Poliitika

Psüühiliste erivajadustega inimeste elamistingimusi tuleb parandada

Psüühiliste erivajadustega inimeste elamistingimusi tuleb parandada

Lähiaastatel on Eestis käsil psüühiliste erivajadustega inimeste elamistingimuste parandamine, mille eesmärk on  panna erivajadustega inimesed tundma ennast ühiskonna täisväärtuslike liikmetena, kirjutatakse Sotsiaalministeeriumi blogis. Teistele annab see aga võimaluse olla avatud ning kohaneda ka nende inimestega, keda me seni oleme võib-olla vähem märganud. Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooniosakonna praktikant Marken Malm pani kirja 21 asja, mida meil kõigil on õppida psüühilise erivajadusega inimestelt.

Professor Taagepera: eesti keelt keedetakse nagu konna aeglasel tulel

Professor Taagepera: eesti keelt keedetakse nagu konna aeglasel tulel (1)

"Kartus keele ja kultuuri pärast muutub üldisemaks, kui keelt nähtavalt rünnatakse. Praegu seda nähtavalt ei toimu. Eesti keel on täna olukorras, kus seda keedetakse nagu konna aeglasel tulel, ilma et eestlased sellest ise aru saaksid. Kas keegi oleks nõukogude ajal kujutanud ette olukorda, kus ema palub lapsel temaga emakeeles rääkida, mitte kasutada selleks muud keelt, laps aga küsib, miks? Ja seda Tartus, mitte Torontos," ütles professor Rein Taagepera.

David Vseviov: suurim nauding on võim, sest ühegi muu naudingu nimel pole külvatud nii palju hirmu
Poliitika Ajalugu

David Vseviov: suurim nauding on võim, sest ühegi muu naudingu nimel pole külvatud nii palju hirmu (1)

"Hirm on aluseks kõigile autoritaarsetele süsteemidele, need põhinevad hirmunud kodanikel. Hirm muudab ühiskonna ja inimese teovõimetuks," rääkis ajaloolane David Vseviov ja tõi näiteks Stalini ja Hitleri. "Hirm on tegelikult nagu nakkushaigus. Sageli on meil tunne, et nemad seal hirmutavad ja meie siin kardame. Tegelikult on hirmutajad ise hirmu epitsentris. Stalin kartis ise nii meeletult oma elu pärast, et see hirm oli tema haiguseks."

TTV kutsub arutlema: "Euroopa Liit või Euroopa Ühendriigid?"

TTV kutsub arutlema: "Euroopa Liit või Euroopa Ühendriigid?"

Tallinna Televisioon kutsub paneeldiskussioonile Euroopa ühenduse tulevikust. Osalevad mitmed tuntud avaliku elu tegelased, näiteks Tallinna ülikooli (TLÜ) õigusakadeemia president professor Rein Müllerson. Põnevat arutelu olete oodatud tasuta kuulama 21. augustil kell 18.00 Apollo raamatupoes, Solarise Keskuses.

Ruutsoo Sõõrumaa intervjuust Kiislerile: ärimehed esindavad matcho-kultuuri

Ruutsoo Sõõrumaa intervjuust Kiislerile: ärimehed esindavad matcho-kultuuri

Poliitikasse astuv ettevõtja Urmas Sõõrumaa ründas ajakirjanik Vilja Kiislerit kui naist, sõnas kolumnist Ahto Lobjakas, kelle sõnul asjaolu, et ükski Sõõrumaa konkurent ei kasutanud seda rünnakut tema vastu ära, näitab, et see on aktsepteeritav osa Eesti poliitilisest kultuurist. "Ärimeeste keskkond on matcholik," selgitas politoloog Rein Ruutsoo. "See on tugevate kultuur, see on suhteliselt jõhkra suhtlemise kultuur."

FOTOD: Peaministrierakond peab Lääne-Virumaal suvepäevi

FOTOD: Peaministrierakond peab Lääne-Virumaal suvepäevi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles suvepäevade avamisel, et vastupidiselt kriitikanooltele opositsioonis oleva Reformierakonna endiselt juhilt ja teistelt konkurentidelt, on Keskerakond vähese ajaga saanud ellu viia mitu olulist programmilist punkti, nagu madalapalgaliste sissetuleku suurenemine tulumaksuvaba miinimumi tõusu tõttu 500 euroni, lisarahastuse tervishoidu, maaelu arendamine ning palju muud. 

Jüri Ratas: võidame üheskoos valimised Tallinnas ja kogu Eestis!

Jüri Ratas: võidame üheskoos valimised Tallinnas ja kogu Eestis! (1)

"Suurte ideede elluviimine ei ole jäänud märkamata. Populaarseim linnapeakandidaat Tallinnas on tegevlinnapea Taavi Aas ning suurim toetus on Keskerakonnal, keda usaldab ligi pool tallinlastest. Üleriigiliselt tõuseb Keskerakonna juhtimisel madalat ja keskmist palka teenivate inimeste sissetulek ja vähenevad ravijärjekorrad," ütles peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas pöördumises erakonnakaaslaste poole.

Laadimine...Laadimine...