenteeris ühiskonnategelane Lagle Parek. "Kui inimene tõuseb kõrgele ametikohale, siis peab ta veel eriti mõtlema, mida ja kuidas räägib." Varemgi solvavate väljaütlemistega tähelepanu saanud Somelar esitas nõukogule tagasiastumisavalduse, kuigi veel mõned päevad tagasi ei pidanud ta seda vajalikuks.

Riigiettevõtete tegevus muutub läbipaistvamaks

Riigiettevõtete tegevus muutub läbipaistvamaks

Riigikogu võttis vastu seaduse, mis viib seaduse tasandile riigiettevõtete nõukogude liikmete valimise nimetamiskomitee kaudu ning suuremad riigi ettevõtted hakkavad järgima börsifirmade info avalikustamise reegleid. Riigikogu liikme Märt Sultsi sõnul vähendab selline seaduse muudatus riigiettevõtete korrumpeerumise võimalust.

Ratas: inimesed ei taha Tallinna lõhkumist

Ratas: inimesed ei taha Tallinna lõhkumist (3)

Kui mais oli Tallinnas populaarseimaks parteiks Reformierakond, siis juunis tõukas Reformi (23,3%) troonilt taas Keskerakond(34,9%). "Inimesed ei soovi näha Keskerakonna saavutuste hävitamist, vaid meie seni tehtud sammude edasi arendamist," ütles peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Keskerakonna volikogu: valitsus tõmbab Eesti majanduse käima

Keskerakonna volikogu: valitsus tõmbab Eesti majanduse käima (3)

Keskerakonna eile kogunenud volikogu võttis vastu avalduse, milles toetab valitsuse senist tegevust majanduse seisakust välja toomisel. Keskerakonna volikogu esimees Kersti Sarapuu sõnas, et volikogu võttis avalduse vastu, et toetada valitsuse seniseid samme Eesti inimeste heaolu parandamisel ning majanduskasvu suurendamisel.

Keskerakond ja Murtud Rukkilille Ühing kirjutasid alla koostööleppele

Keskerakond ja Murtud Rukkilille Ühing kirjutasid alla koostööleppele

Keskerakond sõlmis täna erakonna volikogu istungil koostöölepingu Murtud Rukkilille ühinguga, mis koondab ja kaitseb represseeritud ja küüditatud isikute huvisid. Koostööleppes on muuhulgas kirjas, et toetatakse küüditamise mälestusüritustes läbiviimist, tehakse koostööd isamaaliste ürituste korraldamisel ning okupatsiooniohvrite mälestust austavate ja isamaalist meelelaadi toetavate monumentide haldamisel.

Eesistumisel keskendub Eesti e-tervise edendamisele ning alkoholist tingitud kahjude vähendamisele

Eesistumisel keskendub Eesti e-tervise edendamisele ning alkoholist tingitud kahjude vähendamisele

"Tervis ei ole ainult isikliku heaolu küsimus, vaid mõjutab otseselt tööjõu tootlikkust ja terve Euroopa konkurentsivõimet," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski täna Luxembourgis toimuval tööhõive, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (EPSCO) kohtumisel. "Tervisevaldkonnas on Eesti eesistumiseks seadnud endale kaks prioriteeti – e-tervise edendamine ning alkoholist tingitud kahjude vähendamine."

Valitsus kinnitas 12 ühendvalla loomise

Valitsus kinnitas 12 ühendvalla loomise

"Analüüsisime ja kaalusime põhjalikult kõiki argumente, mida ühinemisettepaneku saanud omavalitsused meile esitasid. Iga omavalitsus on väga eriline ning seetõttu polnud ka otsused kerged," ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Alates homsest kaovad Euroopa Liidus rändlustasud

Alates homsest kaovad Euroopa Liidus rändlustasud

"Euroopa Liidu olemust iseloomustab inimeste kokkuviimine ja nende elu kergemaks tegemine. Rändlustasude kadumine tõeline Euroopa edulugu," märkisid ühisavalduses Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani, Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Malta peaminister Joseph Muscat ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Savisaar: Raskeveokid hakkavad tasuma teekasutustasu

Savisaar: Raskeveokid hakkavad tasuma teekasutustasu

Riigikogu võttis täna vastu seaduseelnõu, millega kehtestatakse veoautodele teekasutustasu. Majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul kehtestatakse teekasutustasu üle 3500-kilogrammise täismassiga veoautodele ja nende haagisele, mis liiklevad avalikult kasutatavatel teedel. 

Laadimine...Laadimine...