Poliitika

Kuriteo sooritanud pagulased võidakse riigist välja saata

Kuriteo sooritanud pagulased võidakse riigist välja saata (1)

Riigikogu hakkab arutama eelnõud, mis võimaldaks Eesti ühiskonnale ohtlike välismaalaste pagulasseisundi tühistada ja nad riigist välja saata. "Probleemid on tõsised, mille lahendamiseks on vaja tegutseda otsustavalt," kommenteeris põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants, kelle sõnul on teema kerkinud päevakorda seoses Eestisse paigutatud pagulaste toimepandud õigusrikkumistega.

POLITOLOOGID: Jüri Ratas kindlustas oma positsiooni nii erakonna juhi kui peaministrina

POLITOLOOGID: Jüri Ratas kindlustas oma positsiooni nii erakonna juhi kui peaministrina

"Seekordsed valimised olid topelt olulised, sest näitasid seda ülisuurt rolli, mida Keskerakond Eesti poliitikas mängib," ütles politoloog Anu Toots. "Ühtlasi näitasid need valimised, et asi on erakonnas ehk et võidu taga on erakond, mitte mõni üksik inimene või isiksus." Ka politoloog Rein Toomla on seda meelt, et Jüri Ratas sai punktivõidu kirja ning võidu tõttu kohalikel valimistel püsib valitsuskoalitsioon suure tõenäosusega järgmiste riigikogu valimisteni.

Vytenis Andriukaitis: ühine e-tervishoid vähendab Euroopa Liidu sotsiaalset ebavõrdsust

Vytenis Andriukaitis: ühine e-tervishoid vähendab Euroopa Liidu sotsiaalset ebavõrdsust (1)

"Ühtne e-tervishoiusüsteem on kasuks nii patsientidele, kui kogu Euroopa Liidule, aidates ennetada krooniliste haiguste teket, vähendades tervishoiukulutusi ning parandades ligipääsu tervishoiuteenustele," ütles Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis. "Digitehnoloogia aitab ehitada jätkusuutliku ja kättesaadava tervishoiusüsteemi, mis tagab tervise ka madala sissetulekuga kodanikele."

Uuring: Kaljulaid on presidendiametis hästi toime tulnud

Uuring: Kaljulaid on presidendiametis hästi toime tulnud (1)

72,5 protsenti vastanutes leidis, et Kaljulaid on oma ametis hästi või väga hästi hakkama saanud, selgus uuringust. "Meedia on tema suhtes olnud helde ja ta pole väga andnud põhjust ka end rünnata, aga paratamatult hakkavad niivõrd fookuses olles ajaga arvamused polariseeruma," arvas poliitikavaatleja Ott Lumi. "Lisaks sai ta ametisse võrdlemisi laia konsensusega ja see on väga oluline aspekt. Kõik poliitilised jõud, välja arvatud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), on olnud tema taga."

Analüüs: Rõivase skandaal röövis talt 600 häält

Analüüs: Rõivase skandaal röövis talt 600 häält (1)

Kui tüüpiline Reformierakonna kandidaat sai iga e-hääle kohta 0,747 paberhäält, siis oleks Taavi Rõivas oma 2711 e-hääle kohta saama 2024 paberhäält, ent ta sai neid hoopis 1419 – tervelt 605 võrra loodetust vähem, analüüsisid Kadri Pungas ja Taavi Pungas. Võib järeldada, et skandaal, mis lahvatas pärast e-hääletuse lõppu, mõjutas siiski Rõivase valimistulemust.

EKRE plaan kooseluseadus tühistada kukkus taas läbi

EKRE plaan kooseluseadus tühistada kukkus taas läbi (1)

"Meie erakonna seisukohalt ei vaja samasooliste omavahelised suhted mingit riiklikku regulatsiooni," rääkis Martin Helme(EKRE). "Tegemist on täiesti ebaolulise hulga inimestega Eesti ühiskonnas, kes kõigele lisaks elavad väga ebastabiilselt koos." Helme on vastu ka teistele paarisuhteid reguleerivatele seadustele: "kooseluseadus või paarkonnaseadus või tsiviilpartnerlus. Kõik üks prügivedu, mingit vahet ei ole. Ei vaja regulatsiooni ja kõik."

Rõivas astus riigikogu aseesimehe kohalt tagasi

Rõivas astus riigikogu aseesimehe kohalt tagasi

"Poliitikukarjääri jooksul võib tulla ette hetki, kus tuleb võtta poliitiline vastutus ja täna on minul see hetk. Ma teatan teile tagasiastumisest riigikogu aseesimehe kohalt," ütles ahistamisskandaali sattunud Taavi Rõivas.

Rõivasele järglase valimine toimub ilmselt 23. oktoobril

Rõivasele järglase valimine toimub ilmselt 23. oktoobril

Ekspeaminister Rõivas teatas neljapäeval, et taandub riigikogu juhatusest, kuid ei lahku parlamendist. Reformierakondlane Rõivas tunnistas ebaväärikat käitumist võõra naisterahva suhtes hiljutisel välisreisil Kagu-Aasiasse ning vabandas avalikkuse ja oma perekonna ees.

Veel üks uuring: Keskerakonna populaarsus kasvab nii riigis kui ka Tallinnas

Veel üks uuring: Keskerakonna populaarsus kasvab nii riigis kui ka Tallinnas

Keskerakonna populaarsus Talinna valijate seas on kasvanud oktoobri keskpaigaks septembriga võrreldes ligi viis protsendipunkti ning läheneb 50 protsendile, selgub uuringufirma Kantar Emor poolt Postimehe tellimusel läbi viidud küsitlusest. Üle riigi toetas septembris Keskerakonda 25,1 protsenti vastanutest, mis on nüüd tõusnud 30,6 protsendi vastanuteni.

NIMEKIRI: Kus ja millal kandidaadid omavahel väitlevad?

NIMEKIRI: Kus ja millal kandidaadid omavahel väitlevad? (1)

Valimised lõppevad pühapäeval ning sel päeval on võimalik oma eevalimiste ajal antud häält muuta või minna esimest ja viimast korda hääletama. Kui sa ei ole veel leidnud oma lemmikkandidaati, siis iga päev on võimalik tutvuda nende seisukohtadega nii raadio- kui ka telesaadetes ja vaadata, kui hästi nad paistavad silma võrreldes konkurentidega.

Laadimine...Laadimine...