Poliitika

Ratas osaleb Madridi kliimakonverentsil

Ratas osaleb Madridi kliimakonverentsil

Peaminister Jüri Ratas viibib esmaspäeval Madridis ÜRO kliimakonverentsil, kus esineb Eesti kliimaeesmärke tutvustava sõnavõtuga ning osaleb kõrgetasemelistel kohtumistel, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Peaminister võõrustas spordisangareid

Peaminister võõrustas spordisangareid

"Kaks medalit ühtedelt kergejõustiku maailmameistrivõistlustelt on haruldane saavutus Eestile. Meie spordikangelased väärivad sügavat kummardust nii ajalooliste tulemuste kui ka positiivsete emotsioonide eest, mis ühendasid inimesi ja tervet rahvast," kirjutas sotsiaalmeedias peaminister Jüri Ratas, kes sel nädalal võttis Stenbocki majas vastu kergejõustiklasi Magnus Kirti, Maicel Uibot ja Shaunae Miller-Uibot.

Aas: Eesti pingutab kliimaeesmärkide nimel
Poliitika Eesti

Aas: Eesti pingutab kliimaeesmärkide nimel (4)

"Oleme hoidnud selget joont süsinikuheite vähendamiseks, mille tõestuseks on 2020. aasta Euroopa Liidu eesmärkide varajane saavutamine ja ületamine," ütles Majandus- ja taristuminister Taavi Aas reedel Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) energeetikaülevaate konverentsil.

Ratas arutab Maailma Majandusfoorumil kliimaküsimusi

Ratas arutab Maailma Majandusfoorumil kliimaküsimusi

"Puhta elukeskkonna tagamine on meie kohustus järeltulevate põlvede ees. Ühes Euroopa Liidu riikidega töötab Eesti selle nimel, et minna üle vähese süsinikuheitega majandusele," lausus peaminister. "See ei ole kindlasti lihtne, kuid annab hea võimaluse edendada meie majandust viisil, mis oleks kestlik ja tooks kasu võimalikult paljudele," sõnas Ratas. 

Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist
Poliitika Eesti

Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist (4)

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei esita oma kandidaati riigi peaprokuröri ametikohale, kuid on jätkuvalt senise peaprokuröri Lavly Perlingu jätkamise vastu, justiitsminister Raivo Aeg plaanib aga EKRE vastuseisust hoolimata esitada peaprokuröriks praegu ametis oleva Perlingu.

Juhan Parts: ma usun, et valitsus ei lagune
Poliitika Eesti

Juhan Parts: ma usun, et valitsus ei lagune (2)

Endine peaminister ja praegune Euroopa Kontrollikoja liige Juhan Parts ütles intervjuus "Postimehele", et neljapäeval PPA juhi Elmar Vaheri ja EKRE ministrite Helmede lahkhelist lahvatanud skandaali tõttu valitsus ei lagune.

Sotsiaaldemokraadid: Ratasel tuleb Helmed tagandada
Poliitika Eesti

Sotsiaaldemokraadid: Ratasel tuleb Helmed tagandada (1)

"Anname Ratasele aega 21. augustini. Seejärel algatab sotsiaaldemokraatide fraktsioon umbusaldusavalduste sisse andmiseks riigikogu liikmete allkirjade kogumise. Eesti väärib normaalset valitsust. Me ei tohi olla Euroopa häbiplekk," lausus Saar.

KÜSIMUS: Kas poliitikute poolt valitud peaprokurör on poliitikute mõju all või mitte?

KÜSIMUS: Kas poliitikute poolt valitud peaprokurör on poliitikute mõju all või mitte?

"Tänane peaprokurör ei ole suutnud prokuratuuri toimima panna," arvab riigikogu esimees Henn Põlluaas. "Mõned kohtuasjad venivad aastatepikkuseks, kohtutele esitatakse materjale, mis on allpool igasugust arvestust." "Valitsused tulevad ja lähevad, peaprokurörid jäävad," jääb filosoofiliseks endine siseminister Katri Raik, kelle sõnul ei näe ta Perlingu väljavahetamiseks ühtki põhjust. Kui peaprokurör on ametisse nimetatud, siis ei ole ta kuidagi poliitiliselt mõjutatav, leiavad ka teised poliitikud.

Arvamusfestival: kas rahvusidentiteedil on tulevikus kohta?
Festival Poliitika Eesti

Arvamusfestival: kas rahvusidentiteedil on tulevikus kohta? (1)

Rändekriiside, hõlpsate migratsioonitingimuste ja üha multikultuursemate ühiskondade taustal kerkib küsimus rahvusidentiteedi püsivusest. Arvamusfestivalil räägitakse teemal, kas rahvus on parim näitaja, mille alusel kujundada kodaniku lojaalsust riigile? Millist rahvuslust saaks pidada võimalikuks ja vajalikuks tänapäeva Euroopas?

Laadimine...Laadimine...