FOTOD JA VIDEO! Aivar Riisalu: aitame idufirmasid, tarka majandust ja pakume konkurentsi Tartule

 "Ühistupank, Tallinna Televisioon, munitsipaalpood, tööstuspargid, tark majandus, koostöö ülikoolidega, startupindus," loetles ettevõtluse ja innovatsiooni abilinnapeakandidaat Aivar Riisalu, millele ta keskenduda kavatseb. "Startuppe saaksime me saaksime targa majanduse osana ka linnana esmajärjekorras toetada. Meil ei ole mõtet toetada vanu ettevõtteid, aidata neid, kes abi ei vaja."  Riisalu kavatseb suuremat rõhku panna ka ülikoolide toetamisele, et pakkuda Tartule suuremat konkurentsi.

Pilt: Dmitri Povilaitis

FOTOD JA VIDEO! Aivar Riisalu: aitame idufirmasid, tarka majandust ja pakume konkurentsi Tartule (1)

Video: Dmitri Povilaitis

 "Ühistupank, Tallinna Televisioon, munitsipaalpood, tööstuspargid, tark majandus, koostöö ülikoolidega, startupindus," loetles ettevõtluse ja innovatsiooni abilinnapeakandidaat Aivar Riisalu, millele ta keskenduda kavatseb. "Startuppe saaksime me saaksime targa majanduse osana ka linnana esmajärjekorras toetada. Meil ei ole mõtet toetada vanu ettevõtteid, aidata neid, kes abi ei vaja."  Riisalu kavatseb suuremat rõhku panna ka ülikoolide toetamisele, et pakkuda Tartule suuremat konkurentsi.

Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaadi Taavi Aasa sõnul on tal hea meel, et linnavalitsuse järgmise koosseisu kandidaadid said paika ning lisaks Keskerakonna meeskonnale tuleb üks abilinnapea ka Eestimaa Rohelistest, Züleyxa Izmailova, vahendas BNS. "Ühtlasi tuleb linnavõimu vaateid ka väljaspoolt," ütles Aas, märkides äsja IRL-ist lahkunud Aivar Riisalu nime.

26images

Eha Võrgu haldusala on saab olema see, mis puudutab linnavara ameti tööd. Ühtlasi sai selgeks, linnavara amet hakkab tegelema edaspidi kõiki pealinna ehitusobjektidega.

 

Andrei Novikovi haldusala saab olema linna planeerimine ning Aivar Riisalul ettevõtlus ja innovatsioon. Tõnis Mölderi haldusala on sotsiaal- ja tervishoiuamet tööga seonduv, Vadim Belobrovtsevi haldusala on haridus, kultuur ja sport ning Kalle Klandorfil kommunaalteemad, transpordiamet ja linnapolitsei.

Züleyxa Izmailova haldusala on keskkonnaamet ja kaasamine. "Kaasamine tähendab seda, et meil on küllalt palju teha selleks, et linnaelanikud oleksid projektidega tuttavad ja neisse kaasatud, lisaks on linnal palju IT-lahendusi, mis on küll juba toimimas, kuid pole veel paljudele teadvustatud," ütles Aas.

Linnatransport muutub üha mugavamaks

Kalle Klandorf lubab abilinnapeana jätkata juba alustatud tööd Tallinna teede ja parkidega."Näiteid korrastatud parkidest ja teedest on palju - Politseipark, Pärnu maantee, Kalaranna tänav, Harju ja Viru tänavad, nende remondid on kõigil silme all olnud," kirjeldas ta. "Jätkan sealt, kus pooleli on jäänud - Reidi tee ja Haabersti ristmik, ka Tammsaare park on vaja lõplikult korda teha."

Kavas on uute trammiteede ehitamine kesklinna piirkonda.

Ka transpordis kavatseb Klandorf jätkata sama liini - tasuta ühistransport jätkub ja selle kvaliteet muutub üha paremaks. "Kavas on uute trammiteede ehitamine kesklinna piirkonda ja hange on üleval ka uute trammide ostuks," sõnas ta.


Puuetega inimeste ligipääsetavus peab paranema

"Teemadest on üks olulisemaid kindlasti puuetega inimeste ligipääsetavus," märkis Tõnis Mölder. "Kindlasti on tähtis ka eriarstide kättesaadavust suurendada. Kolmas väga tähtis valdkond on Tallinna Haigla projekt, mida tehes peame olema veendunud, et riik ja linn astuvad selles projektis ühte jalga," rääkis ta. "Kindlasti on oluline teema ka toetuste teema."

Linn toetab noorte ettevõtlust, mitte neid, kes tegelikult abi ei vaja

Aivar Riisalu tõdes, et abilinnapeaks hakkamise ettepaneku tegi kõige ahvatlevamaks see, et kohalikul omavalitusel on ettevõtlusvaldkonna kujunemisel suur roll. "Minu kogemus ettevõtluses, mis ulatub 30 aasta taha, aitab selles vallas kindlasti kaasa," kinnitas ta.

"Ühistupank, Tallinna Televisioon, munitsipaalpood, tööstuspargid, tark majandus, koostöö ülikoolidega, startupindus," loetles Riisalu märksõnu valdkondades, millele ta keskenduda kavatseb.

"Startuppe saaksime me targa majanduse osana ka linnana esmajärjekorras toetada. Meil ei ole mõtet toetada vanu ettevõtteid, aidata neid, kes abi ei vaja." Riisalu kavatseb suuremat rõhku panna ka ülikoolide toetamisele, et pakkuda ülikoolilinnale Tartule suuremat konkurentsi. "On palju valdkondi, mis on emotsionaalset ebaõiglust Keskerakonnale tekitanud, nendega tegelemine on topeltväljakutse," lausus ta.

Eakad saavad oma seeniormaja

Eha Võrk märkis, et on linnavaraga tegelenud juba 10 aastat. "Linnavara ülesanne on toetada kõiki ameteid ja ametikaaslasi, kes siin on," ütles Võrk ja täpustas, et ehitusvaldkond saab aidata nii sotsiaalvaldkonda, sporti kui ka haridust.

Eraldi tõi Võrk välja nii linna eakate poolt pikisilmi oodatud seeniormaja ehitamise Maleva tänavale ning Mustamäe tervisekeskuse rajamise. "Objekte on päris palju, mida soovime linnarahvale ehitada ja korda teha," märkis Võrk, kelle sõnul soovitakse ka omandireformiga võimalikult kiiresti lõpule saada.

Tallinn ei tohi olla betoonlinn

Andrei Novikov kinnitas, et lahkus riigikogust ja võttis abilinnapea ülesande kerge südamega vastu. "Linnaplaneerimine ei vaja revolutsioonilisi muutusi. Linn ei tohi olla betoonlinn, vaid koht, kus on hea elada igal elanikul," rõhutas Novikov. "Linn peab olema roheline ja avatud merele - Tallinn on ju merelinn."

Novikov märkis, et ka muinsuskaitsele jätkab ta suure rõhu panemist. "Ka see valdkond peaks olema väärikalt arendatud ja meie kultuuriväärtused vajavad väärikat eksponeerimist."

Lasteaiajärjekordade probleemi lahendavad uued lasteaiad 

Vadim Belobrovtsev nentis, et hariduse, kultuuri ja spordi valdkond on väga suur ja vastutusrikas ning tema eelkäija Mihhail Kõlvart on lati kõrgele seadnud.

"Jätkame aktuaalsete küsimustega tegelemist - kooli- ja lasteaiahooned, mis vajavad remonti, koolivõrgu korrastamine, mis on vältimatu protsess," rääkis ta. "Loomulikult jätkame kõiki häid asju, mis on alustatud ja plaanis - tasuta söök lasteaedades, järgmistel aastatel on plaan luua ka tasuta huviharidus koolide juures."

"Lasteaiajärjekordade probleem saab tasapisi lahenduse, kuna lasteaedu ehitatakse üha juurde," märkis Belobrovtsev, kelle sõnul on talle südamelähedane ka koolistaadionite renoveerimine ja Kristiine kontserdimaja ehitus, mille projekti ta tahab kindlasti lõpule viia.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...