Iisraeli valitsusliikmed: haridusel on oluline roll riigi eduloos

"Kummagi riigi majandussuhteid ühendab edu digivaldkonnas ja soodne ärikeskkond idufirmade jaoks," sõnas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Pilt: Scanpix

Iisraeli valitsusliikmed: haridusel on oluline roll riigi eduloos

"Kummagi riigi majandussuhteid ühendab edu digivaldkonnas ja soodne ärikeskkond idufirmade jaoks," sõnas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo külastas täna Iisraeli pealinnas Jeruusalemmas kohaliku sotsiaalse võrdõiguslikkuse ja digiministriga ning kommunikatsiooniministriga. Kohtumistel arutati hariduse rolli majanduse ja digiühiskonna arendamisel, aga ka küberturvalisuse teemasid.

"Eesti ja Iisraeli vahel ei liigu täna veel suuremat turistide voolu ning ka välisinvesteeringute osas ei ole seni olnud eriti koostööd. Ometi on meil palju ühist. Kummagi riigi majandussuhteid ühendab edu digivaldkonnas ja soodne ärikeskkond idufirmade jaoks. Nädala alguses kohtusime peamiselt Iisraeli erasektori esindajatega ning tõdesime, et koostöö tihendamine on kasulik meile mõlemale. Tänane päev andis võimaluse tutvuda Iisraeli valitsusliikmetega, et arutada riigiesindajate väljavaateid toetada ettevõtjaid riikidevahelise kaubanduse arendamisel," sõnas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Iisraelis on tehnoloogia areng tihedalt seotud kaitsetööstuse ja sotsiaalpoliitiliste eesmärkidega, milleks on ka sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamine.

Seetõttu kohtus minister Palo ka Iisraeli sotsiaalse võrdõiguslikkuse ja digiministri Gila Gamlieliga, et arutada digivaldkonna rolli suurendamaks heaolutunnet ühiskonnas. Iisraeli minister Gamliel rõhutas, et klassivahede vastu võitlemise alus on haridus. "Pakume vähem privilegeeritud sidusrühmadele tasuta võimalusi täiendada end koolitustel ja ülikoolides. Kui suudame oma rahvale pakkuda võrdsemaid võimalusi omandada neile huvitavaid erialasid, siis liigume õiges suunas, et luua Iisraelist ühiskond, kus kõigil kodanikel on hea elada. Meie riik ei ole küll territooriumi poolest suur, kuid sellegipoolest ei ole igaühel võimalust käia suurtes linnades end koolitamas. Sel põhjusel on meie programmides pakutav õpe saadaval ka interneti vahendusel. Külastasin kevadel Eestit ja olen kursis, et Eestis erakordselt suur osa rahvastikust tunneb end kodus arvuti kasutamisel ning olete meile inimeste kaasamisel suureks eeskujuks oma e-hääletamise süsteemiga."

Minister Palo sõnul on hea meel tõdeda, et oleme saanud sidemeid luua nii avatud ja koostööaltide inimestega. "Kõigil meie kohtumistel Iisraelis on nii kohalikud kõrged riigiesindajad kui ettevõtjad rõhutanud tehnoloogiliste arengute kõrval teaduse ja hariduse suurt tähtsust Iisraeli eduloos. Eestlased väärtustavad samamoodi haridust ja haritust ning ei ole saladus ka iisraellaste jaoks, et meie koole peetakse parimateks maailmas."

Visiidil Iisraeli kommunikatsiooniministri Ayoob Kara juurde, kelle haldusalasse kuuluvad ka küberteemad ja satelliitside, käsitleti peamiselt võimalusi viia kokku Iisraeli ja Eesti tehnoloogia- ja telekommunikatsiooniettevõtteid ning ministrile tutvustati Eesti e-residentsuse programmi. Ministrid leppisid kokku, et nende koostöö järgmine etapp võiks toimuda Eestis ning Iisraeli ministeerium jääb ootama meie majandusministeeriumi küllakutset.

Päeva teises pooles toimus minister Palo juhitud kümnest Eesti ettevõttest koosnevale äridelegatsioonile ettekanne Iisraeli ühe tuntuima idufirma Mobileye poolt, kes esitles isejuhtivate autode tehnoloogiaid.

Minister Palo ja äridelegatsiooni rivisiit kestab reedeni ning viib kümme Eesti ettevõtjat, EASi ning Kaubandus-Tööstuskoja esindajad Iisraeli. Äridelegatsioonis osalevad ettevõtted on Amisco, Datel, Ecomatic, Estonia Piano Factory, Hedman Partners, TGS Baltic, Primus Legal, Tamro Baltics, Velma Mööbel ja Zell Aronovich.

Laadimine...Laadimine...