Poliitika

Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine jõuab valitsusse sügisel
Poliitika Eesti

Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine jõuab valitsusse sügisel

Tartu maakonda planeeritud tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise küsimus jõuab valitsusse tagasi ilmselt septembri alguses. Rahandusministeeriumis pannakse praegu kokku eriplaneeringu lõpetamisega seotud põhjendusi ning kui need on valminud, siis kuulatakse ära ettevõtjad ning samaaegselt jõuavad põhjendused ka valitsusse.

TÕNISTE: Maksukorralduse seaduse muudatus paneb kelmid ja maksupetturid vastutama

TÕNISTE: Maksukorralduse seaduse muudatus paneb kelmid ja maksupetturid vastutama (1)

Valitsus toetas maksukorralduse seaduse muutmist, mis tõhustaks tulevikus maksuvõlgade sissenõudmist ja laiendaks inimeste ringi, kellelt saaks maksuvõlgu sisse nõuda. "Levinud on olukorrad, kus kelmid panevad enda asemel ettevõtet juhtima kõrvalise või maksejõuetu isiku," selgitas rahandusminister Toomas Tõniste. "Need isikud, kes tegelikult niite tõmbavad, ei vastuta. Edaspidi saab maksuamet raha tagasi nõudma hakata tegelikelt süüdlastelt."

Veebikogukond tänas Euroopa Parlamendi saadikuid

Veebikogukond tänas Euroopa Parlamendi saadikuid

Pärast seda, kui Euroopa Parlament ei toetanud 5. juulil uut autoriõiguste direktiivi, tänas rahvusvaheline liikumine #SaveYourInternet (#SpaceSourceOnline) 13 Euroopa Parlamendi liiget, kes kõige aktiivsemalt kaitsesid Interneti vabadust.

President Kaljulaid suundub töövisiidile Saksamaale

President Kaljulaid suundub töövisiidile Saksamaale

President Kersti Kaljulaid sõitis täna hommikul töövisiidile Saksamaale, et võtta Eesti riigi nimel Münsteris vastu Rahvusvaheline Vestfaali rahu auhind, mis antakse sel aastal Balti riikidele. Eesti, Läti ja Leedu saavad auhinna märkimisväärse panuse eest regiooni rahumeelsesse ja demokraatlikku arengusse. President Kaljulaid kohtub visiidi käigus ka Saksamaa liidupresidendi Frank-Walter Steinmeieriga.

REIN TOOMLA: Ükskõik millisest erakonnast me ka ei räägiks, on näha, et valimisprogrammid on natuke vasakpoolsemad

REIN TOOMLA: Ükskõik millisest erakonnast me ka ei räägiks, on näha, et valimisprogrammid on natuke vasakpoolsemad

See, et Reformierakonna esimees Kaja Kallas vältis tänases Eesti Päevalehele antud intervjuus tervishoiust rääkides erakindlustuse ideed, millega ta kevadel välja tuli ning laialdast kriitikat pälvis, ei ole politoloog Rein Toomla sõnul üllatav. "Nüüd on küsimus selles, kas näiteks tervishoiupoliitika Reformierakonna jaoks on põhimõtteline küsimus? Ma arvan, et väga ei ole," tõdes Toomla.

Ratas: NATO vihmavari on kindel ja selle heidutus on võimas

Ratas: NATO vihmavari on kindel ja selle heidutus on võimas (2)

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Brüsselis enne NATO tippkohtumise algust, et NATO transatlantilise julgeoleku nurgakivi, alliansi vihmavari on kindel ja heidutus on võimas. "Eesti jaoks on oluline, kui kiiresti suudame vägesid liigutada, missugune on meie valmidus. Meie jaoks on oluline ka see, et me kõik pingutaksime nagu kokku lepitud kahe protsendi osas," sõnas peaminister ja lisas, et tänavu jõuavad selle eesmärgini kaheksa riiki.

RUUTSOO: Postimees ohverdas juhtkirjaga ajakirjanduse usaldusväärsuse poliitilise võitluse nimel

RUUTSOO: Postimees ohverdas juhtkirjaga ajakirjanduse usaldusväärsuse poliitilise võitluse nimel (3)

"Tegelikult on see halb ajakirjandus - ajakirjanduse usaldusväärsus ohverdatakse poliitilise võitluse nimel ja ma pean seda väga halvaks stiiliks," kommenteeris politoloog Rein Ruutsoo Postimehe 7. juuli juhtkirja, kus väideti, et peaministri ja rahandusministri sõnul on Eestis elekter "liiga odav". "Postimees on Keskerakonna vastane, siin ei ole mingit küsimust. See joon on silmaga näha." Eile Postimees vabandas oma lugejate ees ja põhjendas, et kirjutaja lähtus mitmes väljaandes ilmunud pressikonverentsi kirjeldustest, mis juba olid hinnangutega täiendatud, ent ei süvenenud pressikonverentsi stenogrammi.

Kogemusnõustajatele luuakse kvaliteetsem koolituskava

Kogemusnõustajatele luuakse kvaliteetsem koolituskava

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva allkirjastas määruse, millega kehtestatakse uuest aastast rehabilitatsioonimeeskonnas töötavatele kogemusnõustajatele uus koolituskava. Eesmärk on tagada nõustajate senisest põhjalikum ja sisukam ettevalmistus, mis tõstaks pakutava teenuse kvaliteeti.

Ratas soovis USA-le õnne

Ratas soovis USA-le õnne

"Saatsin Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva puhul õnnitluskirja USA asepresident Mike Pence´ile," teatas peaminister Jüri Ratas. "Tänasin teda väga hea koostöö ja toetuse ning 2017. aasta juuli visiidi eest Eestisse. Meie riigid on olnud lähedased sõbrad ja partnerid alates iseseisva Eesti Vabariigi loomisest."

Küsitlus: valimislubadustest suurima rahva toetusega on erakorraline pensionitõus

Küsitlus: valimislubadustest suurima rahva toetusega on erakorraline pensionitõus (1)

"Kuigi Keskerakonna pakutud idee pensionitõusust oli kõige populaarsem, millele järgnes Vabaerakonna idee ministrite arvu vähendamisest, siis on kindlasti veel vara teha ühe idee põhjal järeldusi, et antud erakonnad nüüd selle abil valimistel hea tulemuse teevad," kommenteeris Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Tanel Paas. "Riigi kohus on toetada inimesi, kes on meie ühiskonda aastakümneid panustanud ning täna meie abi ja tuge vajavad," sõnas peaminister Jüri Ratas.

Piirideta Arstid: rändelepe näib olevat mõeldud hädaliste tee tõkestamiseks

Piirideta Arstid: rändelepe näib olevat mõeldud hädaliste tee tõkestamiseks (2)

"Ainsad asjad, milles Euroopa riigid näivad olevat kokku leppinud, on tõkestada inimesi Euroopa lävel hoolimata sellest, kui kaitsetud nad on või milliste õuduste eest põgenevad, ning demoniseerida valitsusväliseid otsingu- ja päästeoperatsioone," ütles MSF-i kriisiabijuht Karline Kleijer, kes hoiatas ka, et EL-i sammud takistavad abiorganisatsioone "tegemast tööd, millega EL-i valitsused toime ei tule, ja dehumaniseerivad abivajajaid".

Kohtutäiturite hinnangul ei ole neid piisavalt kaasatud reformikavva

Kohtutäiturite hinnangul ei ole neid piisavalt kaasatud reformikavva

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja hinnangul ei ole justiitsministeerium neid piisavalt kaasanud sektori reformikavva, millega riiginõuete puhul võiks esmased toimingud läbi viia maksu- ja tolliamet ning mis selle tõttu võiksid võlglastele tuua aastas kokkuhoidu kuni 2,7 miljonit eurot täituritasusid.

Laadimine...Laadimine...