FOTOD JA VIDEO! Keskerakond kinnitas uuteks abilinnapeakandidaatideks Riisalu, Mölderi, Belobrovtsevi ja Novikovi

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitas Tallinna abilinnapeakandidaadid, kelleks nimetati Eha Võrk, Kalle Klandorf, Andrei Novikov, Vadim Belobrovtsev, Tõnis Mölder ja Aivar Riisalu. "Need inimesed töötavad pühendunult iga päev, et Tallinna elukeskkond areneks ning paraneks kõigi tallinlaste elu igas linnaosas," ütles erakonna esimees Jüri Ratas.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD JA VIDEO! Keskerakond kinnitas uuteks abilinnapeakandidaatideks Riisalu, Mölderi, Belobrovtsevi ja Novikovi (4)

Video: Dmitri Povilaitis

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitas Tallinna abilinnapeakandidaadid, kelleks nimetati Eha Võrk, Kalle Klandorf, Andrei Novikov, Vadim Belobrovtsev, Tõnis Mölder ja Aivar Riisalu. "Need inimesed töötavad pühendunult iga päev, et Tallinna elukeskkond areneks ning paraneks kõigi tallinlaste elu igas linnaosas," ütles erakonna esimees Jüri Ratas.

Täna kogunes Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu, kus kinnitati esimehe Jüri Ratase ettepanekul Tallinna abilinnapeakandidaadid. Kandidaatideks nimetati Eha Võrk, Kalle Klandorf, Andrei Novikov, Vadim Belobrovtsev, Tõnis Mölder ja Aivar Riisalu.

Erakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et uus linnavalitsus moodustatakse võimekatest inimestest, kel on hea tasakaal kogemustest ja uutest ideedest. "Need inimesed töötavad pühendunult iga päev, et Tallinna elukeskkond areneks ning paraneks kõigi tallinlaste elu igas linnaosas," rõhutas Ratas.

52images

 
Linnavalitsuses jätkavad Eha Võrk ja Kalle Klandorf, kel on kahe peale kokku 16 aastat Tallinna abilinnapeastaaži. "Mõlemad on kogu selle aja juhtinud oma valdkondi hästi ja asjatundlikult," sõnas Ratas. Vadim Belobrovtsevi ja Tõnis Mölderi kohta tõi Ratas välja, et neil on seniste linnaosavanematena rohkelt kogemusi andmaks linnajuhtimisse enam piirkondlikku vaadet. Samuti on linnaosavanema juhi kogemus Andrei Novikovil, kes on praegu Riigikogu liige. "Usun, et vahepealsed aastad Riigikogus on andnud avara vaate ja palju häid mõtteid, mida linnavalitsuses realiseerida," rääkis Ratas.

Riisalu: ettevõtjana näen probleeme, mida saaks lahendada
 
Aivar Riisalu kohta tõi Ratas välja, et tema töötamine Tallinna linnasüsteemis jääb küll aastate taha, kuid eduka ettevõtja, poliitiku, kaitseliitlase, aga ka muusikuna toob ta kindlasti linnajuhtimisse teadmisi teistelt elualadelt ning värsket vaadet. "Keskerakonna tugevus on alati olnud meie erakonna võime ühendada erinevaid inimesi ning pakkuda ideid, mis elu Eestis edasi viivad. Teeme tegusid ja viime ellu algatusi, mis toovad kasu kõigile ühiskonna liikmetele. Selles samas vaimus läheme ka oma meeskonnaga edasi pealinnas ja Eestis tervikuna," võttis Ratas kokku.

Riisalu astus uue ametiga seoses välja Isamaa ja Res Publica Liidust.

Riisalu kinnitas, et oleneb Tallinna linnavalitsuses ettevõtluse abilinnapeana eelkõige spetsialistina. "Olen ettevõtlusega tegelenud kolmkümmend aastat," märkis ta. "Ettevõtluskeskkond laiemas mõttes Eesti vabariigi pealinnas ja riigis tervikuna on selline valdkond, kus päris poliitikutel üksi otsustades on tihti raske toime tulla," selgitas Riisalu oma otsust. "Ettevõtjana näen päris arvestatavalt probleeme, mida saaks teha paremini, see oli see motivaator."

Täpsemad vastused homme

Taavi Aas täna kandidaatide valikut täpsemalt ei põhjendanud, kuid lubas, et kõik küsimused saavad vastuse homsel pressikonverentsil. "Tulevane linnavalitsus, juhul kui volikogu selle kinnitab, koosneb seitsmest abilinnapeast ja linnapeast," märkis Aas. "Kõik täpsemad küsimused saavad vastused homme kell 12 ühisel pressikonverentsil kus on kohal ka kõik abilinnapeakandidaadid."

Aasa sõnul võib meeskonnaga rahule jääda. "Meil saab olema väga töine ja üksmeelne meeskond, " ütles ta lisades, et ka tänasel kohtumisel on juba valdkondi arutatud. "Kõik olid valmis."

Ratas kinnitas, et ühtegi kandidaati ei valitud kergekäeliselt, ning ta palus kõigil enne otsuse langetamist ka anda ülevaadet oma esimestest sammudest. "Kuulasime üle kõik kandidaadid, palusime teha neil väikse ülevaade ja homme on annavad kõik kandidaadid oma valdkonnast ülevaate," kinnitas ta.

 

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...